Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy można to wpisać w CV?

Polecane posty

Gość gość

Witam. Obecnie jestem zatrudniona jako praktykantka na podstawie umowy o praktykę studencką na okres 3 miesięcy, jest to praktyka bezpłatna. Nie jestem zadowolona z tych praktyk, dlatego chciałabym skrócić czas trwania tej umowy. Czy jeśli napisałabym podanie o skrócenie czasu trwania umowy, przełożony zgodziłby się na to, to czy mogłabym tę praktykę wpisywać w CV tylko z krótszym okresem trwania czy byłoby to niedotrzymanie warunków umowy i nie mogłabym umieszczać jej w swoim CV? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś miał podobną sytuację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne ze mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie bez problemu możesz wpisać w CV to, że zrywasz wcześniej umowę nic nie oznacza :) Także bez problemów wpisów w CV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A uważacie, że to dziwne, że ktoś chce zerwać umowę o praktyki, ponieważ tylko układa komuś papiery? według mnie to normalne, a na innym forum pisali, że marnie widzą moją przyszłość jak jeszcze nie pracuję, a już wybrzydzam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo ze praktykant jest od wszystkiego i od niczego, ale jak ci sie nie podoba i chcesz skonczyc wczesniej to ok, tylko nie mow na nastepnych rozmowach ze bylas niezadowolona bo to dobrze nie wyglada jak sie oczernia poprzedniego pracodawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dajjoba
Na pewno w umowie o praktykę studencką jest klauzula mówiąca o tym z jakim terminem można złożyć wypowiedzenie. Zazwyczaj w tym przypadku jest to 7 dni roboczych. Oczywiście wówczas w CV musisz wpisać stosunkowo krótszy czas świadczenia praktyk. Zastanów się jednak czy jest to dla Ciebie do końca korzystne. Jeśli zostało Ci stosunkowo niewiele czasu praktyk - lepiej abyś je ukończyła. Dlaczego? Ponieważ pracodawcy w dzisiejszych czasach często patrzą na to czy ktoś ma stały czy tymczasowy stosunek do pracy. Gdy przeglądają CV i widzą, że dany kandydat pracował miesiąc tu, 3 miesiące tam, a pół roku jeszcze gdzie indziej - nawet nie zaproszą go na rozmowę, bo nie będzie opłacało im się inwestować czasu i pieniędzy w kogoś, kto zaraz zmieni firmę na inną. http://dajjoba.wordpress.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×