Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

remont kuchni prąd

Polecane posty

Gość gość

miałam remont kuchni ,no i oczywiscie skusiłam sie na kuchnie elektryczną (płyta ceramiczna+piekarnik elektryczny). Do tej pory miałam starą kuchnie (gazowy piekarnik i palniki gazowe), po remoncie zauważyłam większe rachunki o ok. 100 pln. Czy to możliwe że kuchnia tyle "ciągnie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam indukcje to rachunki nawet zmalały po zakupie jestem mega zadowolona z niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sąsiad ci kradnie energię. Ty myślisz że jaka moc ma ta płyta i piekarnik? 100W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprzedawca w sklepie zapewniał że sprzęt jest dobrej klasy energetycznej i gwarantuje niskie rachunki za prąd i że lepsza będzie niż gazowa .Dlatego sie ździwiłam jak przyszedł rachunek piekarnik ma moc max 3300w a płyta 6800w ,ale co ma piernik do wiatraka?. Ja nie wierze że te rachunki to wina kuchni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka płyta ma moc około 7-8kW. Jak grzałaś gazem a teraz prądem to 100Pln to niewielka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli wychodzi, że prąd jest droższy od butli z gazem w gotowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czego wina? 7kw to duży odbiornik. Chyba ze to tyko mebel i go nie używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnmie uzywam ,codziennie obiad kawa herbata kilka razy w tyg piekarnik .Butla z gazem za ok 50 pln starczała na 3 tyg u mnie a za prąd płace co 2 mce ,wiec wychodzi 50 zl co miesiąc to w sumie nie dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te 100zł to miesięcznie więcej? to by wychodziło, że prąd jest o połowę droższy od gotowania na gazie. Bo butla 50żł starcza na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie nie starczała na miesiąć na ok 20 dni góra za prąd płace co 2 -mce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Upośledzona jesteś? 6800 W to 6,8 kW, to jak 4 żelazka załączone non stop, a ty o 100 zł jęczysz, ciesz się mongolico że nie 500-1000 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100 pln na 2 miesiące to około 1,5 godziny gotowania dziennie, na polu o mocy 2kW, to raczej możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty jesteś upośledzona po pierwsze to nie 6800 bo +piekarnik to wychodzi 10,1kw a to jest moc max czyli wszystkie pola +piekarnik na pełnej mocy a jak sie używa 1-2 pola na 50% mocy to ileż to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę jesteś taka głupia? Gdyby prąd był tańszy od gazu, wszyscy by grzali prądem, proste i tanie instalacje, grzejniki, łatwe sterowanie, same korzyści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50% mocy przez jaki czas? Policz tak na szybko [czas w godzinach]x[moc w Watach]x0,5PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eksperci agd z różnych względów rekomendują kuchnie elektryczne wszystko łatwiej sie robi bezpieczniej i lepiej,a koszty są nawet mniejsze niż przy kuchni na gaz propan butan przeciez 50 zł na miesiąc to nie jest tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie starczała na miesiąc, bo też miałaś piekarnik gazowy. Ja mam gazową płytę i piekarnik elektryczny i starcza na równo miesiąc. To tak naprawdę nawet zaoszczędziłaś, bo nie kupujesz gazu, który za 2 miesiące kosztowałby Cie 120zł tylko na prądzie gotujsze który kosztuje 100zł za 2 miesiące. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50% mocy przez jaki czas? Policz tak na szybko [czas w godzinach]x[moc w kilo Watach]x0,5PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no prosze bardzo używam dajmy na to godzine dziennie 3 pól o mocy 2000w czyli 6000w 50% mocy to 3000w czyli 3 kwh dziennie przez 60 dni 180kwh czyli 180x0,5zł czyli 90,0 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to pisz że to tylko dekoracja, że nie gotujesz tylko odgrzewasz gotowce, ale to i tak wyjdzie drożej od gazu. Co zrobiłaś z rurami od gazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
60dni x 1,5godziny x 3kW X 0,5PLN = 135PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz racje no ale mimo wszystko zaskoczona byłam jak 100zł większy rachunek ,a jak tak bliżej sie przyjżeć to nawet taniej wyjdzie ale przyznam że jestem mega z kuchni zadowolona ciasta sie równo pieką płyte sie łatwo czyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadna dekoracja normalnie codziennie gotuje obiad kilka azy w tyg coś pieke kilka razy dziennie woda na herbate kawe rur od gazu nie mam bo miałam na propan butan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to 100PLN jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to co jęczysz, 100 zł płacisz więcej a myślałaś że będziesz płaciła tyle samo, że te 10 kW pobierze z powietrza? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×