Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Dziewczyny a mozecie opowiedziec dlaczego akurat zdecydowalyscie sie na takie witaminy a nie inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosa, ja z polecenia innych ciężarówek :) a także dlatego że mają dość bogaty skład i zawierają kwas dha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
hej Dziewczyny :) Niesprawiedliwe, że ten weekend tak szybko zleciał, prawda :)?? Od poniedziałku biorę witaminy(od 14t1d), wcześniej brałam tylko kwas foliowy. I od tego czasu codziennie boli mnie głowa. Biorę femibion natal 2 plus. Nie wiem czy to zbieg okoliczności - bo mam strasznie niskie ciśnienie od kilku tygodni, ale też wróciłam do pracy i to może ze zmęczenia. Ale popołudnia mam wyjęte poprostu z życia. Wracam z pracy, ledwo przyrządzam jakiś obiad i kładę się spać. Płynnie przechodzę z popołudniowej drzemki w sen nocny tylko z przerwą na kąpiel ;). Myślicie, że to wina witamin?? Czy tylko zbieg okoliczności?! Moja waga nadal powoli w dół... Już mam prawie -4 kg. Imię dla dziewczynki mamy wybrane - na 99% Natalia. Z chłopcem mamy dylemat :) Lusiula chyba Ty pisałaś o syropie na zaparcia i wzdęcia możesz podać jego nazwę?? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysunia już się robi - duphalac bierze się 5 ml. mnie właśnie przeszły te dolegliwości ale później jeszcze pewnie się pojawią :/ a kiedyś coś czytałam, ze po pewnych witaminach można się źle czuć. a moze wrócić przez parę dni do kw foliowego i zobaczysz albo kup inne to się potem najwyżej przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysunia ja tak miałam jak Ty przez pewien czas, minęło jak wrocilam do jednej kawy dziennie. Tez mam niskie cisnienie . My sie zastanawiamy miedzy Natalia a Julią a chłopiec będzie Tomek lub Michał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
Lusiula - dziękuję :) - powiedz jeszcze - ten lek bierze się codziennie? idę poszperać o nim coś w googlach :). Co do witamin, to odczekam jeszcze kilka dni. Mają zelżeć te upały to może będzie mi lepiej. Zastanawiam się też nad wprowadzeniem popołudniowej malutkiej czarnej kawki skoro mam takie niskie ciśnienie. I też bardzo mało jem - czasami mi ból łagodnieje po posiłku, aż nie chce myśleć, że może mnie boleć z głodu?!!? A nie jem: raz z braku apetytu, a dwa - z powodu zaparć i wzdęć prawie cały czas mam bóle brzucha (przed ciążą miewałam też z tym problemy więc wiem na pewno, że to stąd te bóle). Te moje witaminy to dwie tabletki dzienne - jedna to zestaw witamin, a druga to kapsułka z dha. Niby najlepsze ;) - tzn wg pani w aptece :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Dziewczyny miło się czyta już 3 raz, że ktoś rozważa nazwać swoją córeczkę tak jak ja się nazywam :) Wiem, że się nie znamy i to przypadek ale całkiem przyjemnie mieć świadomość, że ma się "fajne" imię :D lusiula wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki żebyś równie szybko co ja mogła wskoczyć w strój i wybrać się na basen ;) Szczerze mówiąc nie wiem jaką decyzję podjęłabym na Twoim miejscu. Nie mam pojęcia czy lot może mieć wpływ na ciąże. assus tak, mam dokładnie tydzień po Tobie, zazdroszczę Ci, że masz wcześniej ;) Kuruj się domowymi sposobami, kiedy byłam mała babcia robiła mi jakiś syrop z cebuli i miksturki z mlekiem, miodem i czosnkiem. Pomagało więc może warto spróbować :) Strasznie drogo płacicie za te wizyty, ja płacę tylko 70 zł, z cytologią 80. Podejrzewam, że własnie jest to kwestia małej mieściny, mniej się u nas zarabia to i ceny "usług" są "dostosowane" (powiedzmy). Wiktoria_220 ja na razie biorę tylko kwas foliowy, jak już mówiłam moja ginekolog dosyć pobieżnie podeszła do mojej ciąży i nic nie zaleciła na czas swojego urlopu. Powiem Wam że, dzisiaj nie zjadłam praktycznie nic, wypiłam może szklankę wody a i tak jestem wzdęta jakbym połknęła balon -_- Mimo wszystko spędziłam miły dzień ( chociaż skończył się akurat byle jak ). Z teściową chwilę pogadałam, wydaje się, że bardziej mnie rozumie niż własna matka, może uda się teraz ocieplić nasze relacje. Idę jeszcze pobuszować w lodówce, mdli mnie więc trzeba coś przegryźć. Nie znoszę niedzielnych wieczorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysunia mnie gin napisał 5 ml na dzień. na necie jest napisane żeby rano brać. spróbuj rano łyżeczkę codziennie. napewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a piszą że po I trymestrze wszytskie dolegliwości mijają. Jedzcie dziewczyny, dziecko sobie poradzi bo będzie z nas czerpało ale Wy będziecie osłabione!!! bo będę Was spowiadała z jedzenia. Wiem, ze łatwo mi się mówi bo ja mdłości w ciążach nie miałam:/ Sysunia ja tez dzisiaj wyjątkowo 2 kawy wypiłam i nie miała popołudniowego bólu głowy. ja piję 1 łyżeczkę rozpuszczalki i 1/3 mleka więc to chyba ok. muszę jutro sprawdzić :p dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Dziewczyny! Musze sie pochwalic :)))) bylam w ten weekend w gorach, jadlam rybę, krokiety, pyszne zupy i makarony :) dziewczyny!!!!!! Moge jesc normalnie :) zero pawia ;) pierwszy raz od 11 tygodni czulam maly glod :) Przepraszam, ze sie tak chwale, ale musialam napisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny musimy jeść, wiem że ciężko się zmuszać, ale nie jedząc narażacie się na bol głowy, ewentualne omdlenia. Jak nie możecie zjeść 'normalnie' to chociaż niewielkie ilości albo podgryzajcie owoce. Marta super że mdłości minęły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaWWW to wspaniale,ze apetyt powraca ! :) Ja na szczescie nie mam z tym problemow,od samego poczatku lodowka sie nie zamyka. Jestem w 12tygodniu i jeszcze nie spotkaly mnie wymioty,jedynie chwilowe oslabniecia,ale po 15minutach juz bylo wszystko ok. A jem moze nie za dwoch,ale dla dwoch.. Jem wszystko na co mam ochote,nie ograniczam sie kompletnie tyle,ze jem w malych ilosciach a czesto. Pije duzo wody/herbaty z cytryna - podobno hamuje wymioty no ja to stosuje caly czas i jak juz pisalam nie klecze przed porcelana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta to super wieści :) :* Ja do tej pory brałam vita miner prenatal narazie bez dha. Ale właśnie muszę kupić nowe witaminy...więc jakie w końcu polecacie? Dziś mam wizytę u stomatologa, skayling + piaskowanie ;) oby tylko przegląd wyszedł dobrze, bo na myśl robienia czego kolwiek bez znieczulenia robi mi się słabo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta super, moze zaczniesz normalnie funkcjonować :) Wiktoria no ja też nie jem za dwóch ale pierwszy raz( no moze drugi=druga ciąża) niczego sobie nie odmawiam :p nareszcie mogę wszytsko jeść i nie myslę o konsekwencjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer znieczulenie po pierwszym trymestrze jest dozwolone. Niewskazany jest scaling ultradźwiękowy. Ja byłam na przeglądzie w ubiegłym tygodniu i na szczęście wszystko ok, mam sie zgłosić 3-4 miesiące po porodzie. Tu masz link co można a co nie :) http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie-mamy/leczenie-zebow-w-ciazy-ktore-zabiegi-u-dentysty-sa-bezpieczne-w-ciazy,230_3808.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria - ja wody nie pije- bardzo mi niedobrze po niej. Pije duzo herbat, ale z cytryna i miodem i plastrem imbiru, bo sama cytryna w herbacie powoduje u mnie zakwaszenie organizmu. Do sziewczyn z wymiotami: Poprobujcie jakichs rzeczy bezpiecznych: ciemny chleb, chuda szynka, pomidor + taka rozbudowana herbata. Ja tak przejechalam na tym 6 tygodnii, bo 5 w sumie dochodzilam do trgo po czym nie wymiotuje. Efekty teraz sa: -8kg w sumie, teraz 2kg na plus, wiec jeszcze mi 6kg do nadrobienia zostalo :) Z witamin kupilam Solgar(??) oni maja rewelacyjne suplementy. Maz je wszystkim poleca, a dla kobiet w ciazy drogie bardzo nie sa: 50zl za 60 tab. Te witaminy sa bez skrobii, bez chemii i upychaczy. Idealne dla wegetarian i wegan. Maja zelazo, ktore rozpuszcza sie w jelicie i nie powoduje zaparc, wymiotow i mdlosci i super sie wchlania. Nie polecalabym Wam byle czego ;) i co wazne: maja tez duzo skladnika odpowiedzialnego za prawidlowa budowe lozyska - nie pamietam nazwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry wszytskim :)*: Witam nowe koleżnaki,dawno mnie nie było. Urlopowalam sie i nie miałam dostepu do Internetu:) Wer, tak właśnie jestem w pracy, cieżki powrót po 2 tygodniach lenistwa :) Brzuszek urosł , ładnie odstaje , ogole samopoczucie super. Widze burza mózgów odnośnie imion. U mnie kłopot bo mojemu M to sie nic nie podoba. Jesli dziewczynka to bedzie Liliana, a jak chłopiec to Norbert lub Tomasz. Tak sobie wymyśliłam:P Pozrawiam i miłego dnia zycze :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert piekne imie!!!!! tez bym tak chciala nazwac jak bedzie chlopczyk ale maz sie nie zgadza....... Dziewczyny a u mnie juz widac malutki brzuszek. Fajnie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, mnie sie też podoba, bardzo:) Mam koleżanke Liliane i stąd ten pomysł. Są dwie wersje Liliana i Lilianna. Ale jeśli bedzie dziewczynka to tą pierwszą opcje wybiore. Jest prostsza. Co do chłopca niech małżonek decyduje:) Fochy ma, nic mu sie nie podoba to niech myśli :) Ma dwa do wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anii dziękuję Ci za link, wszystko już wiem i aż się już nie stresuje :) Marta a te witaminy mają w sobie dha? Czym w takim razie zajmuje się Twój mąż? Hmmm ja cały czas myślę nad imieniem i nie wiem... Może Adam / Adaś, albo Fabian... Nie wiem :/ Mam problem z imieniem duży, ale na to na szczęście jeszcze jest dużo czasu :D Muszę wybrać ze 3 i jak zobaczę dziecko to będę wiedziała, które mu najlepiej pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaibka85
Ja polecam Femibion Natal 2 ( do końca 12 tyg Natal 1). Mają kwasy DHA. Brałam cała poprzednia ciążę i teraz tez biorę ( zalecane przez mojego ginekologa). Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych a cena też przystępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, właśnie a bierzesz też dha z tej firmy? fajne te witaminy, jak sie skonczy sezon na owoce i warzywa to sobie je kupie :) bo po tych reklamowanych, aptecznych nie czułam się za dobrze, po każdych coś. mnie bolą nerki, jutro zrobię badanie moczu ale nie wiem czy samo ogólne czy od razu też posiew? może któraś się orientuje jakie badania najlepiej, bo w czwartek mam wizytę u gina i bym od razu zabrała wyniki... moje dziecko od rana tak marudzi, że głowa mała. zwalam to na pogodę, bo ja też jestem zrzędliwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A laski, jezeli moglybyscie podac zawartosc DHA w waszych witaminach to bylabym wdzieczna. Ja mam takiego mega lenia ostatnio, ze nic mi sie nie chce... musze sie zmuszac do czegokolwiek. Mi raczej tez nikt nie pomaga, M pracuje za granica, w domu jest co weekend. A w domu do ogarniecia-wiadomo- wszystko lacznie z 4letnim dzieckiem psem i, o zgrozo, krolikiem... Ja tez przycisnelam ostatnio M nad wyborem imion. W domu mamy juz Hanie, a myslimy dla chlopca nad: Ignasiem, Antosiem lub Frankiem. Dla dziewczynki: Pola, Liwia lub Lena. Pozdrawiam Was laski goraco w ten nieco chlodniejszy dzionek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e_mii
Co do witamin, też biorę femibion Natal 2, wcześniej brałam omegamed optima. Od 7tc miałam okropne mdłości, tolerowałam tylko jogurty, bułki z masłem i zupki. Myślałam, że tylko ja tak "krzywdzę" swoje dziecko ;) Od kilku dni mdłości ucichły, a mi wraca apetyt- chociaż na mięso nadal nie mogę patrzeć. Mam za to ogromny problem z cerą. Pryszcze, zaskórniki, plamy :( Podobno to dlatego, że dziewczynki zabierają urodę :) Tak mnie pociesza mama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Dziewczyny ,piszecie ,że pijecie kawkę a jakie mleko do niej?? Czy można wlać surowe (prosto z kartonu) uht ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×