Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 latka nie sprząta po sobie

Polecane posty

Gość gość

ogolnie jest ulozonym i bardzo grzecznym dzieckiem, jednak jesli chodzi o sprzątanie to tragedia,. bierze jedną zabawkę, za 5minut konczy się nią bawic i zostawia w miejscu gdzie skonczyla, bierze puzzle,rozrzuci i jednak nie chce jej się układać, więc zostawia, itd... Jak bylam w ciąży to zawsze razem z nią sprzątałam bylpo czysto w domu. od 2 miesięcy mamy w domu malenstwo i nie mam dla niej az tyle czasu, zwlaszcza ze maly bardzo absorbujący. prosze ją żeby sprzątała po sobie ale nie dociera. zaczyna sorżatac dopiero jak ktos sprząta razem z nią. co robic?? jak Wasze dzieci?? nasz dom iweczorem wygląda jakby przeszedł huragan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie będę dużo się rozpisywać bo mam tak samo. Z tym że mój za 2 msc ma 3 latka i w domu 4 miesieczny maluch, Sprzątam głównie ja wieczorem jak juz spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a chodzi do przedszkola? tam nie ma ze ktos po sobie nie posprzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie przeszkadza Ci taki balagan? bo ja dostaję sząłu, nie mogę na to patrzec i denerwuję się :(ja tez z reguly sprzatam wieczorem ale wolalabym zeby corka nauiczyla sie sorzatac chociaz czesc rzeczy po sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w przedszkolu dzieci muszą posprzatac i nie ma że boli bo babka ryja drze. wiem bo jestem lektorem w kilku i nie moga sobie pozwolic na to aby dziecko nie sprzatalo, w koncu maja ich tam ponad 20. lepiej ucz córki porzadku bo czeka ja trudne spotkanie z rzeczywistoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo mnie to denerwuje, on potarfi bardzo ładnie sprzątać ale jest leniwy i wie że ja to zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"lepiej ucz córki porzadku bo czeka ja trudne spotkanie z rzeczywistoscia." tzn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie jest identycznie - za mc bedzie 3 latka. Sama nie posprzata. Co lepsze w przedszkolu nie ma takiego problemu - sprzata bo inne dzieci sprzątają. Ale tam nie musza odkładac kazdej zabawki odrazu tylko po skończonym bloku zabaw jest puszczana piosenka o sprzataniu i dzieci wspólnie robią porzadek. Ja w domu robie podobnie tj. mała jest nauczona ze zabawkami bawi sie w swoim pokoju i wieczorem ten pokój sprzata. Ja nie odkładam nic za nią, ale jej podpowiadam troche i pilnuje zeby sie nie bawiła tymi zabawkami tylko skupiła na porzadkach. A po kazdym sprzataniu dostaje nalepkę na tablice, jak nazbiera 7 to kupujemy nagrodę - jakiś drobiazg: czasem to sa kredki, czasem ksiązeczka, jakis drobny pluszak lub czekolada. Jeśli bawimy sie wspólnie to wspólnie sprzątamy od razu po zabawie. I pilnuje zeby nie miała za duzo zabawek. To czym sie niezbyt czesto bawi ląduje w szafce-przechowalni i jest wymieniane za jakis czas lub oddaje innym dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×