Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Adwokat to prestiżowy i szanowany zawód a radca prawny nie !

Polecane posty

Gość gość
czytałem artykuł, że zawody się połączą. Zresztą radca może wpisać się na adwokata i odwrotnie. To w czym rzecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak już jeden wpisze się na drugiego to potem obaj mogą się wpisać na liste - oczekujących na łopatę ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój kolega wykonuje ten zawód. Mogę sobie pomarzyć o jego zarobkach i prestiżu dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heh trafilem tu przez google na to forum wide identyczny temat z przeciwnymi tezami, tzn ze radca jest szanowany a adwokat nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za głupi temat. Poziom dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś właśnie przeczytałem gdzieś w newsach, że adwokatów w Polsce jest już około 27 tysięcy :)... i 3 razy tyle radców prawnych...sorry ale prestiż zawodu prawnika GENERALNIE odszedł w niepamięć jakieś 20 lat temu...Tych kancelarii adwokackich jest teraz tyle, że chyba jest więcej tych co chcą udzielać porad prawnych niż tych co tych porad potrzebują :P Dla mnie ponadczasowo prestiżowy zawód to lekarz (nawet jeżeli w jakichś POJEDYNCZYCH przypadkach będzie zarabiać mniej od adwokata)...Po medycynie możesz pracować wszędzie a po prawie za granicą mozna pracować na zmywaku bo wszędzie prawo jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgodzę się z powyższym... Duże pieniądze w tym zawodzie zarabiają tylko nieliczni, głównie w dużych miastach (w małych konkurencja mniejsza ale i ludzi nie stać na profesjonalną obsługę prawną) bo tam są grube ryby, które i tak już od dawna mają zapewnioną obsługę prawną przez tych, którzy zdążyli sobie wyrobić monopol w latach 90-tych gdy rynek prawniczy był jeszcze atrakcyjny. Dziś (jeżeli nie jesteś dziedzicem super prosperującej kancelarii po rodzicu z wyrobionym na rynku nazwiskiem) to nie opłaca się kształcić w tym kierunku. Znam dużo przypadków adwokatów/radców, którzy przekwalifikowali się na zajmowanie się dziedzinami zupełnie nie związanymi z prawem bo na rynku nie było już dla nich miejsca i może pieniądze nierewelacyjne ale i tak podobne do tego co zarobili by na prawie a jednocześnie pracę mają teraz o wiele mniej stresującą i nudną... więc zanim wybierzesz studia prawnicze a potem kolejne lata i pieniądze poświęcisz na aplikację to zastanów się czy przy dzisiejszych realiach rynku to jest tego warte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tak jak mój kumpel. Skończył prawo choć ostatecznie zajmuje się komputerami. Ogólnie chwali sobie to, że zna prawo bo jednak to jest wiedza, która się w życiu przydaje w wielu sytuacjach ale kasa dziś z tego słaba bez koneksji rodzinnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tam gadacie, po prawie wciaz mozna zarabiac dobre pieniadze ale trzeba byc dobrym a to wymaga duzego wysiłku i sepcjalizować sie w jakiejs wązkiej dziedzinie ale do perfekcji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świadomość prawna jest strasznie niska. Adwokat i radca prawny maja takie same uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od zeszłego roku radcy prawni mają uprawnienia do obron w postępowaniu karnym. Obecnie jedyna różnica pomiędzy adwokatem a radcą to kolor togi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam: porady-prawne-online@wp.pl Prześlij swoje pytania do wyceny, opłać i otrzymasz odpowiedz na swoje pytania od jednego z prawników naszej kancelarii. Serdecznie zapraszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×