Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

kosa 200 mg - femibion natal 2 plus gościu ja zawsze takiego używałam, czemu nie powinno się takiego lać? ostatnio kupuję do kawy mleko skondensowane w biedronce bo jest mniejsze, a jak otworzę litrowy karton normalnego to nie zdążę wypić zanim się zepsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninina najlepiej zrobić ogólne badanie i posiew, bo jeśli cos wyjdzie nie tak to i tak mągą Ci kazać zrobić posiew. Gościu ja nie polecam surowego-takiego od krowy, ale pasteryzowane i UHT jest w porządku bo odpowiednia temp w odpowiednim czasie zabija tam wszytskie bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anii84 na posiew na pewno poczekasz troche dluzej, ale warto go zrobic od razu. Najlepiej wybrac sie do urologa bo na pewno bedzie chcial obraz z usg. A za wczasu kuruj sie zurawina:) zaszkodzic, nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison Norbert to bardzo ladne imie,Wer6 a z Twoich wariantow wybralabym chyba Adama. ;) Rozmawialam z Pania,ktora doradza witaminy/suplementy/odzywki dla zroznicowanych organizmow,dla przedzialow wiekowych itd. Mowila,ze co do kobiet w ciazy witaminy sa bardzo wazne oraz ich prawidlowe dobranie najwazniejsze aby w wybranych witaminach i mineralach znajdowal sie kwas foliowy,witamina D,B1,B6,B12,C,cynk,jod,zelazo,wapn,magnez,DHA(wspomaga rozwoj siatkowki oka i mozgu plodu oraz niemowlat). To takie najwazniejsze. W Doppelherz aktiv mama sa te witaminy i wiele innych. Mowila tez,ze kazdy organizm inaczej przyswaja witaminy,niektorzy w takim zestawie moga czuc sie slabiej,a niektorzy wrecz tryskaja energia :) Poprawia wyglad skory i zapewnia dobre samopoczucie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick________wiek_____termin porodu____płeć dziecka -Betix-----------28-----------1.02.2015----------?? córeczka 2 i synek 4 - anii84______30______02.02.2015______??? - Monison____27______02.02.2015______??? - ninina______26______02.02.2015_____??? synek 2 lata - Wer26______26______04.02.2015_____??? - Maałaamii___22_____12.02.2015r_____??? - sysunia 999__30_______12.02.2015_______???? -adaaaaaaaa___25______17.02.2015________??? - Mery84_____29______20.02.2015_____??? synek 3 lata - assus______25______21.02.2015______??? synek 2 lata - Luna1982___32_______21.02.2015_____??? córeczka 1,5 roku - jjadasia_____24______22.02.2015______ ??? -Enka7_______21______26.02.2015_______??? -Natomini_____21______2.03.2015________??? -Wiktoria_220_____21_____21.02.2015______??? Kobietki jak znacie juz plec to prosze wpisywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Dokladnie, witaminy sa bardzo wazne. Wazne by dobrze je dobrac. Jesli niedobrze po zazyciu to trzeba wybrac inne, niestety... Bo nie warto sie meczyc :) Mialam od gina Symnatal pro baby - srednio mi bylo po nich. Moj maz jest lekarzem, ale wole nie mowic jakim. To waska specjalizacja, a Katowice sa malym miastem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaWWW no po tych moich nie czuje sie jakos wspaniale,ale to moze dlatego,ze cos nowego i wiesz.. 20siepnia mam wizyte wiec jak bedzie zle to pogadam z gin o zmianie,ale masakry nie ma :) Calkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria, a czym je popijasz? Bierzesz w czasie posilku? Pamietajcie, by nie brac na czczo, bo tam jest tyle cynku, ze mozna nie dochodzic do siebie dlugo ;) Ja zaraz znow zasne. Mierzylam cisnienie: 99/51 puls 70. Norma u mnie :) lekarz mi sie zawsze pyta czy ja czuje ze w ogole zyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta jakby mój M był lekarzem to by ze mną nie wytrzymał :D zapaliłabym go lawiną pytań :D Jeśli chodzi o witaminy to zrobiłam szerszy wywiad i zdecydowanie wiele lekarzy oraz kobiet ciężarnych poleca Femibiol Natal 2 ( mam nadzieję, że dobrze napisałam) tak więc ja myślę, że właśnie na te witaminy się zdecyduję no i dzięki dziewczyny za wasze opinie :* U mnie właśnie rozpętała się taka burza, że aż strach, mam nadzieję, że do 17 przejdzie bo tak wychodzę dziś z pracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja miałam ostatnio 87/56 :) a w którym szpitalu zamierzasz rodzić?? dziewczyny a jak u Was z kremami na rozstępy bo prawie nic nie pisałyście? jakich używacie?? muszę cos zakupic i nie wiem co. kiedyś używałam kremu Fissan ale nie idzie go dostac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dzien, z rana uzywam Elancel (?) a potem na noc oliwki z Rossmanna. Oliwka jest super, ale uwaga :) swietnie dziala na wlosy (!!!!!!) i gąszcz mi sie zrobil w strefie bikini taki, ze maszynka sobie nie radzi. Wlosy sa piekne, zdrowe, mocne, a blyszczace, ze moglabym je pokazywac ba czerwonym dywanie :) Oliwka ma straszny dla mnie zapach, ale cudny sklad. Uzywam na noc a i tak rano sie jeszcze budze i caly pepek tlusty... Kiepsko z wchlanianiem, wiec stad pomysl na noc. Elancyl czy -el uzywam rano, bo wchlania sie super. Brzuch mam juz konkret 94cm w linii pepka. Uzywam go tylko na brzuch, bo jest to male opakowanie. Na cyc i nogi klade Ziaje Mamma mia - tego daje, ze jest az bialo :D Zauwazylyscie moze, ze biust jest taki bardzo gorący? Moj jest :( nie wiem czy to norma czy nie... Co kaze mezowi spojrzec to wiadomo jak sie to konczy... Fiola ma strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko jest :) no jateż się nad elancylem zastanawiałam, tylko w sumie drogo wychodzi ale jaby się 1 raz dziennie smarować to ok. a na ile Ci tubka starcza, skończyłaś już jakąś? Marta piersi są gorące bo jest w nich więcej krwi i zwiekszą sie przepływ..... takie będą do końca. napiszesz mi kochana co z tym szpitalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lodówki 2015 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! o kurcze, chwilę mnie nie było a tu już tyle stron nasmarowałyście:):) Stosujecie już kremy na rozstępy??? Ja nie mam bladego pojęcia kiedy zacząć, jestem w 13tc, to chyba jeszcze nie, tym bardziej że brzuch mam większy od wpieprzania a nie od ciąży :D:D jem wszystko!!! musztardę, ogórki - na raz :D:D pora się chyba ogarnąć bo z moim 180 cm wzrostu będę największą ciężarówką w kraju :P po schudnięciu tych parunastu kg przed ciążą jak teraz zobaczę na wadze dodatkowe kg to chyba umrę :D:D:D:D ciągle sobie mówię, że to DOBRE kilogramy :D upały są mega męczące :/ całe szczęście właśnie jakiś mocny wiaterek się zerwał, może popada... Ja pomalutku odstawiam luteinę. Zdarzyło mi się jednorazowe mini plamionko, zapewne był to moment zagnieżdżania czy coś w tym stylu a ginekolożka spanikowała, wkurza mnie już ta aplikacja dopochwowa :P:P poza tym łykam żelazo ze względu na mini niedokrwistość - to pewnie po odchudzaniu ;) i do tego kwas foliowy i witaminę c, żeby żelazo się lepiej wchłaniało. Witamin żadnych nie biorę, może jeszcze nie pora? DO gina też oczywiście chodzę prywatnie, 120 zł wizyta i na każdej miałam usg póki co. Swoją drogą to nóż się otwiera na myśl o naszej służby zdrowia :/:/ MartaWWW gratulacje, że apetyt powrócił :D:D mnie mdłości itp są obce ;) Pisałam Wam, że u mnie na 70%-syn :] liczyłam oczywiście na dziewczynkę, ale uśmiałam się dziś bo moja siostra właśnie stara się o drugie dziecko i dorwała jakiś chiński kalendarz z którego wynika, że jednak będę miała córkę :D:D:D grunt, to nadzieja... by było zdrowe oczywiście, siurka też pokocham;);) w te wszystkie kalendarze i inne głupoty nie wierzę, ale miło się pobawić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madi śmiej się smiej ;) nie się obie ciąże zgodziły z kalendarzem chińskim, moim kumpelom też ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brzuch smaruję oliwką z hipp. ale pewnie to niewiele pomoże bo po pierwszej ciąży mam przeorany, a smarowałam drogimi kremami :/ do gina też chodzę prywatnie, płacę 150zł i jeszcze dojazd w 2 strony ponad 160km. z jedzeniem mam różnie, ostatnio mam napady apetytu na śledzie i sałatkę z pomidorów z cebulką i jogurtem greckim :) a reszta to mogłaby nie istnieć. u teściowej wczoraj się najadłam ogórków kiszonych, aż mi było wstyd bo co przyniosła to ja zjadłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi też w 1ciązy się sprawdziło z tym kalendarzem, może i teraz będzie dziewczynka wg niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assus
A mnie się nie sprawdziło z kalendarzem chińskim za pierwszym razem,ale za chwilke sobie wprawdzie tak dla zabawy he he. Co do kremów,uzywalam w pierwszej ciąży a i tak mam rozstepy,teraz nie będę używać . moja mama w żadnej ciąży nie używała nic,a nie ma ani jednego rozstepu choć przytula 18 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
Hej :) Jak ja nie lubię poniedziałków - 9 godzin a pracy, buuuuu. Wypiłam po południu drugą kawkę i nie boli mnie dziś głowa, huraa :). Wer - co do leczenia zębów - mój gin powiedział, że w drugim trymestrze i dalej spokojnie można leczyć zęby ze znieczuleniem. Ja muszę się zapisać, bo rozbolał mnie 2 miesiącu i nie wiele dentysta mógł mi zrobić i teraz muszę iść dokończyć :(. U mnie dziś super chłodek jest, ale w mieszkaniu wciąż duszno, wietrzę intensywnie. Sprawdzałam najbliższych z rodziny w tym chińskim kalendarzu i się sprawdza u każdego :). Mi wychodzi z niego, że będzie dziewczynka - nie ukrywam, że na to liczę hihi. Pozdrawiam i piszcie, piszcie, fajnie Was poczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie :) kamień usunięty, piaskowanko z polerowankiem zrobione i uwaga NIE MAM ŻADNEGO UBYTKU!!! Jupiii... Co prawda ja często chodzę na kontrolę, tym razem nie byłam akurat ponad pół roku więc nigdy nie wiadomo, ale usłyszałam tyle, że mam przyjść po porodzie pochwalić się maluszkiem :D uff ulga. Jeśli chodzi o chiński kalendarz to mi wychodzi dziewczynka :D ale by było, a Pani doktor mówiła, że na 90% chłopiec. Jakby to była dziewczynka to nie powiem, radość by była. Z chłopca też się cieszę, ale wiecie taka mała księżniczka mi się marzyła. To zobaczymy , pojawiła się nadzieja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
Dziewczyny, biorę te witaminy w trakcie głównego posiłku (femibion natal 2 plus), nie zdążyłam dojeść obiadu do końca i......... ledwo zdążyłam do łazienki z wymiotami. Minęło może 5-10 minut od połknięcia ich. Myślicie, że wziąc kolejną z kolacją czy dziś tylko kwas wziąć? zdążyło coś się wchłonąc?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysunia999... Ciężko powiedzieć czy zdążyło, ale nawet gdyby nie to ja i tak bym nie brała, nic się nie stanie jak pominiesz jedną dawkę, zwłaszcza jeśli wyniki masz prawidłowe. Jednak nadmiar witamin może być bardzo szkodliwy więc lepiej nie ryzykować z drugą tabletką. Nic się nie dzieje, na prawdę :) Nie masz się co obawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysunia napewno się nie wchłonęło, ale przecież witaminy to nie tabletki na podtrzymania ciąży :p nic sięnie stanie jak 1 nie weźmiesz. Weź dzisiaj kwas tak jak pisałaś. masakrę masz z tymi wymiotami :/ współczuje Ci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
dzięki :* PS. panikara ze mnie straszna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podtrzymuję... Ja też panikuje o wszystko. Miesiąc czekania na wizytę to dla mnie udręka... Na szczęście jednak idę już jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda że nie można codziennie podglądać dziecka i ze każda ciężarna nie ma detektora tętna :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaibka85
Dziewczynki ale słuchać możecie w domu serduszka. Ja mam detektor tętna płodu zakupiony na allegro za ok. 120 zl ( angel sound Jumper) kupiłam jak byłam w poprzedniej ciąży bo po poronienia strasznie się balam o dziecko wiec raz w tygodniu słuchamy z mężem serduszka i ja dużo spokojniejsza jestem. A od 16 tyg czułam juz ruchy dziecka wiec po detektor sięgała juz od wielkiego święta. Teraz wylapalam juz tętno w 10 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×