Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Z tego co mówiła mi moja ginekolog to amniopunkcję robi się jeżeli wyjdą złe wyniki po badaniach genetycznych, czyli jeżeli wychodzi niski współczynnik, np. 1:300 to kierują na amniopunkcję żeby zbadać czy dziecko jest zdrowe czy nie. O określeniu płci z krwi nie słyszałam. Wiem, że są jeszcze jakieś alternatywne badania do tych, które dają 99% pewności (te dają 97%) ale kosztują 3 tys więc ich nie robiłam. U mnie przez usg dopochwowe wykryła ciążę po 8 tygodniach od ostatniej miesiączki, a pozytywny test wyszedł mi już po 4 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,co u Was? ja dziś niewyspana, córka się całą noc budziła w dodatku boli mnie krzyż i podbrzusze- mam nadzieje ze to jakies wiązadła :/ wziełam no-spe moze pomoze.... takze dzisiejszy dzien do upy...w czwartek wracam na szczescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim. Kosa ja nie przesadzam z brzuchem slowo daje, pokaze wam fotke ;) sorry ale twarz zaslonilam bo to forum publiczne ;) (mam nadzieje ze wejdzie link)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filatelistka to napewno są tyko bliźniaki :) ? ????? Kosa zwróć Filatelistce honor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawdę wieeeeelllllki szacun :p coś nie mogę duzo napisać bo mi wychodzi że to spam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filatelistka wow!!! Muszę zacząć sobie pstrykać fotki :) później widzę fajne porównanie w kolejnej ciąży :) Ja byłabym mega szczęśliwa gdyby miały być bliźniaki, chociaż z jednego synka też oczywiście się cieszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey. W nocy dziecko szalalo w brzuchu. Moge teraz stwierdzic,ze zupelnie inaczej się rusza niz synek. Dzidzius tak jakby przemieszcza się,a synek kopał, rzuczał się:) dziwne. Teraz lubi grac w pilke nozna, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anii koniecznie! :) jezeli moge cos doradzic nowym mamom to wlasnie to, robcie fotki bo pozniej na pewno bedziecie do nich wracac! Ja mam niewiele z 1 i 2 ciazy, ale akurat znalazlam te z 35 tyg (2 ciaza) i jak znalazl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
hej dziewczyny.. ja nie wiem czy wczoraj wieczorem nie poczulam ruchow dzidziusia, tak jakby mi sie cos przeturlalo w brzuchu, smieszne uczucie no ale z racji tego ze to pierwsza ciaza nie mam pojecia, jesli sie powtorzy tzn.ze to bedzie to a jesli nie to widocznie co innego.. w czwartek mam wizyte i jakos boje sie czy wszystko ok bo snilo mi sie ze poronilam :/ niedawno co sie z lozka wygramolilam, zimno na dworze, deszcz pada az nic sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filatelistyka, spory ten brzusio ale jak bliźniaki to na pewno musi byc wiekszy :) Martolina, u mnie też teraz dzidzia się rusza inaczej niż synek w 1 ciąży. Ale non stop do wc biegam, co się rusza to ja siku muszę. Najbardziej uciążliwe to jest jak chcę gdzieś z domu wyjść. Małami, pewnie to pierwsze ruchy, na kolejne możesz znowu czekać kilka dni ale pewnie szybko się doczekasz :) Na wizycie na pewno bedzie ok, takie sny mi towarzyszyły często w 1 ciąży ale to tylko sny :) u mnie też pada, zimno a muszę na zakupy iść bo na obiad na razie zrobiłam tylko buraczki na ciepło a jakieś mięso by się przydało :) Współczuję takich znajomych, może w końcu uda się odzyskać chociaż część pieniędzy. Ja też próbuję odzyskać resztę kasy za sprzedany wózek, ale sprawa za kilka dni trafi do sądu bo ile mogę wysyłać upomnień i pism z ostatecznym terminem zapłaty. na policji mi właśnie tak poradzili, że wysłać pismo przedsądowe 2 razy i jak będzie bez reakcji to iść sprawę do sądu złożyć. Tylko my mamy umowę. Enka, dobrze że nic się Wam nie stało, samochód da się naprawić! Ostatnio mam większy strach jeździć sama samochodem, właśnie przez nieostrożność innych kierowców zwłaszcza jak jadę do Poznania bo u nas w małej mieścinie to nie ma za bardzo gdzie pojeździć nawet. Pogoda nie rozpieszcza. Ale chyba lepsze to niż upały - przynajmniej dla mnie bo alergia w końcu odpuściła :) Jutro idę z synkiem na zaległe szczepienie i bilans dwulatka :) Ponawiam prośbę o info jakie dawki bierzecie jodu i czy witaminy przy tym bierzecie też z jodem - do tych które biorą, bo kiedyś ktoś pisał ale nie mogę tego odkopać a czytanie forum od początku potrwa :P Miłego dnia laski :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninina ja mam chyba falvit mama i tam jodu jest 150 mikrogr. ale ja nie miałam kłopotów z tarczycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesień za pasem, czas ubrać brzuszek! Czekamy na Was na www.sklep.brzuchatki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninina, ja od poczatku biore jod (150mg) plus kwas foliowy. W Niemczech jod przepisuja kazdemu mimo nawet brakow problemow z tarczyca. na razie nie biore witamin tylko to co powyzej napisalam i pije tran. z witaminami trzeba uwazac, bo niektore maja bardzo duzo witaminy A co nie jest wskazane, a dzienna dawke dostarcza juz 2 marchewki. poza tym te kwasy DHA w witaminach to sciema - chwyt marketingowy. Maja zaledwie 200 mg DHA kiedy zaleca sie min. 600 mg aby cos to dawalo. oczywiscie tych informacji na polskich stronach nie znajde, bo trzeba wspierac porzemysl farmaceutyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiula, pytanie jeszcze do Ciebie o tego X landera XA - z tego co widze siedzisko nie jest przekladane, czy nie przeszkadzalo Ci to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nie wiem o co chodzi z tym zwracaniem honoru Filatelistce nt jej brzusia, nie pamietam bym cos zlego napisala na ten temat i kopalam kilka stron wstecz ale nic nie znalazlam :-( moze to i dobrze;-). A brzusio poookazny:-) na prawde mega:-) Ciekawe jak bedziesz wygladac w 36?:-D Musisz chyba z dnia na dzien czuc roznice, co? A ja leze i czekam do 15ej . Moja cora w przedszkolu pierwszy dzien po wakacjach. Moze to glupio zabrzmi ale stesknilam sie juz za nia od 8ej rano i nie moge sie doczekac kiedy ja odbiore:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosa chyba napisałąś że Filatelistka przesadza z tym brzuszkiem :) ale z tym honorem to tak na żarty:) Mery ja nie miałam przekładanej rączki i odkąd moje dziecko zaczęło jeździć w spacerówce i oglądać świat to nie wyobrażam sobie posadzić ją tyłem do kierunku jazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh to Karola napisala ze Filatelistka przesadza po tym jak F stwierdzila po dodaniu tabelki, ze jest najwiekszym hardcorem;-) tyle nas tu jest, ze sie gubimy w tlumie he he. A ja juz sie wystraszylam, ze ktos sie pode mnie podszywa;-) uff;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninina a Ty masz klopoty z tarczyca? Ja mam pooperacyjna niedoczynnosc i mi gin kazal brac witaminy dla kobiet w ciazy, a we wszystkich jest jod. Endo pozwolil brac bo mam niedoczynnosc (chyba gorzej z tym jodem przy nadczynnosci). Czesciej musze robic TSH. A z tym DHA to prawda, ze w witaminach jest go malo. W moich jest 220 mg a dzienne zapotrzebowanie to ok 480 mg ale to sa suplementy diety, ktore trzeba uzupelniac i czerpac z pozywienia. Na pewno jecie ryby etc i w ten sposob wzbogacacie swoj organizm w DHA. Nikt nie jest w stanie zjesc tyle aby zmiescic sie w dziennej dawce zalecanej przez fachowcow. Ale ile glow tyle opinii;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się dxiwnie Czuje, nie wrocilam do pracy od wrzesnia. Alek w przedszkolu. Czuje się dziwnie, ale nie wyobrazam sobie wstawania o 5.30.,prowadzenia syna na 7 i jechania 40 km do roboty na caly dzien i ten stres wszechobecny. Musze troche zadbac o siebie i swoje nerwy bo nerwicy się przez ostatnie lata nabawilam przez pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosa, mam niedoczynność od wielu lat niestety. Mi endokrynolog kazała brać 2x200g/dziennie jodu, w pierwszej ciąży nie brałam dodatkowego tylko ten w witaminach, no ale w 1 ciąży moja tarczyca była dużo większa i wyniki były dużo lepsze. Teraz już biorę taką dawkę leków, że w aptece mi je sprowadzają na zamówienie bo na stanie nie opłaca się ich mieć bo nikt nie kupuje :/ Ja tsh robię co miesiąc, teraz czekam na wynik ale dostanę dopiero za tydzień na wizycie i od razu będę dzwonić do endo czy jeszcze zwiększamy dawkę leku czy na razie nie. Odnośnie tych kwasów DHA, to zastanawiam się czy kupić te specjalne dla kobiet w ciąży czy wystarczy zwykły tran. Od ryb mnie odrzuca, jedynie śledzie mogę jeść ale nie wiem czy one też mają te kwasy. Kosa, nie dziwię się że tęsknisz, ja tęsknię za młodym jak go ktoś czasem zabierze na spacer albo jak jadę sama do gina na wizytę. Ale to chyba normalne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja nie miałam nic złego na myśli mówiąc że Filatelistyka przesadza z tym brzuchem. Po prostu myślałam, że może tak panikuje jak ja czy coś. Jeżeli poczułaś się urażona to przepraszam. Martolina ja wrzesień przywitałam wielkim smutkiem z racji pracy własnie. Jak były wakacje to inaczej do tego podchodziłam, nie docierało to tak do mnie a teraz jestem przygnębiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninina, sledzie maja DHA. Kosa, ja dostarczam siebie duzo DHA bo w tranie mam do ponad 600mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mam, ktore maja dzieci. Czy ktoras z was urodzila w zimie? Ja syna w sierpniu urodzilam, upaly byly, body z krotkim rekawkiem nosil. Teraz zima. Musze kupic kombinezon, kupie uzywany w komisie dla dzieci. Po jakim czasie wychodzi się w zimie z takim maluchem? Mam ubranka po synu,ale sa raczej letnie. Dokupie cos w ciuchlandzie i komisie. Za grosze mozna kupic dobre rzeczy. Ostatnio za 3 zlote kupilam pajacyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martolina ja ostatnio byłam w smyku i chciałam kupić body ale w końcu nie kupiłam a później się tak zastanawiałam, że przecież chyba z krótkim rękawem to odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przypadkowo weszłam na wasze forum, body z kr.rękawem też się przydają nawet zimą bo założysz takie, pajac, skarpetki na nóżki i cieplutko dzidziusiowi, przecież w domu zimno nie macie :) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×