Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ninazet

Dieta bezglutenowa

Polecane posty

Hejka :) Jestem Ania! Przez całe życie miałam problem, byłam troche hmm "za duża" a że jestem bardzo leniwa to ćwiczyć mi się nie chciało, wiec zostawały tylko diety... przeszukałam przez ostatnie 3 lata większość internetu, stosowałem wiele różnych diet ale bez większych efektów, ale miesiąc temu znalazłam super diete! Jest ona tutaj: http://dieta-luks.pl/44865

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina992
Wyeliminowanie diety z glutenu doprowadza do niedoborów niektórych składników w naszym organizmie. Niestety ni e możemy tego ominąć, ale jest jeden sposób, aby takie niedobory uzupełnić - kroplówki witaminowe. Słyszałam o nich i dopytywałam w klinice SCM estetic u mnie w Krakowie. Myślę, że to opcja, która przyda się każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno odkryłam, że mam nietolerancję na gluten i laktozę do tego. Od kilku dni jem posiłki przygotowywane przez lightdiet. Bez składników jakie mnie uczulają. Tam dietetyk dba, aby wszytko było smaczne i zdrowe. Ja nie muszę przynajmniej wymyślać dań żeby były wolne od glutenu. Nie miałbym na to czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporo jest przepisów na dania bezglutenowe. Ja często np. piekę babeczki z droetkera. Są fajne w smaku i co najważniejsze mnie nie uczulają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_z_IP
Widzę, że dieta bezglutenowa ciągle budzi wiele pytań. Zapraszam więc na szkolenie "Dieta bezglutenowa - moda czy konieczność" organizowane w dniu 27.03.2018 r. o godz. 18:00 przez Instytut Psychodietetyki we Wrocławiu. Przyjdź, zadaj pytania i posłuchaj: - Jakie badania należy zrobić, aby potwierdzić alergię, nietolerancję lub nadwrażliwość na gluten? - jakie są najczęstsze objawy nietolerancji glutenu? - Jakie są wady "gotowych" produktów bezglutenowych? - Kiedy dieta bezglutenowa staje się niebezpieczna? - Jak uniknąć niedoborów pokarmowych przy stosowaniu diety? - Jak kondycja jelita wpływa na naszą psychikę i samopoczucie? - Jak poprawić trawienie i wchłanianie składników odżywczych w jelitach? - Co mówią najnowsze wyniki badań? - Czym się różni nadwrażliwość na gluten od nietolerancji glutenu? - Jakie są produkty zabronione i dozwolone w diecie bezglutenowej? - Jakie błędy najczęściej popełniają pacjenci na diecie bezglutenowej? - Gdzie znaleźć cenne i mało znane zboża bezglutenowe? - Gdzie szukać najnowszych wyników badań na zawartość glutenu w produktach? Wykład dla wszystkich osób zainteresowanych tematem. Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://web.facebook.com/events/1587340468052353/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goskakoska
Ja jestem na diecie bezglutenowej z Lunabox, mam pyszne i zbilansowane posiłki każdego dnia dostarczane do domu. I widzę że służy mi ta dieta, mieszkam sama więc tak średnio opłacało mi się gotować dla siebie samej, taki katering to fajna sprawa bo można zaoszczędzić dużo czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda45
Mi ostatnio wykryli nietolerancję na gluten, byłam załamana gdy się o tym dowiedziałam. Przez jakiś czas próbowałam sama ogarniać posiłki, które nie miałyby glutenu w sobie, ale było to trudne. W końcu postanowiłam że przejdę na dietę pudełkową z opcją bez glutenu. Mało firm proponuje taką opcję, na szczęście w Warszawie znalazłam firmę Lunabox i to oni dostarczają codziennie moje posiłki bezglutenowe. Odkąd spożywam te posiłki czuję się o niebo lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może przejrzyj sobie pudełka na https://www.wygodnadieta.pl/ i ich zestawy, mają różne. Ja zamawiam dietę bezglutenową i bardzo fajnie się po takim jedzeniu czuję, więcej energii, mniej problemów z trawieniem...Taki pełny pięcio posiłkowy zestaw to nie jest duży koszt wbrew pozorom, szczególnie że akurat pod mój adres dowożą darmowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciężko samemu ułożyć taką dietę ponieważ trzeba mieć sporą wiedzę na ten temat. Ja także źle się czułam jedząc gluten i zdecydowałam się zmianę żywienia. Po konsultacjach w www.malgorzatadesmond.com wyeliminowałam całkowicie gluten ze swojej diety i czuje się o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa Okoń
Zwykle u mnie bywa tak, że jak przyjeżdżają bezglutenowi goście to dosyć późno biorę się za przyrządzanie jedzenia i o nich myślę w ostatniej kolejności. Zawsze mamy na szczęście mąkę ryżową bez glutenu (kiedyś kuzynka mi ją zamówiła ze sklepu "bezgluten") więc za każdym razem jak zostaję zaskoczona wizytą to robię na szybko ciasto cytrynowe, Zawsze wychodzi i sobię chwalą. Mam nadzieję, że nie z grzeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniek23
Mnie było ciężko odstawić gluten :/ Uwielbiałam pieczywko, a najbardziej to już makaron. Jecie bezglutenowe makarony? Ja ostatnio znalazłam super na swojskiej piwniczce, dobrze smakują i ceny rozsądne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od też od dluzszego czasu ze swojskiej piwniczki zamawiam! Super są produkty bezglutenowe, takze dla diabetykow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie przeskoczyłem na potrawy tego typu i uważam, iż był to doskonały ruch ze świetnym posunięciem. Okazało się to możliwe za pomocą specjalnego cateringu dostarczanego przez www.goodiefoodie.eu . Efekty są coraz bardziej widoczne, czuje się świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata O

Jakiś czas temu śledziłam temat w tym wątku, gdy przechodziłam na dietę właśnie bez glutenu. Teraz jestem już obeznana i dziękuję Wam serdecznie za pomoc. Z mojej strony serdecznie chciałabym  polecić pyszne pieczywo dla dorosłych, jak i dzieci z firmy https://sanoglutenfree.pl/15-produkty-bezglutenowe Te produkty smakują mi najlepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śmietanka

Dieta bezglutenowa to fajna sprawa ale strasznie dużo rzeczy odpada z jadłospisu i przyznam, że ciężko mi czasem bez tego :/ Raz próbowałam zrobić sobie naleśniki oczywiście nie mogą być z mąki pszennej więc znalazłam przepis gdzie używało sie skrobi kukurydzianej i mąki orkiszowej. Nie smakowały mi za bardzo niestety. Nie jestem jakąś świetną kucharką i nie jestem też przyzwyczajona do jedzenia bardziej "fit" więc pomyślałam sobie, że spróbuję zacząć od diety pudełkowej i... Fajna sprawa jeśli chcesz właśnie sobie wprowadzić taki nawyk jedzenia 5 posiłków dziennie, do tego przyzwyczajasz się do tych smaków no bo są troszkę inne od codziennych obiadów itd. Polecam początkującym, którzy mają podobny problem do mnie (jak ktoś z Krakowa to zamawiam z Optimal Fit - mają fajne i bardzo osobiste podejście do klienta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 17.05.2019 o 03:07, Gość Śmietanka napisał:

Dieta bezglutenowa to fajna sprawa ale strasznie dużo rzeczy odpada z jadłospisu i przyznam, że ciężko mi czasem bez tego 😕 Raz próbowałam zrobić sobie naleśniki oczywiście nie mogą być z mąki pszennej więc znalazłam przepis gdzie używało sie skrobi kukurydzianej i mąki orkiszowej. Nie smakowały mi za bardzo niestety. Nie jestem jakąś świetną kucharką i nie jestem też przyzwyczajona do jedzenia bardziej "fit" więc pomyślałam sobie, że spróbuję zacząć od diety pudełkowej i... Fajna sprawa jeśli chcesz właśnie sobie wprowadzić taki nawyk jedzenia 5 posiłków dziennie, do tego przyzwyczajasz się do tych smaków no bo są troszkę inne od codziennych obiadów itd. Polecam początkującym, którzy mają podobny problem do mnie (jak ktoś z Krakowa to zamawiam z Optimal Fit - mają fajne i bardzo osobiste podejście do klienta)

A od kiedy to orkisz jest bezglutenowy?!Co za głupoty wypisujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca dyplomowa

Witam :)
piszę pracę magisterską na temat trendów w produkcji żywności min. produktów bezglutenowych i bez laktozy, chciałbym Was prosić o wypełnienie poniższej ankiety, która pomoże mi w zebraniu informacji do pracy dyplomowej. 
Badanie jest ANONIMOWE. 
z góry dziękuje i pozdrawiam gorąco

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSetm49K2oqy4hzkzmf2_aPSFFhrJUqp-qBaWj_DYt_-57nvig/viewform?vc=0&c=0&w=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doowop
Dnia 17.05.2019 o 03:07, Gość Śmietanka napisał:

Dieta bezglutenowa to fajna sprawa ale strasznie dużo rzeczy odpada z jadłospisu i przyznam, że ciężko mi czasem bez tego 😕 Raz próbowałam zrobić sobie naleśniki oczywiście nie mogą być z mąki pszennej więc znalazłam przepis gdzie używało sie skrobi kukurydzianej i mąki orkiszowej. Nie smakowały mi za bardzo niestety. Nie jestem jakąś świetną kucharką i nie jestem też przyzwyczajona do jedzenia bardziej "fit" więc pomyślałam sobie, że spróbuję zacząć od diety pudełkowej i... Fajna sprawa jeśli chcesz właśnie sobie wprowadzić taki nawyk jedzenia 5 posiłków dziennie, do tego przyzwyczajasz się do tych smaków no bo są troszkę inne od codziennych obiadów itd. Polecam początkującym, którzy mają podobny problem do mnie (jak ktoś z Krakowa to zamawiam z Optimal Fit - mają fajne i bardzo osobiste podejście do klienta)

Bezglutenowa u nich sprawdza się świetnie. Nie jestem szefem kuchni a tymbardziej tego typu jedzenie wydaje mi się trudniejsze do przydządzenia samemu. Z optimalem jest po prostu wygodnie i smacznie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciako

Ja od innej strony powiem: diete bezglutenowa zaczelam ale z przymusu. Ciezko bylo, serio. Nie stac mnie bylo na kateringi (choc uwazam ze to super sprawa) najgorzej bylo bez chleba 😞 po kazdym byla makabra 😞 na szczescie odkrylam chleb od Putki bo tam maja dobre bezglutenowe pieczywo ktore mi sluzy.. jako jedyne. Piekanrie maja w Lodzi i Warszawie mozna zamawiac przez internet ze strony ich. Tesknie czasem za takim zwyklym pieczywem no ale coz... zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy! 🙂 Pewnie duża część z Was już o tym wie, ale do tych wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji spotkać się z komunikatami informujemy, że częstochowska marka Jawo wypuściła na rynek nową linię bezglutenowych produktów. 😋

Na linię bezglutenową składają Jawo się:

➡️pyzy z mięsem

➡️pyzy ziemniaczane

➡️kartacze z mięsem

➡️kluski śląskie z dziurką

➡️kluski śląskie z mięsem.

✅ Każdy z produktów jest certyfikowany przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, a na opakowaniach znajduje się znak „Przekreślonego kłosa”.

🛒  Produktów bezglutenowych Jawo warto szukać m.in. w Delikatesach Centrum, Stokrotce, Auchan, Makro, Selgrosie, Lewiatanie, PSS Społem, Intermarche, Carrefourze, Sklepie Polskim, Rabacie, Chacie Polskiej, Wafelku, Eurosklepie, Livio, Kupcu, Groszku, Fracu, Passie, Sano, Poziomce, Chortenie i wielu innych niezrzeszonych sklepach.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.jawo.pl oraz www.jawolewdomu.pl.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguszka

Gluten, laktoza to wszystko trzeba sprawdzić na sobie co działa a co nie, ale to za mało żeby schudnąć, ja musiałam się zdecydować na duży krok i przejść na dietę cambridge, jestem bardzo zadowolona bo widzę efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Okazalo się ze nie mogę jeść glutenu i zaczęłam zamawiać wygodnaDiete i czuje się już o wiele lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie chce ci się gotowac i sprawdzać tych wszystkich składów to skorzystaj z cateringu pudełkowego. Ja np. jestem na diecie bezglutenowej z Fit Fragola. Jest meeega smaczna, a boxy zawsze dostarczane na czas. Do tego wychodzi to cenowo naprawdę spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam diety bezglutenowej w 100%, bo temat jest dość kontrowersyjny i czuję się coraz mniej do niej przekonana. Mimo wszystko czasem wykorzystuje do gotowania bezglutenowe produkty, jak np. makron sojowy. Lubię bo jest bardzo lekki, a przy tym sycący. Poza tym zdarza się, że zgarnę w sklepie kilka produktów bg, a poza tym raczej stawiam na zdrowy rozsądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×