Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kwiattek19

Brak kosci nosowej w 14 tygodniu ciazy Czy to mozliwe??

Polecane posty

Gość Noway23
Cześć, Witam wszystkich rodziców którym świat wali się na głowę bo na usg genetycznym lekarz nie odnalazł kości nosowej w 13 tygodniu ciąży. Na mnie ta wieść spadła w ten poniedziałek. Oprócz braku kości nosowej nasze dziecko ma jeszcze nieprawidłowy przepływ przez zastawkę tzw. falę wsteczną. NT 1.8 CRL 66,6 - i cała reszta w porządku. Czekam jeszcze na wyniki badania krwi. Nawet nie będę pisać co przeżywam bo zapewne każda z dziewczyn która tu pisze lub zagląda to wie...aha mam 29 lat i to moja druga ciąża. Przeczytałam chyba wszystkie badania jakie zostały na ten temat przeprowadzone i sprawa nie wygląda optymistycznie. Dzisiaj idę na konsultację z lekarzem - chcę ,żeby mi powiedział prawdę i pomógł zinterpretować te wyniki. Jutro idę ponownie na usg genetyczne ... Dziwnie mi się to pisze...ale trzymajcie za nas kciuki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymajcie się kochani, wszystko będzie dobrze, przytulam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Noway mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze , trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noway23
Hej..dzięki za słowa wsparcie. Niestety obaj lekarze u których byłam w ciągu dwóch dni tylko potwierdzili to czego się tak baliśmy. Wyniki krwi wyszły bardzo złe. Szansa na dziecko z 21 1:70 ... muszę się poddać amniopunkcji. Nie mogę uwierzyć ,że nam się to przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noway23 Zrobiłaś amniopunkcje? Jak wyszło? Trzymam mocno kciuki za prawidłowy wynik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noway23
I jeszcze jedno chcę napisać... dla tych wszystkich kobiet które mają przed sobą bodaj jedną z najbardziej trudnych decyzji w życiu. Pamiętajcie ,że wybór należy do was..wbrew temu co słyszymy teraz w mediach - pomyślcie zawsze o sobie, swojej rodzinie i swoim nienarodzonym dziecku - a szczególnie o tym ,że czasem kochać znaczy oszczędzić komuś bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi83
Witam u nas tez problem z kością nosowa która była niewidoczna przez całą ciążę,potwierdzone na polowkowym usg genetycznym,straszenie zd przez lekarzy w niczym nie pomagało.Moja córeczka urodziła się zupełnie zdrowa z małym ślicznym zadartym noskiem.Brak kości nosowej o niczym złym nie świadczy.Dziewczyny głowy do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
megii83 u nas tez ciągle brak tej kości nosowej. Badania 1:350 wiec niby posrednie ryzyko zd. Tylko ze u nas pojawiła się wada serca. Boimy się co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1979
Kwiattku, powiedz co u Ciebie po tych paru latach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KU POKRZEPIENIU SERC Rok temu w 13 tygodniu ciązy jeden z najlepszych specjalistów od badań USG zakomunikował, że nasze dziecko nie ma kości nosowej, a co za tym idzie, mamy 2 do 4 procent szans na zdrowe dziecko...Nie musze pisać co się potem działo. Świat się nam zawalił. Lekarz zalecił biopsję kosmówki lub amnio. Nie zdecydowaliśmy się na żadne z tych badań, bo oba są inwazyjne i obarczone ryzykiem. Dziś patrzę na córkę, ma prawie 5 miesięcy, uśmiecha się do mnie, jest zdrowa, Bogu dzięki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×