Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kuchnia fronty heban makasar, jakie ściany i podłogi

Polecane posty

Gość gość

Witam, W swojej nowej kuchni będę miała fronty -fornir naturalny lakierowany -heban makasar (ciemne z brązowymi "pasami"). Do tego chciałam blat z granitu - galaxy star (czarny ze złotymi kawałeczkami). Kuchnia jest dość duża i widna- dwa spore okna, więc nie będzie za ciemno. Jakie do tego bedą najlepsze podłogi? Mogą być ciemne? Brąz lub brąz z czarnym? A ściany? Dodam, ze kuchnia jest z jednej strony otwarta na salon i jadalnię, gdzie chciałam ściany pomalować na szaro. W takim wypadku czy do brązowo-czarnych mebli będą też pasowało ściany w takim kolorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ściany jasne, żeby te meble były wyeksponowane. Jasny szary, może lekko złamany beżem (ale tak, żeby nie było zbyt dużej różnicy jeśli w salonie kolor będzie chłodniejszy) by się chyba dobrze komponował. Podłoga też jasna i jednolita, te meble nie potrzebują konkurencji, tylko tła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedz. Przejrzałam właśnie sporo zdjęć z szarymi ścianami i myśle, ze do kuchni dam jasnoszary, tak samo do salonu i jadalni ( jedna ścianę dam ciemnoszarą - przy kominku, który będzie obłożone płytkami ceglopodobnymi stegu rustik 540 i może koło okien). W przedpokoju dam jeszcze jasnoszary, a tam gdzie schody (mam taki fajny łuk) znów ciemnoszary ewentualnie jakąś fajna tapetę dobrana kolorystycznie. W końcu mam jakiś plan ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam sie tylko nad podloga do kuchni. W salonie i jadalńi będzie parkiet dąb europejski (ciemnobrazowy ze "złotymi" plamkami) ....może dam w kolorze zbliżonym do tych brązowych "pasów" z mebli. Jasną podłogę mam obecnie i wszystko na niej widać. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że znowu moda na szaro-szaro piwniczne kolory myslicie, że jak zrobicie sie na szaro, to będzie elegancko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa, masz jakiś problem? :) pomaluję ściany na szaro, ponieważ LUBIĘ ten kolor, i nie obchodzi mnie, co jest w tym momencie modne czy "eleganckie". Bierzesz w ogóle wszystkie zapisane leki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja problemu nie mam, dlatego nie muszę wszystkiego malowac na szaro-buro ty, wystarczy może, jak sobie nakupisz antydepresantów na niedaleką przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na szaro będzie tylko salon i kuchnia :), ewentualnie kawałek przedpokoju. mam jeszcze duży przedpokój i łazienkę na dole (kotłownie, pralnię i garaże) a na górze cztery pokoje, dwie łazienki i biblioteczkę nad garażami, więc spoko, kolorów tu nie zabraknie :). Ale możesz tego nie ogarnąć, więc wybaczam :). I jeszcze jedno - nie muszę malować na szaro, ale chcę. Widzisz różnicę? (za słabe jednak masz te swoje leki :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps. szare ściany + brązowo-złoty parkiet + brązowe meble + czerwona cegła na ścianie kominkowej + ciemnoczerwona kanapa i fotele to wg ciebie szaro-buro i ponuro? :D Lecz się kobieto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Drewna nie chcę w kuchni. Wydaje mi się za bardzo narażone na różne czynniki. Chciałam dać do kuchni kafle, narazie szukam wzoru. Znalazłam w necie takie fajne (z wyglądu) włoskiej firmy Rex Ceramische Artistiche, brązowe z takimi wtopionymi niby kawałkami "złota" (oczywiście jakiegoś innego kamienia), ale metr kw. kosztuje ponad 600 zł . Tyle nie dam .... Szukam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faktycznie ciekawie to wygląda, daje pazura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, to ja autorka :) Po zastanowieniu dajemy SZARE podlogi na cały parter, a więc i do kuchni. Plytki włoskie, ceramika Richetti, (Roberto Cavalli -versailles ebano). A ciemnoczerwony jest juz kominek i bedą kanapy lub naroznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreska_1
szara posadzka z granitu bedzie pasowac jak ulał. A i wytrzymala jest i efektowana. Jak cos podrzucam namiar na firme http://www.kamieniarzguzik.pl/ ktora mi zrobila cos podobnego w lazienkce i korytarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze już wybrałam podłogi, o czym pisałam w poprzednim poście (szare :P) . A po drugie kamieniarzy to ja mam na pęczki tu gdzie mieszkam (z pod Krakowa trochę za daleko - ponad 300 km).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jakieś zdjęcie prześlesz swojej kuchni, bo to co o niej mówisz jakos nie potrafię sobie wyobrazić. Moze dlatego ze jestem "daltonistką" :P Ja pochwalę się swoją kuchnią http://www.siemieniako.pl/galeria/bia-y-po-ysk - to ta pierwsza. Meble z połyskiem są super do pielęgnacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdjecia mogę pokazać pod koniec lipca ;) kuchnia jeszcze nie zamontowana, robi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do takiej ładnej kuchni to musi być odpowiednia podłoga po prostu. W zasadzie widzę dwa wyjścia: ładne płytki gresowe, np. drewnopodobne albo podłoga granitowa http://www.kamieniarstwo-lewandowski.pl/, ale to trochę większy wydatek jest. Nie rzucajcie tylko do takiej kuchni jakiś paneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy to nie za duzo kolorów będzie. Bo w sumie kuchnia z otwartą przestrzenią powinna jakoś współgrać. Może warto postawić na biel albo jakies ecru? ja tam mam i fajnie się komponuje. Spory wybór płytek mają w http://ceramik.info.pl/nasza-oferta/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się zdecydowałem na projekt w biurze Naturfusion. Parę osób mi ich właśnie polecało, ze względu na jakość. Faktycznie meble bardzo dobrze zrobione, nie ma jakiś niedoróbek. Jak to wygląda dokładnie to na ich stronie naturfusion.pl można sobie w realizacjach sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bardzo ładne i wytrzymałem fronty można kupić w sklepie Prolack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×