Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

moja 7 letnia córka dojrzewa

Polecane posty

Gość gość

w październiku będzie miała 8 lat ale już rosną jej piersi i ma małe owłosienie, myślę że w tym roku dostanie miesiączkę jak mam porozmawiać z córką na ten temat ? podczas gdy w szkole nic o tym nie mówią, jak ją przygotować ? szczerze mówiąc nie mam pojęcia, boję się że gdy to się zdarzy córka będzie wystraszona i będzie płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu tak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestań ją żywić w McDonalds

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam pojęcia dlaczego tak szybko, córka jest szczupła i wysoka, bawi się lalkami i ogląda bajki a ja muszę jej uświadomić że okres dostanie , nie wiem jak to zrobić, wiem że będzie wystraszona ale ja nie chcę być wystraszona bo to spotęguje jej szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mówiąc to myślałam że na tym dziale siedzą poważniejsze kobiety , ja jestem wrogiem mc donald i nie jadamy tam nigdy powtarzam, córka jest szczupła, ma długie nogi chude

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to powinnas z nią iść do lekarza bo to nie jest w tym wieku normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostałam w wieku 11 lat pamiętam że w klasie oprucz mnie większość koleżanek podostawało ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź z nią do pediatry i do endokrynologa. Może trzeba wstrzymać ten proces. W niemowlęctwie nie piła przypadkiem preparatu mlekozastępczego z soi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, była odżywiana naturalnie, piersią , nie piła sztucznego prawie wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie lekarz zobaczy błąd ? :O jest wysoka, normalnie i dojrzewa bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka w sierpniu skończy 11 lat.Miesiączkę dostała niedawno.Na bieliźnie długo przed pojawieniem(ok 2l) @ był śluz.To jest oznaka,że dziecko dojrzewa,więc spokojnie,to nie musi wcale oznaczać,że nastąpi to tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W karmieniu dzieci trzeba uważać i nie za często dawać do jedzenia kurczaki bo są nafaszerowane hormonami i potem takie efekty ,może porozmawiaj z lekarz rodzinną ,może nie potrzebnie się stresujesz bo ten proces dojżewania jeszcze potrwa ze 3lub 4 lata ,pamiętam jak córka swojej małej kupowała królika ,cielęcine jak miała roczek i potem bo mówiła ,że tak jest zdowo i nie będzie potem problemów właśnie z drzewaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do lekarza rodzinnego. mieliscie bilans 7 latka? sama sie przekonasz co powie lekarz i czy skieruje cie np do endokrynologa. a ty sama wczesnie dojrzalas? lekarz tez moze porozmawiac razem z toba z dzieckiem i jej wytlumaczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie od kurczaków ludzie fakt ze one są faszerowane ale nie tylko jest mnśótwo hormonów wszędzie nawe w jogurtach moje dziecko jak miało roczek zaczeły jej rosnąc piersi byłam u endokrynologa dzieciecego badania ok teraz jej nie rosna ma tak jak miała ale pewnie tez dojrzewc bedzie wczesnie lekarz mwóił ze sie to nie uniknie takieg jedzenia, przypisuje sie kurczakom ale to nie prawda w kazdym pozywieniu są hormowny, ja nie byłam na hormonach chowana bo wtedy nie było tak nafaszerowanego jedzenia jak teraz a okres tez dostałam w wieku 9 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 8l i pojawia jej się już śluz na majtkach. Córka jest uświadomiona co do @. U nas nie ma tematów tabu i nie miałam problemu, zeby z nią o tym pogadać ;) A idealna okazja przytrafiła się przy ubieraniu choinki kiedy wysłałam męża po podpaski a ona się zapytała do czego one tak właściwie służą ;) wie też co to jest poród naturalny (ja miałam cc 2 razy) bo widziała na filmie o Jezusie, ze Maryja spod spódnicy dziecko wyjęła- wszystko jej wytłumaczyłam (dałam jej te inf. które były na ten czas potrzebne rzecz jasna). Z dziećmi trzeba rozmawiac na takie tematy... bo najgorsze co może być to wiedza koleżanek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty gnaj czym prędzej do lekarza. To nie jest normalne, ona może mieć guza mózgu. Przepraszam, nie chce Cię droga mamo straszyć, ale błagam Cię nie bagatelizuj tego. Przedwczesne dojrzewanie płciowe trzeba wyjaśnic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama masz guza na mózgownicy coraz wiecej jest przedwczesnego dojrzewania np juz 3 miesieczne dzieci mają miesiączke i to trzeba leczyc ale nie u 7 latki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24.03.14 [zgłoś do usunięcia] gość Ty gnaj czym prędzej do lekarza. To nie jest normalne, ona może mieć guza mózgu. Przepraszam, nie chce Cię droga mamo straszyć, ale błagam Cię nie bagatelizuj tego. Przedwczesne dojrzewanie płciowe trzeba wyjaśnic, x Ty się idź kobieto lepiej przebadaj na tego guza mózgu :o teraz dzieci dużo szybciej dojrzewają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24.03.14 [zgłoś do usunięcia] gość sama masz guza na mózgownicy coraz wiecej jest przedwczesnego dojrzewania np juz 3 miesieczne dzieci mają miesiączke i to trzeba leczyc ale nie u 7 latki x u żadnych 3 m-cznych dzieci się nie leczy żadnej miesiączki :o nastepna specjalistka :o U noworodka jest normalna zarówno miesiączka jak i laktacja! Działają hormony matki. Dziewczyny wy naprawdę zacznijcie czytać coś mądrego a nie ta kafe, bo wam już na łeb siada i to ostro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest jakaś odmienność że moja córka dojrzewa, pisałam że jest wysoka i wszyscy myślą że ma 9 lat nie dopatrujcie się odżywiania bo to chore, mam znajomych którzy przesiadują w mac donaldzie, nie są grubi , normalnie wszystko a tu jak córka coś tam wypije to już...że to od tego normalnie chore,muszę ja przygotowac jakoś córka jest duża, nie jest małym niemowlęciem i myślę że okres pojawi się w tym roku , ma już z 8 włosów pod pachą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noż szok
oczywiście że może mieć guza mózgu poczytaj o guzie hamartoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojej córce również w wieku 8 lat zaczęły rosnąć włoski pod pachami ( nie dużo bo kilka) dla sprawdzenia pojechałyśmy do endokrynologa sprawdzić hormony- badania wyszły ok lekarka powiedziała , że zaczyna pokwitanie i niestety to się coraz częściej zdarza, za miesiąc kończy 10 lat miesiączki nie ma, żadnych śluzów na bieliźnie również, zaczynają jej piersi rosnąć- także nie przejmuj się że dostanie okres bo piersi jej rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pierdziele autorko tematu nie wiesz co to lekarz- tylko na forum wypisujesz sprawdź dziecku hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
noż szok lepiej poczytaj jakie to dziecko ma realne szanse na guza ;) kretynko :D To tak jak matce, której dziecko boli głowa powiedzieć, ze może mieć guza mózgu ;P LECZCIE SIĘ! Moja córka jest w 1szej klasie i mówi, ze jej 2 koleżanki mają włosy pod pachami- teraz to NORMA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszesz, że 2 kolezanki maja i uznajesz to za norme! To nie jest norma, to jest jest własnie ten margines poza norma. Mam tez 8 letnia corkę i gdy miala 7 lat lekarka wyslała mnie na badania, bo stweierdziła, że widac u niej zarys piersi. jednak okazalo sie, ze to tkanak tłuszczowa. lepiej przejdx się z nia do lekarza, a nie szukaj potwierdzenia na cafe. 8 lat to za wczesnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 7,5 letnia córke i na Twoim miejscu bym biegiem szła do lekarza, dojrzewanie w tym wieku nie jest normalne i skup sie na tym ze to moze byc stan chorobowy a nie na uswiadamianiu córki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwie sie ze jeszcze nie rozmawials z corka na temat dojrzewania.Na takie tematy trzeba rozmawiac bo w szkole dzieci ja uswiadomia ale wiadomo ty zrobisz to inaczej.Idz do lekarza tak jak radza inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozmawiałam z nia o dojrzewaniu ale jeszcze nie rozmawiałam o miesiączce , wie że dojrzewa a w szkole kto jej powie, myśle że koleżanki nie wiedzą jeszcze a są w towarzystwie swojej klasy tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autkorko, jako matka - kompletnie Cię nie rozumiem. Jesteś mądrzejsza od lekarza widzę. Dlaczego się nie skonsultujesz? Co ma do tego wzrost dziewczynki? Kompletnie nic! Zaburzenia hormonalne miewają to do siebie, że idą w parze, szybsze dojrzewanie płciowe nie jest normalne, nie u siedmiolatki! Serio nie łapię zależności między wzrostem a dojrzewaniem płciowym a owłosienie u siedmiolatki na 100% nie jest normalne. Szkoda dzieciaka, ma nieodpowiedzialną mamę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak czasami tak mozna to robic czemu nie :) www.youtube.com/watch?v=dwA2eq3m_c0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×