Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość veressa

Jak uprać swetry by były miękkie i czyste i się nie zmechaciły

Polecane posty

Gość veressa

Piorę swetry ręcznie. Mam sweterki z różnymi składami, nie są to swetry z czystej wełny. Ale ze sztucznymi materiałami też. Mam 2 swetry z akrylu, prałam je ręcznie szarym mydłem z małą domieszką proszku do prania do wody. Niestety po praniu swetry już nie były takie mięciutkie jak przed praniem od nowości. Czy pocieranie brudnych miejsca szarym mydłem, może powodować że są szorstkie potem? Czy dodatek proszku im szkodzi? Jak prać swetry by były miękkie po praniu. Obawiam się, że samym płynem do prania wełny dobrze swetry się nie upiorą, szczególnie pod pachami, gdzie mogą być trochę przepocone, jak i na rękawach, gdzie mogą być przybrudzone. Boje się , że od prania w pralce szybko się zmechacą. Chyba, że prać w programie dla wełny z płynem do prania delikatnych tkanin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinaaaaa
Spróbuj perwoll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierz w letniej wodzie. Miejsca mocno zabrudzone mozesz przetrzec mydlem ale pozniej splucz obficie woda. Pierz w plynach, sa skuteczne, nie trzyj ich, tylko delikatnie wygniataj. Na koniec plukania dodaj troche plynu zmiekczajacego, jesli nie lubisz, to daj naprawde niewiele. Swetry i tak beda sie mechacic, chocby przez zwykle noszenie - po wewnetrznej stronie ramion i bokow, na piersiach. W pasmanteriach sa specjalne golarki, rowniez elektryczne. Ja uzywam recznej golarki, bo nie zaciaga i nie robi dziur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz program do prania welny, to dlaczego nie? Kup sobie takie specjalne siatki do prania, wtedy na pewno nic sie nie rozciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość4t4
Najlepszym wyborem w kwestii modowych inspiracji jest Ralph Lauren sklep www. Jest to miejsce, w którym można znaleźć najlepsze propozycje wiodącej światowej marki. http://elegan.pl/pl/c/Ralph-Lauren/32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×