Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majowy deszcz

Dom kupic czy wybudowac

Polecane posty

Gość majowy deszcz

Czy zakup domu z rynku wtornego to dobry pomysl? Myslimy z mezem o budowie, musimy kupic dzialke, chcemy blisko miasta a te wiadomo sa bardzo drogie. Nie orientuje sie w kosztach budowy domu, poprawcie mnie jesli sie myle ale mysle, ze 150 tys trzeba na budowe w stanie surowym, 200 na wykonczenie + ok 150 tys za ladna dzialke blisko miasta. To juz 500 tys. Do tego czas na szukanie dzialki, jezdzenie, pozniej budowa, stres, trzeba to dopilnowac itd. Nie wiem co bedzie lepsze, budowa czy kupienie domu. Znalazlam taki z 2008 r., urzadzony w moim guscie, dobry dojazd do miasta za 580 tys. Mozna tez kupic starszy dom do remontu. Choc wolalabym taki nowoczesnie urzadzony. Teraz duzo osob sprzedaje takie domy. Przyznam, ze troche boje sie budowy, czasu na to przeznaczonego i tego ze moze ciagnac sie to latami, ze trafi sie na zla ekipe. Jak myslicie, czy zakup takiego domu ma sens czy lepiej budowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym budowala - jednak nowy dom to nowy, stosujesz materialy i techonologie ktore ci odpowiadają i wytrzymają przez naście, dziesiąt lat oraz pomogą ci zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, prąd itp. A dom z rynku wtórnego to jednak kupowanie kota w worku. Nie wiesz jak był budowany, ile błędów murarskich/wykończeniowych było popełnione - które mogą ci się odbić czkawką po zakupie. No i wybudowany dom budujesz całkowicie pod siebie i swoje upodobania aranżacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja dla odmiany bym kupiła. Teraz rynek w tym zakresie prosperuje nie najgorzej, wiele agencji nieruchomości np http://www.brokernieruchomosci.pl nie szukając daleko bo z mojego "podwórka" rozszerza swój zakres o doradztwo itp. więc zawsze to bezpieczniej, a przede wszystkim dla mnie budowa to strata czasu - kupić szybciej i wygodniej, chyba,że chcesz czekać nie wiadomo ile az będzie wykończony dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym kupila, wlasnie mnie tez zniecheca budowa, ktora sie ciagnie latami, zawsze wyjda jakies koszty dodatkowe, kupa pracy, czasu, nerwow i zachodu. My z mezem kupilismy dom do remontu, na wiosne ruszamy z remontem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie lepiej wybudować, wtedy wszystko ma się po swojemu zrobione, firmy budowlane można tanie zrobić, jak potrzebujesz jakieś tanie elementy z tworzywa sztucznego to można się skontaktować np z http://www.dulawa.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uzywany dom?zawsze tkwi jakas pulapka???szczegolnie ogrzewanie jest wazne na tym sie przejechalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszym pomyslem jest..."jezeli chcecie dom uzywany "kupowac z rzeczoznawca, troszke wieksze koszta ,a mozna spokojnie spac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też braliśmy pod uwagę te dwie opcje. Ale nie mieliśmy działki a przy domu z rynku wtórnego to nigdy nie wiadomo co tam w środku można zastać. Przy domu z rynku wtórnego są spore opłaty od tzw. czynności cywilno-prawnych jakieś 50-80 tyś w zależności od ceny domu. Wybraliśmy trzecią opcje nowy dom od developera, odpadły opłaty cywilno prawne na rzecz samego aktu notarialnego, mamy nowy dom i możemy go urządzić według siebie. Jest to droższa opcja niż budowanie ale zdecydowanie szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem lepiej jest wybudować dom samemu. Wychodzi to na prawdę sporo taniej niż jakby się chciało kupić gotowy dom. Poza tym wtedy możesz zrobić wszystko dokładnie tak, jakbyście chcieli. Mi się np. marzy taki domek: http://www.dominanta.pl/projekty-domow/sultan . Może kiedyś się i my dorobimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej wybudować swój dom od podstaw. Wiem że to ogromne przedsięwzięcie i inicjatywa ale masz swoje mieszkanie i jesteś na swoim. U mnie budowa domu trwała bardzo długo, ale najważniejsze z się udało. Wszystkim zajęły się ekipy budowlane, a przyłączenie prądu zleciłem poważnej firmie http://www.wrosystem.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystynka1980
nie mieliśmy czasu na budowanie domu bo kończyła się umowa wynajmu a przeprowadzka i zycie na kartonach przez rok i potem znow przeprowadzka do domu który jest ledwo skończony to nic fajnego. Znajomy pokazał mi "dom pod miastem" w woli mrokowskiej czyli niedaleko od miejsca gdzie dotychczas mieszkaliśmy – piaseczno, i jak tylko zrobiliśm obchód po osiedlu a potem po okolicy wiedzieismy że to miejsce dla nas. Dzieciaki mają blisko do szkoły , osiedle spokojne więc obaw nie ma o nic :) dom przepiękny no i już na swoim jestesmy :) a wola mrokowska okazała się być bardzo spokojną miejscówką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy masz jakies hobby bo to wazne jest w zyciu 333 www.youtube.com/watch?v=Ppy6mJsIwxA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×