Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewelajnaa

,rodzinne w niemczech

Polecane posty

Gość Ksymenka
Zasilki wstrzymane a ja tu Wam zawracam gitare,nie wiem czy jest sens skladac wniosek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest sens Ksymenka :) skladaj tylko pewnie poczekacie troche cos tam planuje rzad niemiecki po tym jak Cameron w Anglii zmienil przepisy ale jak bedzie dalej ? nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze ze wstrzymali,chcesz kindergeld,wyjedź do niemieć do meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Nie wyjade tylko po to zeby dostac kindergeld! Jezeli nie przyznaja to trudno,i tak zostane w pl,nie jestem az taka pazerna zeby dla pieniedzy opuszczac pl ALE DZIEKI ZA RADE:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja osobiscie tez jestem za tym aby dzieci ktore otrzymuja Kindergeld zamieszkiwaly w DE ale z tego co wiem ,jest wstrzymane wyplacanie na dzieci ktore nie przebywaja na terenie DE wyplacanie wstecz bodajze tez w kazdym badz razie straaaasznie dlugo sie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Moze jeszcze mam slub wziasc zeby dostac KG? Az taka zdesperwana nie jestem jak coniektorzy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Skoro jeden z rodzicow pracuje w DE legalnie i odprowadza tam podatki to moim zdaniem nie powinno miec roznicy gdzie mieszka dziecko ale to moje zdanie,ktos moze miec inne:) Co bedzie to bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no widzisz :) To Ty taka nie jestes a sa tacy co by dali sie ogolic tu i owdzie za odrobine kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Moja znajoma wziela slub wlasnie po to zeby szybciej i latwiej dostac pieniadze z niemiec bo jej facet,teraz maz tam pracuje,dla mnie to jest zalosne bo slub powinno sie brac chyba z innych powodow niz tylko kasa;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od antragu
placi podatki, ale dziecko jest za granica, wiec gdzie tu sens gdzie logika , kupujac pieluchy, soczki, wozek, ubranka - placisz podatki dla Polski, wiec dlaczego Niemcy w znacznej czesci maja to finansowac ? Dziecko tez bedzie uczeszczac do polskiej szkoly, w polsce bedzie pracowac, wiec bedzie bogacic Polske a Niemcy maja to partycypowac ? Najwyzszy czas zeby zniesli to, to jest tylko niepotrzebne obciazenie podatnikow niemieckich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Chyba zaciegne swojego faceta do oltarza po 13 latach heheh:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
to ja od antragu-kazdy ma inne zdanie na ten temat,nie unos sie tak:D Nie napisalam ze wymagam od panstwa niemieckiego KG,co bedzie to bedzie,nie ukrywam ze bym sie cieszyla gdyby mojemu dziecku przyznali te pieniazki bo za rodzinne w polsce paczki dobrych pieluch nie kupisz,smutna polska rzeczywistosc... i sie dziwia ze malo dzieci sie w pl rodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od antragu
zanim go zaciagniesz, spytaj czy ma dziecko wpisane w Lohnsteurkarte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od antragu
Ksymeno, ja sie nie unosze, wrecz przeciwnie, pomagam ci dzisiaj od rana jak moge zebys uzyskala te pieniadze, , gdybym byla zbulwersowana to bym guzik pomogla :P po prostu uwazam tak po ludzku ze to jest idiotyczny przepis - powinno byc tak - tam gdzie dziecko, tam rodzinne. najwiecej czerpia zyski tureckie rodziny, w turcji maja po 7, 8 dzieci, a tutaj zyja na socjalu, tylko po to zeby czerpac pelnymi garsciami KG, na 8 - ro dzieci to naprawde potezny kawal pieniadza, mozna dostatnio zyc bez pracy i smiac sie w glos z podatnikow niemieckich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
Przed chwila dzwonil i wogole zdziwiony jak powiedzialam mu o tej karcie,powiedzial ze musi poszukac.Mozliwe ze nie ma takiej karty? Gdzie ja uzyskac w razie czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od antragu
taki kawal krazy w niemczech Pali sie dom w Niemczech, mieszkaly w nim rozne rodziny, afganska, turecka, polska, marokanska, niemiecka, rosyjska itd itd. Wszyscy sploneli tylko jedna rodzina sie uratowala. Kto zgadnie kto sie uratowal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
to ja od antragu-jestem niezmiernie wdzieczna za pomoc,naprawde:) milo ze ktos doradzi bo ja i moj partner nie wiemy jak sie poruszac jezeli chodzi o niemieckie przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
pewnie polska heheh:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od antragu
musi miec ID Nummer z grupa podatkowa z Finanzamtu. Jak sie przyjal do pracy na bialo nie majac karty podatkowej ?? wiec jak placi podatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
to ja od antragu-uciekam na kwke do kolezanki,temat wrzucam do ulubionych i czasem bede zagladala,pewnie bede potrzebowala jeszcze pomocy:) Dziekuje za mile slowa,zycze udanego dnia cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od antragu
NIE ! Uratowali sie Niemcy - bo byli w pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
to ja od antragu-pewnie ma ta karte ale on jest zakrecony tak jak ja:) jak cos to sie tu odezwe,pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od antragu
pa Ksymenko, ja sie pakuje, wyjezdzam na urlop na moje ukochane Bayern, bede za tydzien, pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
heheheh,dobre:D usmialam sie! w sumie to duzo prawdy w tym dowc***e:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymenka
super,udanego wypoczynku,bede tu zagladala tak jak mowilam.Jeszcze raz dziekuje za pomoc i cierpliwosc hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannaSys
No to fakt są wstrzymane :( Ale co się odwlecze to nie uciecze, też myślę, że trzeba będzie po prostu dłużej zaczekać. Nie orientuję się w tym tak dobrze, bo ja załatwiałam wszystko przez firme, tak było prościej. Gdyby ktoś też się czuł za bardzo zagubiony na papierkowe sprawy, to polecam http://zwrotpodatku.edu.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kindergeld, Elterngeld - pomoc w przygotowaniu wniosku i uzyskaniu świadczenia. Proszę o kontakt, jeżeli potrzebujesz pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×