Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ronka33

Kuchnia brytyjska

Polecane posty

Gość ronka33

Co myślicie o brytyjskiej kuchni, czy smakuje Wam jedzenie z wykorzystaniem ich regionalnych potraw? Po ostatniej wyprawie na Wyspy odkryłam sporo nowych smaków i teraz wprowadzam je w swoim domu. Ostatnio zrobiłam jaja po szkocku z mieloną cielęciną , no i ... zrobiły furorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, nie jadłam i nigdy nawet w UK nie byłam. Natomiast kuchnia brytyjska kojarzy mi się z jakimiś papkami wyglądającymi jak jedzenie dla świń (sorka za określenie), zapiekanki, pudingi, pie i inne paćki, wszystko zmieszane, wybełtane razem na talerzu, ewentualnie przykryte kawałkiem ciasta. Wyjątek to chyba fish and chips :D Aha i nie przekonuje mnie fasola na śniadanie albo pieczarki. Ale to tylko moje skojarzenia, bo nigdy nie byłam i nie próbowałam tamtejszej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi kojarzy się ze smażeniem wszystkiego na głębokim tłuszczu, nawet lodów i batoników, bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoaa
A mnie się wydaje, że kuchnia brytyjska jest właśnie niedoceniania, mi wcale nie kojarzy się z papkami. Będąc nie w jednej restauracji jadłam wiele pysznych dań. Brytyjczycy maja maja wiele dobrych regionalnych produktów, pyszne mięsa, wołowina, jagnięcina, ser słynny cheddar czy owoce morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niunia, czym chcesz zaspamować? dawaj tę reklamę i będzie z głowy... A spam będzie na 100%, tak samo jak na kilku innych forach gdzie w ciągu ostatnich 2-3 dni pozakładałaś identyczne tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc to i ja myślałam że ta kuchnia jest nudna, ale po ostatnim wyjeździe odkryłam tyle ciekawych smaków, ze sama chętnie wprowadziłabym je do swojej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmela
Z regionalnych brytyjskich produktów chyba najbardziej cenione są sery i wędliny. Chociaż dla mnie smakują ich mięsa duszone zwłaszcza wołowina i pyszne desery. Poza tym lubię cydr, i nawet sama próbuję go robić w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo lubię cottage pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja spędziłam w UK całe studia i sporo rzeczy polubiłam. np.: - shepherd's pie - shortbread - angielskie śniadania - bagietki z jajkiem sadzonym i smażonym bekonem - jacket potatoes - brownie - trifle - muffiny - "pastry" z dobrym nadzieniem np. cornish albo serowym - sery - puddingi - fish&chips - świąteczne mince pies - wellingtony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lubie takie placki z ziemniakami chyba nazywa sie pie czy cos :) www.youtube.com/watch?v=dwA2eq3m_c0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te verde, curry to rodzaj dań kuchni azjatyckiej (tajskiej i indyjskiej) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje ulubione to: Bagietka ze smażonym boczkiem i jajkiem puree groszkowe haggis fudge brownie i Hamburgery, ale w dobrym kebabie przez ciapatych robione (wiem że to mało brytyjskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Triffle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana341
W Wielkiej Brytanii każdy główny posiłek od zawsze musi być solidnie zrobiony z najwyższej jakości mięs i warzyw. Mnie się podoba to, że na niedzielną pieczeń, która w ogóle ma tam swoją historię, wchodzą różne rodzaje mięsa, od jagnięciny począwszy do drobiu i wołowiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Triffle- słynny trójwarstwowy deser Haggies- dla odważnych, ja lubię:) Sticky Toffee Pudding- słodkie, kleiste ciasto, super smakuje z lodami Brytyjskie śniadanko- fasolka w sosie pomidorowym, jajko sadzone, plaster chudego smażonego bekonu, pieczony pomidor i pieczarka, najlepiej z kawałkiem bagietki posmarowanej masłem, pycha, chociaż potem zwykle obiadu już mi się nie chce jesc:) Beef Wellington- kawałek polędwicy wołowej zapiekany z dodatkami w cieście francuskim Pieczony indyk z zurawiną plus brukselka w miodzie, Sery- dojrzałe cheddary, łagodne cheddary z dodatkami- chili, zurawiną, morelą, itd Christmas Pudding (słodkie jak diabli, ale raz do roku ma urok)- ciasto gotowane w specjalnej formie, dojrzewające kilka miesięcy, z dużą ilością bakalii i alkoholem, można podać na stół i podpalić, super wrażenie Custard Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę. Ogólnie kuchnia brytyjska jest ciekawa- a i słynne fish and chips fajnie zjeść od czasu do czasu jako urozmaicenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, zapomniałam i shepherd's pie i jego odmianach- cottage pie, fish pie, itd. U mnie w rodzinnym domu w Polsce zrobiło furorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fudge lubię (i w ogóle solony karmel) i mince pie, a nawet sodowe bułeczki z suszonymi owocami polubiłam, choć na poczatku mi nie smakowały. To samo z mince pies- normalnie ich nie lubię, ale na święta zawsze zjem i smakują;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadlam meksykanskie zarcie
bleeee.. z brytyjskiej kuchni lubie tylko dobre fryty i ciasta niektore, zwlaszcza kapkejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Banoffee pie, pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beef roast z Yorkshire pudding jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam polędwicę wellingtona, wszelkie pieczenie z jagnięciny, desery maja znakomite. Do tego pyszny ser cheddar i yarg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellda
Wcale nie trzeba jeść ryby z frytkami z frytury :) Tak samo jak śniadań angielskich. Przecież jest tam mnóstwo pysznego jedzenia, w restauracjach podawane są przepyszne dania przyrządzone z wybornych produktów z różnych regionów Anglii. Wszystkie te dania to niebo w gębie. Takie warto próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do dziś nadziwić się nie mogę, że anglicy jedzą frytki z winegarem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jukkia
Moze nie wszystko ale smakuje mi większość dań kuchni brytyjskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×