Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Gość czytataczytacytatytacyta
Metusia - mama mojego męża jest na diecie bezglutenowej, a wiadomo, że największe wrażenie to się chce zrobić na teściach, he he :) Dla mnie mąka to mąka, i nie ogarniam jaki typ do czego, ale gdzieś mi się obiło o uszy, że to ma coś wspólnego ze ścisłością ciasta czy innych mącznych wyrobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat do tego ciasta mozesz dodac i tylko smak troche sie zmieni,ale tesciowapewnie przywykla juz do tego ze wszystko inaczej smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Teściowa już raczej nawet nie pamięta, jak coś smakuje inaczej :) Powiem Wam, że mi bardzo smakują pieczone przez nią chleby i ciasto drożdżowe, i wcale nie czułam różnicy - ona tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Jeszcze o różyczce: "Od 1988 roku dziewczynki były poddawane obowiązkowemu szczepieniu, kiedy kończyły 13 lat. - Warto jednak, żeby na początku ciąży - lub przed nią - kobiety badały poziom przeciwciał, żeby sprawdzić, czy muszą zachować szczególną ostrożność - zaleca ginekolog." - to raczej się załapałam. Muszę zapytać mamę, chociaż nie ukrywam, że ma taką presję na wnuka od nas, że zaraz się domyśli, skąd pytanie, eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam szczepiona przeciwko różyczce wieki temu a mimo to ginekolog zleciła mi badanie krwi na toksoplazmozę i różyczkę jednocześnie. Ja kulinarnie też jestem średnio utalentowana- ciasta mi wychodzą, piekę chleby na zakwasie ! ale z gotowaniem i pieczeniem mięs niestety jestem na bakier :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Eulalio - a które to były badania? LuxMed podaje aż trzy pod nazwą Toxoplazma: IgA, IgG i IgM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam je w przychodni gdzie chodze do ginekologa i one tam miały pakiet "dla kobiet planujących ciążę", teraz nie pamiętam, a wyniki dołączyła mi do karty :O Wiem, że na tokso i różyczkę miała mi zlecić wszystko co możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Wypasiony pakiet dla kobiet w I trymestrze kosztuje 272.00 - a dla planujących nie ma. W pakiecie są: Morfologia Analiza moczu Glukoza Beta HCG Progesteron HBs antygen HCV przeciwciała HIV WR Toxoplazmoza IgG i IgM Rubella IgG i IgM Cytomegalia IgG i IgM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Mi lekarz mówił, że te pakiety dla ciężarnych to to samo co dla planujących takich chcących się bardzo dobrze przebadać. A o tych dzieciach i kontakcie z nimi to pewnie pytała w kontekście cytomegalowirusa, to badanie też jest w pakiecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.medikus.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=51:cennik&catid=36:dla-pacjentow&Itemid=27 ja robiłam to: Panel dla kobiety planującej ciążę rozszerzony (morfologia, mocz, glukoza, AST, ALT, APTT, PT, mocznik, kreatynina, Toxoplazmoza IgG JgM, Różyczka IgG,IgM, Cytomegalia IgG, IgM, TSH, HbsAg, WR, HIV)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Luxmed ma jeszcze badania TORCH IgM i IgG; każde po 70.00 (to takie łączone na tokso, cytomegalię i różyczkę). Zapytam rodzinną co radzi jak już wrócę z wynikami badań które zleciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
ja myślę, że każda z nas powinna słuchać swojego lekarza, jeśli jakiegoś czasu się u niego wizytuje. Mój poradził mi, żeby porobiła wszystkie wirusowe IgG (na to czy przebyłam chorobę i mam już przeciwciała, a jeśli by się okazało, że nie to wtedy dodatkowe IgM, czy nie przechodzę danej choroby teraz). Dla ciekawostki powiem, że jestem rocznikiem 90 objętym obowiązkowym szczepieniem na różyczkę, oczywiście byłam szczepiona, ale we wrześniu 2013r. zachorowałam na różyczkę, bo szczepionka chroni tylko kilkanascie lat a potem nie musi już działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Marta, mam aptekę polską pod nosem i się zastanawiam czy jest sens zaczynać brać wiesiołka od 4 dnia cyklu ? znalazłam w tej aptece dwa preparaty 1.Oeparol piękna skóra, włosy, paznokcie x60 kapsułek 2.Wiesiołek NaturKaps x60 kapsułek (nie wchodza mi tu linki, sa uznane za spam) Co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta a masz jakiś sprawdzony przepis na chleb, który nie wyrasta nie wiadomo ile? :) Ja piekę głównie żytnie, z ziarnami, cieżkie i wilgotne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem warto , nie jest z apoźno wpisz w gogole "oeparol na sluz" i daj grafike , pierwsze co ci wyskoczy to własnei to co ja zazywałam, to sie nazywa wiesiołek w kapsułkach. tez nie moge zamiescic linku bo wyskakuje jako spam podam przepis pozniej, bo wlasnie goscie wesli. dam i na chleb i na keksa. chleby pieke z reguły zytnie ciezkie na zakwasie, bo takie luie najbardziej. ale pieke tez bulki pszenne, otrebowe, no rozne. potem sie odezwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
dziękuję bardzo, byłam w aptece, ale go nie mają, jutro będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość montanesa
Kobiety, ładnie się rozpisałyście :D Babka- pierwsza klasa- zapewne wypróbuję w święta! Badania- no przerażacie mnie, moja lekarka zrobiłam mi cytologię, usg, i podstawowe badania i powiedziała - "tyle, nie dajemy się zwariować tylko kwas foliowy i działamy". Więc działamy, a raczej działaliśmy około owu ( w sumie dzień w dzień coby "wtrafić) 7 dni po owu robiłam test do wczesnego wykrywania ciąży i nic nie pokazał, a w sumie teraz mam nadal problem.; 12.04 miał być @ a dostałam jedynie 3 plamki i to 9.04 (zwykle umieram z bólu i mam powódź) !!!! chyba się sfiksowałam, bo zwykle odczuwam siebie wyraźniej , a teraz nic nie umiem z siebie wyczytać (śluz, ból etc. ) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość montanesa
ten wiesiołek to tabletki, czy napar jak len??? w którym dniu cyklu zaczyna się go brać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
a ile na ogół trwają Twoje cykle? Robiłaś test 7 dni po owulacji (wtedy mogło jeszcze nie dojść do zagnieżdżenia, albo zarodek nie zaczął wydzielać tyle hormonu ile wykrywa test) a teraz ? Nie chcę Ci tu robić nadziei niepotrzebnie, ale takie małe 3 krople zamiast @ to może być niezbyt powszechne plamienie implantacyjne. Ale lepiej powtórzyć test lub pójść do laboratorium na betę hcg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
wiesiolek to tabletki, Marta pisała, żeby brać od 1 dnia cyklu, ja zacznę brać od jutra czyli 5 dnia bo i tak nie zaszkodzi a widzę, że on ma inne też zalety niż tylko śluz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość montanesa
Mój cykl zwykle trwa 30 dni.z tą owu to było dziwnie bo jak wspominałam trudno mi było strzelić się na 100% ze względu na słabe "odczuwanie "siebie dlatego test robiłam 7 dni licząc od ewentualnie ostatniego dnia płodnego (test do wczesnego wykrywania wskazuje ciążę już 6 dni po zapłodnieniu a ja odczekałam jeszcze 1 :):):) -test robiłam tylko dlatego,że pracuje z dzieciakami i chce wiedzieć kiedy mam zacząć szczególnie uważać ). Obawiam się,że się nakrecam psychicznie i dlatego organizm zwariował :)Wiem,że powinnam powtórzyć badanie, dlatego test kupię jutro ( dziś dałam sobie jeszcze czas na uspokojenie :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
czas od owulacji do implantacji to jakieś 6-12 dni plus te 6 dni, kiedy jajo już się zaczyna produkować hormon, więc najwcześniej około 2 tygodni od domniemanego owocnego stosunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
jutro dawaj nam znać i pamiętaj, że najlepiej żeby test był wykonany z porannego moczu :) powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość montanesa
7 dni od ostatniego dnia ale nie wspomniałam,że wcześniej "serduszkowaliśmy" jak króliczki non top :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×