Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Lusiula, super wieści! należy Ci się ten urlop, należałaś się biedna :) jej jak się cieszę :D wypocznij tylko dobrze i oszczędzaj się - mimo wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
lusiula no to wrocilas z super wiadomosciami :) jak widac jak sie chce to mozna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulusia super!!! Ciesz sie wakacjami! A ztym slubem to my tez bylismy ponad 2 lata i kazdy sie dziwil czemu jeszcze dziecka nie ma.....ehh jakby kazdy mial postepowac wedlug takiego samego schematu a jak tak nie postepujesz to pewnie: Problemy z zajsciem w ciaze, w glowie sie poprzewracalo, po co slub brali itd........... rece opadaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi snami to mi sie wydaje ze powoli sie zmieniamy, zmienia sie nam myslenia i w kazdym kacie na swiecie potrafimi zauwazyc zagrozenie dla naszego dziecka i to nam sie sni..... a ze mezow mamy najblizej to najpierw u nich szukamy zagrozenia absurdalnego czasami ale to sie chyba podswiadomie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Gratuluje super wiesci :)))))) Lusiula, wezmiesz mnie ze soba? Marzy mi sie urlop, morze, piasek... :))))) Dziewczyny, ja czuje ruchy. No trzymajcie mnie! Zaczelo sie? Polozylam sie na boku i poczulam jak mi cos jezdzi w srodku. Zmienilam pozycje i ok. Potem z ciekawosci znow na boku i znow ruch!!!! Potem mialam 3 dni przerwy i rano dzis jak lezalam na plecach to samo. Nie jest to takie wyrazne, ale czuc juz cos. Boze, jaki czad!!!!!!! Myslicie, ze moze to byc to? Nie myslalabym o *****ch, bo mozna pomylic z perystaltyka jelit, ale poczulam cos twardszego w srodku... To mnie utwierdzilo w przekonaniu, ze to bylo dziecko. Moze jakies juz rodzace mamy mi pomoga? Mam teraz 17 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ale jak liczysz ten 17 tydzien?? bo roznie sie liczy... w sensie teraz trwa 17 czy masz juz pelny 17 i pare dni?? pytam bo sama czekam z niecierpliwoscia na te ruchy i nie moge sie doczekac. A i jeszcze jak masz lozysko ulozone? to podobno tez ma wplyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiula uśmiech od ucha do ucha jak czytałam Twoje wieści. Super naprawdę się cieszę i gratuluję. Należy Ci się taka nagroda za te męki:) Co do tematu ślubów to hmm ja miałam niecałe 22 lata jak wychodziłam za mąż i też wiele osób było zdziwionych, że skoro nie jestem w ciąży to po co tak wcześnie. A my po prostu chcieliśmy. Tak jakby to nie było wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulusia to super :* ale będziesz wypoczywać :) Świetnie to ujęłaś z tą ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta już niedługo i też polecisz :) wszytskim nam się należy:) co do kopnięć i ruchów to tak może być :) jeśli w innej pozycji już nic się nie dzieje to pewnie były to kopniaki :) gratulacje. ja też od jakiegoś czasu coś czuje, ale na 100% pewnia nie jestem i też słyszałam , ze zależy też od ułożenia łożyska.pewnie jak jest na przedniej ścianie to szybciej czuć, ale nie wiem jak jest z tymi ścianami bo np dno macicy jest na górze a szyjka na dole :/ ja nie pamiętamw pierwszej ciąży kiedy ruchy były :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Z badan wiem tyle, ze lozysko mam na dnie. Nic wiecej. Kurcze, troche mnie to zbilo z tropu te ruchy ;) Mam wg usg ostatniego 16t i 6d. Ale ja juz nie wiem, bo na prenatalnym wyszlo mi inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie chce nic mowic i zapeszac, ale jest tak fajnie!! Wszystkim nam sie uklada, dzieciaczki sie rozwijaja, urlopy wychodza, mezowie pomagaja, tesciowe i rodzice psuja krew :) życ nie umierac! ;) cudownie, oby tak do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, ja myslę że to mogą być ruchy:) u mnie też dziś 16t6d i też mi się wydaje że leżąc na lewym boku czuję ruchy. w 1 ciąży jakos w 17tyg poczułam pierwsze ruchy. ja siedzę i wpieprzam maliny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 16 tydz. 2 dzień na 100% bo miałam monitoring cyklu i też coś czuje, ale to jeszcze nie to co będzie potem.mam nagrany taki filmik jak lezę , aparat mam przed głową skierowany na brzuch i co chwilę na brzuchu pojawia się jakieś uwypuklenie :) to dopiero jest czad :) Marta bo to będzie szczęśliwe forum :) do końca :) a wiek i data porodu jest najbardziej aktualna z 1 prenatalnego bo potem już każde dziecko inaczej się rozwija i z tego co pamiętam nawet nie podaje się tych terminów z późniejszych USG.dzisiaj mi wyszło z USG że to jest 17 tydz i któryś tam dzień a ja wiem, ze to nie jest tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej ale wam dobrze z tymi ruchami...Też nie mogę się doczekać, ale ja mam dopiero 15 tydzień i 6 dzień z OM więc pewnie jeszcze muszę poczekać ;) W tym tygodniu chyba będę się już umawiać na to usg prenatalne w 20 tygodniu...Nie myślicie, że za wcześnie? Zależy mi, żeby iść do tej samej Pani doktor co ostatnio. Wy kiedy się umawianie? Mój gin nie ma takiego sprzętu, woli żebym jechała na dokładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer ja też dzisiaj dzwonię bo mnie potem nie będzie. mój gin sam wszytsko sprawdza ale ja mam badania na NFZ więc muszę ich trochę wykorzystać, poza tym to kolejny podgląd dziecka :) ja miałam przepływy wczoraj sprawdzane z racji tego krwawienia i mi całą śluzówkę też sprawdzał. Jeśli chcenie sobie nagrywać badania albo robić 4D to teraz już warto bo lepiej widać dziecko. a moja Mała wczoraj była zgięta w pół i nawet długości nie miała sprawdzonej tylko obwód główki , gin mówił ze głowę ma na brzuszku ;) z Lenką było inaczej zawsze pięknie pozowała, ale płeć potwierdzona po raz trzeci to już się chyba nie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
lusiula super wieści :) Ninina wracając do wczorajszego tematu ślubów... W takiej sytuacji była kiedyś moja teściowa, ślub zaklepany a tu nagle ciąża. To jest inna sytuacja niż w przypadku gdyby ślub w ogóle jeszcze nie był w planach a tu nagle wpadka i wszyscy szybko próbują zorganizować wielką imprezę żeby dziecko nie było nieślubne. Zdarza się :) Ja się wczoraj dowiedziałam, że wieści o mojej ciąży rozeszły się już poza granice kraju. Wyobrażacie to sobie? Że ludziom się tak chce ploty roznosić? Siostra mojego ojca z którą nie utrzymujemy kontaktu ( były problemy ze spadkiem po dziadkach i całe rodzeństwo ma na siebie focha) przyjechała do polski, ojciec chciał wziąć coś ze starego domu no i natknął się na nią. Od słowa do słowa ona się go pyta czy to prawda, że ja jestem w ciąży. Jak mi powtórzył, że cała wieś plotkuje od dobrych dwóch miesięcy to myślałam, że mnie szlag trafi. Wiadomo nie mam się czego wstydzić i tak dalej ale to głupie żeby obcy ludzie posiadali takie informacje na tak wczesnym etapie, oni się powinni dowiedzieć dopiero kiedy zobaczą mój brzuch. A te wiejskie chamy już mi złorzeczą... jeszcze mnie odmłodzili bo według opowieści ledwo skończyłam szkołę i mam 19 lat. Co ciekawsze mój tatuś nie zaprzeczył bo niestety nie wie ile mam lat... Nie wiem kto mógł puścić wieści w obieg, powiedziałam tylko jednej koleżance ale jestem jej pewna, na pewno nikomu nie powiedziała. Pewnie ktoś widział mnie u ginekologa ewentualni siostra mojej matki komuś chlapnęła, mama jej powiedziała od razu po tym jak test zrobiłam... Nie podoba mi się to, że wszyscy już wiedzą, podczas gdy ja nawet nie wiem czy wszystko jest w porządku. Jestem normalnie zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka !!!! wszystko jest w porządku i to już nie jest wczesny etap :) nie denerwuj się tak, niech sobie gadają co chcą . jesteś już w II trymestrze i za niedługo będzie już połowa ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie chciałam panikować ale już się wystraszyłam. Wczoraj w pracy chwycił mnie taki silny jakby skurcz po prawej stronie brzucha. Był na prawdę silny... Udałam się do toalety gdzie udało mi się w miarę wypróżnić ( przepraszam za szczerość) i mi po chwili przeszło i ból już się nie pojawił. Ale teraz znów się pojawił tak bez powodu jakby. Z ostrego po chwili przeszedł w łagodny bo chwili odpoczynku i wg bardziej tą prawą stronę czuję jak już jakieś ukłucia czy coś to tam. Miała któraś z was tak? Jak tak siedzę to po chwili wraca taki delikatny skurcz i znów spokój. Nie wiem czy dzwonić do swojego lekarza? Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba macica sie rozciaga tak mi sie wydaje.... najwazniejsze zebys nie plamila ani nie krwawila, a do lekarza tez zawsze mozesz zadzwonic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wer26 tez czasami mam klucia jak za gwaltownie wstane,albo leze za dlugo na jednym boku. Jezeli Cie niepokoja to zadzwon do gin dla swietego spokoju,bo wiesz kazda z Nas jest inna.. I jednej to to,a u drugiej cos innego. 3mam kciuki :* Dziś mialam wizyte ! Jestem taka heppy ! Przytylam 4,5kg ;p Wszystko ok,dzis poraz pierwszy sluchalam bicie serduszka malenstwa,az mi sie lza zakrecila :)) Od ostaniej wizyty nie bylo przytulania z moim m,bo strasznie sie bal ja zreszta tez,bo to pierwsze dziecko i taki lek.. Rozmawialam o tym z gin to powiedziala,ze dziecko lubi jak rodzice sie kochaja ;) :D No i ze niektore kobiety kochaja sie do samego porodu wtedy porod jest lzejszy,mniej bolesny.. Na usg za duzo nie zobaczylam,bo dzidzia jakos dziwnie sobie plywala ;) Lozysko bardzo dobrze rozwiniete. Od razu dzien staje sie lepszy.. Juz nie moge sie doczekac kiedy m wroci z pracy :D Bedzie sie dzialo hehe ;) Co do witamin,wzielam nawet opakowanie ze soba zeby pogadac z gin o nich. Mowila,ze bardzo dobrze wybralam,ze rekomenduja wlasnie aktiv mama,albo falvit zwlaszcza na wielkosc pigulek i cene. Ogolnie mowila,ze kazde witaminy dla kobiet w ciazy sa dobrze dobrane. Na kolejnej wizytcie (18tc) umowi mnie do pewnego lekarza prywatnie na usg gdzie ma bardzo dobra aparature, mowila ze poogladam plucka,budowe serduszka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do mojej lekarki, mam się spakować i jechać do niej do szpitala... :( trzymajcie mocno kciuki proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria gratulacje!!!! no i zabieraj się do roboty skoro dzidziuś lubi ..... ;) Wer myślę , ze to macica ale też uważam , ze powinnaś zadzwonić. No i ja bym brała regularnie no-spe i magnez. ostatnio wyczytałam, ze nawet magnez lepszy tylko kup sobie magnez lek a nie suplement diety bo one nie mają potwierdzonego działania i nie wiadomo jak się wchłaniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja trzymam mocniej od Wiktorii, będzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super wieści:) Jeszcze tylko na Enkę trzeba czekać bo też dzisiaj wizyta, mam nadzieję, że dobre wieści przyniesie:) Ale wam zazdroszczę, że wiecie już jaka płeć, że znowu widziałyście swoje dzieci:) Ja miałam dzisiaj iść po skierowanie na badania z morfologii i moczu ale oczywiście już nie da się zarejestrować. Jeszcze jutro spróbuję telefonicznie, a jak się nie da to w piątek trzeba jechać o 6 rano i stać w kolejce. Jutro będę robić HIV HCV i jeszcze jakieś jedno badanie. Wiecie może czy do tych badań trzeba być na czczo? Cieszę się, że u Was dobrze, że dobrze się czujecie. Ja też już 4 dzień dzisiaj jak mnie nie boli kręgosłup ani jajniki. Te jajniki to myślę, że mogę być jakaś podziębiona czy coś. Teraz zakładam skarpetki i długie spodnie żeby mi było cieplej i narazie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer trzymam kciuki żeby było dobrze, Karola ja wszystkie badania z krwi robiłam na czczo, spróbuj może zapytać jak będziesz się rejestrować albo w laboratorium. Ja jeszcze do piątku na wizytę muszę czekać a też już nie mogę się doczekać, ale bardziej czekam na wrzesień na kolejne prenatalne, mam nadzieję że wtedy na 100% płeć poznam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie na te 2 badania nie trzeba bo tu chodzi o wykrycie przecieciał , które bez względu na jedzenie będą lub nie, co innego marfologia ogólna i mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer, trzymam kciuki :* ja właśnie też szukam jakiegoś gabinetu żeby iść na to połówkowe, bo akurat mi wizyta wypanie w 19tc i potem 23 wiec jak znajde cos sensowenego to zadzwonie i sie umowie a jak nie to we wtorek zapytam mojego gina czy kogoś poleci do tego usg. bo żadna nie jest z wielkopolski, żeby mi doradzić, prawda? ja od rana mam zawroty głowy, dobrze że wczoraj nas spakowałam na ten wyjazd a dziś takie resztki ale już z kartką zapisane wszystko co by nie zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×