Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_maja

13 pytań o... tabletki anty

Polecane posty

Gość ciekawska_maja

Dzień dobrywieczór. Od 3 miesięcy biotę tabletki anty, od dwóch współżyję z moim chłopakiem. Jesteśmy młodą parą, ale wieku nie podam, bo zostanę zlinczowana. Nie jestem jakoś wybitnie strachliwa i raczej nie boję się ciąży, ale staram się skrupulatnie gromadzić wiedzę o tym jak stosować tabletki, kiedy się wystrzegać stosunku, kiedy dodatkowe zabezpieczenie, jakie skutki uboczne, czy czym mam się martwić. Tak jak mówiłam, nie boję się ciąży jakoś specjalnie, bo szanse na nią mam małe, nawet bez brania tabletek, ale warto wiedzieć pewne rzeczy, zwłaszcza, kiedy się stosuje terapię hormonalną. A ja jestem ciekawska :3 Nigdzie do tej pory nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie moje pytania, a nawet jeżeli, to albo nie dotyczyły moich tabletek (w przypadku tych, gdzie to się liczy), albo informacje były przestarzałe, czy naprawdę mało wiarygodne. Więc byłabym wdzięczna, gdybyście potrafiły/-li odpowiedzieć, byście pomogli mi uporządkować moją wiedzę. 1. Czy rozpoczęcie inaczej niż 1 dnia miesiączki, terapii jest szkodliwe? A jeżeli tak, to w jakim stopniu? Orientacyjnie, wiem, że to indywidualna sprawa. 2. Niski poziom hormonu w tabletce (biorę słabe, Naraya) wpływa znacząco na jakość zabezpieczenia? 3. Wahania godzin brania, ok. 1-5h wpływają na jakość antykoncepcji w stopniu znaczącym? Nie codzienne, ale dosyć niestety częste z uwagi na niedbalstwo. 4. Brak przerwy w stosowaniu. Okres występuje podczas 3 tygodnia kolejnego blistra. To normalne? 5. A jeżeli tak, to czy kolejny tydzień, czyli zalecana 7 dniowa przerwa, dalej jest chroniona, czy nie? 6. Obsunięcie z braniem. Zamiast 8 dnia przerwy 7 dniowej, 9. Czy to wpływa na jakość ochrony? 7. Czy niskie ciśnienie, które mam naturalnie i mogę pić naprawdę hektolitry kawy i zasnąć jak aniołek, jest przeciwwskazaniem? 8. Alkohol. W ogóle zmniejsza skuteczność, czy tylko w przypadku przecholowania i wymiotów? 9. Rany... Krępujące. Czy tabletki mogą sprzyjać infekcjom narządów płciowych? Czy jest to raczej wina antybiotyku? 10. I chyba najważniejsze, które mnie najbardziej interesuje. Jak rozpoznać, że tabletka jest źle dobrana? Kiedy rozpoznać, czy organizm się przyzwyczaja, czy już są to skutki uboczne? 11. Asequrella. Dobre rozwiązanie, czy mit? 12. Skuteczność nie jest 100%, to wiemy, ale czy przypadki ciąży podczas brania są naprawdę takie częste? 13. Czy tabletki mogą wpłynąć na przykład na poziom nawilżenia podczas podniecenia? Nigdzie o tym nie słyszałam, ale dopiero po tabletkach zaczęły mi się zdarzać otarcia, gdy zabawa była trochę mniej delikatna. Podejrzewam, że nie jedna nastolatka, która rozpoczyna "przygodę z seksem", ale bierze tabletki, ma takie, lub podobne pytania, więc mam nadzieję, ze udzielicie odpowiedzi. Wiem, ze się rozpisałam, ale naprawdę jestem ciekawa odpowied*******ońcu wiedzieć, znaczy rozumieć, a rozumieć, znaczy kontrolować. A ja chciałabym móc w jakimś stopniu kontrolować to co się dzieje w moim ciele. Z góry dziękuję za odpowiedzi! :* Ciekawska Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.ja bym zalecala wziasc od 1 dnia miesiaczki ;) 2. nie wplywa ;) 3. na twoim miejscu bralaabym regularnie 4. jezeli sa to twoje 1 tabl to tak organizm musi sie przyzwyczaic 5 tak jestes chroniona 6 tego nie wiem 7- 8 mozna pic alkohol byleby nie zwymiotowac 9- 10 zle dobraane czyli zle sie czujesz bole glowy, itp.ale musisz tez dac sobie czasu po 2 opakowaniach mozna wywnioskowac czy tabl sa dla cb 11- 12 jezeli dziewczyna wezmie tabletke kiedy chhe nie zwraca na to uwagi no to ciaza jest prawdopodobna , ale jezeli regularnie bierze i dobrze ma dobrane to nie zajdze 13 -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli bedziesz brała tabletki bez robienia przerwy to bedziesz miała krwawienia w czasie cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×