Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Morwa999

Jak pilnować wagi w ciąży i uniknąć rozstępów?

Polecane posty

Gość gość
ja przed ciążą ważyłam 53 kg przy wzroście 160 cm, brzuch miałam przeogromny na samą końcówkę ale i dziecko duże. Przytyłam ok. 20 kg. Smarowałam się codziennie oliwką babydream z rossmana, rozstępów nie mam. Jestem miesiąc po porodzie, do wagi sprzed ciąży zostało mi jeszcze 7 kg. Powoli spada sobie w swoim tempie. Myślę, że rozstępy to sprawy bardziej genetyczne, aczkolwiek jak będziesz się smarować to z pewnością zawsze możesz złagodzić ich skutki. Nie ma reguły na to czy będą rozstępy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciazy przytylam 24 kg, smarowalam od początku sie oliwka z rossmana i balsamem, do 36 brzych był gładki, później niestety rozstępy pojawily się. Dziś 5 mcy oo porodzie nieco zbladly. Tez uważam, ze rozstępy to kwestia genetyki ale warto smarowac dla spokojnej głowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola122
Też myślę, że rozstępy to kwestia genetyki, ja przytyłam w ciąży ponad 30 kilo i mam tylko leciutkie rozstępy na udach( na samej górze), ale to tylko dlatego, że zabrało mi się tam baardzo dużo wody- nigdzie indziej nie mam, a niczym nie smarowałam( moja mama też nie ma). Też byłam załamana moją wagą ( rodziłam pół roku temu) i przez pierwsze 2-3 miesiące dalej nosiłam ciuchy ciążowe, a moja siostrzenica zapytała czy znów jestem w ciąży - to było bardzo dołujące. Ale teraz waga powoli spada, prawie wróciłam do wagi sprzed ciąży, mam nadzieję zrzucić nawet więcej. Tylko piersi nadal są zbyt duże, ale mam nadzieję, że jak przestanę karmić również trochę się zmniejszą i w ogóle będzie już ok:) Pozdrawiam wszystkie mamy, te teraźniejsze i te przyszłe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta oliwke w zelu zamien na prawdziwy olejek z migdalow, taki 100% oleju, ta w zelu ta ja nawet bym dziecka tym nie smarowala, sprawdz sobie sklad i ile tam jest jakiegos olejku a ile pozostalego syfu i petro oleju, napeno ci nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo kup oliwke z rosmana ale ta babydream rosmnska, ma najlepszy sklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pierwszej ciazy przytylam 18 kg. roztstepy zrobily mi sie na udach, piersiach, brzuchu - zostaly mi po wewnetrznej stronie ud reszta zniknela. teraz jestem w 2 ciazy. jestem w 30 tc przytylam 8 kg - w pprzedniej mialam juz 14 kg do przodu. teraz sie bardzij pilnuje. jem co 3 godz. mniejsze porcje, unikam slodyczy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się wypowiemmmmm
przed ciążą 175 cm waga 57 kg, w dniu porodu +23 kg. Jadlam więcej ale nie obżerałam się, nie jadłam nigdy na noc, w nocy, mało słodkiego, nic smażonego (nie mogłam ze względu na problemy żołądkowe), chodziłam na basen 3-4 razy w tygodniu, ćwiczyłam 2 x w tygodniu joge dla ciężarnych. Myslę że za bardzo przytyłam na początku ciąży bo ok 6-7 kg w pierwszych 2 miesiącach potem własnie to najtrudniej było zrzucic. Ja odchudzałam się od 1 tygodnia po porodzie i ćwiczyłam "ćwiczenia w połogu", potem długie spacery z wózkiem, nawet 10-15 km :D schudłam 20 kg w 3 miesiące :D Nie mam ani jednego rozstępu ale smarowałam się jak szalona (moja mama i siostry mają całe brzuchy w rozstepach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się wypowiemmmmm
no i karmiłam piersią (nadal karmię) mimo diety pokarm nie zanikał, wręcz przeciwnie mam pod dostatkiem... mam tylko jakby mniej jędrną skórę, jakby było jej za dużo, dlatego ćwiczę na nogi i pośladki, zamierzam też robić A6W a smarowałam się: -zwykłą oliwa z oliwek -oliwka babydream fur mama -balsam babydream fur mama -mustela na rozstępy (polecam - naprawdę dorby produkt) smarowałam się nawet 4-5 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się wypowiemmmmm
aha no i jeszcze dodam że ja jednak schudłam za szybko (ale byłam zawzięta i nie mogłam się pogodzić ze swoim wyglądem), na szczęście skóra aż tak mi nie obwisła i widze że dzięki ćwiczeniom się "wchłania" i ujędrnia, czasem lepiej dłużej chudnąć ;) noszę już ciuchy sprzed ciąży, nie wybrażam sobie wymieniać całą garderobę bo nie schudłam, masakra :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny oliwki typu Johnson&Johnson wysuszają skórę bo sa na bazie petroleum - substancji ropopochodnej!!! Trzeba smarować się oliwka na bazie naturalnych olejków np olejek migdałowy. Takie oliwki to np z Hipp-a, albo właśnie Babydream!!! Albo smarujcie się najzwyklejszą oliwą z oliwek lub olejem kokosowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem jak to brzmi ale pilnuje wagi w ciązy. w pierwszej przytyłam za dużo o jakieś 8 kg. teraz nie zamierzam popełnić tego błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w ciazy przytylam 10 kg stosowalam kremy od 4 miesiaca a rozstepy i tak sie pojawily tydzien po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na wagę nic nie poradzisz :-/ ja jem zdrowo po prostu teraz 9 miesiąc i już 13 na plusie :-( załamałam się bo mam caly tyłek w rozstepach :-( i na brzuchu widzę dwa maleńkie a on urósł najbardziej ... Tylko brzuch smaruje na zmiane oliwka dziecięca od początku ciąży , oliwka sexy mama bielenda i teraz dopiero wpadłam na pomysł kupiłam Wit e w kapsolkach i ja rozwalan i dwie takie na brzuch i piersi ;-) teraz tyłek też bo wcześniej o nim zapominalam i przez to caly pocięty :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wit E mozna kupić w kropelkach w aptece w takim słoiczku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 miesiąc i 13 kg na plusie??? TOż to malutko!!! ja miałam +23kg :o nie zadręczaj sie bo jest naprawde dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, Ja niestety w ciąży przytyłam 17 kg: z 60 kg do 77. I muszę przyznać szczerze, że jest to moja wina. Powyłączałam wszystkie hamulce, jadłam ile chciałam, mimo że dokładnie zdawałam sobie sprawę, że jest to złe. Że mogę tym zaszkodzić sobie i swojemu dziecku, że potem mogę mieć rozstępy, że utyję jak nigdy dotąd. I stało się... Moja ginekolog dopiero na ostatniej wizycie przed porodem powiedziała mi co o tym myśli. Wiele osób mówiło mi, że nie wyglądam źle, że niektóre osoby jeszcze więcej tyją, ale to nie jest dla mnie argument. Nie jest argumentem też to, że w ciąży ma się zachcianki, czy hormony powodują tycie. Nikt nie tyje od hormonów, tylko od żarcia. Hormony jedynie powodują, że mamy większy apetyt, a czy będziemy z tym walczyć, czy nie to nasza sprawa. Ja osobiście mam rozstępy w wielu miejscach: począwszy od łydek, poprzed uda (wewnątrz, na zewnątrz... wyglądają jakby ktoś je rwał), calutki brzuch, boczki i piersi. Niestety w tym roku będę zmuszona chodzić całe lato w długich legginsach i nie spodziewam się by za rok sytuacja miała się poprawić. W ciąży nawet anemia nie przekonała mnie do lepszego postępowania. Fakt faktem, jadłam dużo owoców przez całe lato, ale nadrabiałam też innym nie zdrowym jedzeniem: frytki, chipsy, czekolada, słodkie napoje, ciepłe lody, batoniki... no masakra! Nie wiem jak mogłam być taka głupia... Smarowałam się oliwką dla niemowląt, bo niby pomaga ale to g***o prawda! Nic nie podziała jeśli mamy predyspozycje do rozstępów. Trzeba uważać na swoją dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, Ja niestety w ciąży przytyłam 17 kg: z 60 kg do 77. I muszę przyznać szczerze, że jest to moja wina. Powyłączałam wszystkie hamulce, jadłam ile chciałam, mimo że dokładnie zdawałam sobie sprawę, że jest to złe. Że mogę tym zaszkodzić sobie i swojemu dziecku, że potem mogę mieć rozstępy, że utyję jak nigdy dotąd. I stało się... Moja ginekolog dopiero na ostatniej wizycie przed porodem powiedziała mi co o tym myśli. Wiele osób mówiło mi, że nie wyglądam źle, że niektóre osoby jeszcze więcej tyją, ale to nie jest dla mnie argument. Nie jest argumentem też to, że w ciąży ma się zachcianki, czy hormony powodują tycie. Nikt nie tyje od hormonów, tylko od żarcia. Hormony jedynie powodują, że mamy większy apetyt, a czy będziemy z tym walczyć, czy nie to nasza sprawa. Ja osobiście mam rozstępy w wielu miejscach: począwszy od łydek, poprzed uda (wewnątrz, na zewnątrz... wyglądają jakby ktoś je rwał), calutki brzuch, boczki i piersi. Niestety w tym roku będę zmuszona chodzić całe lato w długich legginsach i nie spodziewam się by za rok sytuacja miała się poprawić. W ciąży nawet anemia nie przekonała mnie do lepszego postępowania. Fakt faktem, jadłam dużo owoców przez całe lato, ale nadrabiałam też innym nie zdrowym jedzeniem: frytki, chipsy, czekolada, słodkie napoje, ciepłe lody, batoniki... no masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak mogłam być taka głupia... Smarowałam się oliwką dla niemowląt, bo niby pomaga ale to g***o prawda! Nic nie podziała jeśli mamy predyspozycje do rozstępów. Trzeba uważać na swoją dietę. Domyślam się, że na brzuchu i tak bym miała rozstępy, bo jednak tam tłuszczem nie obrastałam, ale na łydkach i wszędzie indziej sama sobie to zafundowałam. Staram się tym nie dołować, bo mam na szczęście zdrowego syna i faceta, którzy są dla mnie wszystkim i facet akceptuje mnie. Staram się zmienić chociaż to, co mogę zmienić, czyli swoją wagę. Po ciąży w ciągu tygodnia schudłam z 77 kg do 65. Działo się to za sprawą stresów, leków przeciwbólowych i depresyjki poporodowej, której niestety nie dałam rady wybić sobie z głowy mimo faktu, że wszystko poszło jak należy, że mam dla kogo żyć, że nie mam trudnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudnej sytuacji. Dlatego droga autorko postu... Nie popełnij mojego błędu. Staraj się rezygnować z niepotrzebnych słodkości, fast foodów i smażonych posiłków. To tylko kilka miesięcy, ale jakże znaczących... Kształtujemy tym metabolizm naszego dziecka i już w życiu płodowym uczymy je jeść rzeczy, których dzieci jeść nie powinny. Aktualnie ważę 58,5 kg, więc nie jestem już gruba, ale nadal walczę. Pomaga mi w tym jak zwykle wątek z kafeterii. Wystarczy wpisać w google: "Moja nierygorystyczna dieta" i pierwszy wątek od góry. Ta dieta naprawdę działa i myślę, że swobodnie można stosować jakąś jej część w ciąży. Bo nie liczy się ilość, a jakość jedzenia! :) Pozdrawiam wszystkie mamuśki i ciężarne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby 13 kg to tak w miarę ale 10 mam termin do czasu porodu jeszcze pewnie troszkę przybiore :-/ kurcze te rozstępy są straszne ! Zamierzam po porodzie iść kilka razy zrobic mikrodermabrazje podobno pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja wam współczuję bo nie przytyłyście jakoś specjalnie dużo te 17 kg czy 15 kg to nic w porównaniu z moimi 23 kg, a jeżeli macie rozstepy też na łydkach no to faktycznie muszą być predyspozycje genetyczne no bo jak to inaczej wyjaśnić? ja mimo iz tak duzo ptzytyłam nie mam rozstępów ale naprawde smarowałam się jak głupia i robiłam codziennie mega mocny peeling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uniknęłam rozstepów, wróciłam do wagi sprzed ciąży ale teraz jak coś zjem to zaraz brzuch mi wywala, rano jest ok ale pod wieczór wyglądam jak w 4 m-cu ciąży, cwiczę, masuję, trzymam diete ale brzuch wywala po normalnym posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Startowalam z waga 48 kg przy 156 cm. Na koniec ciazy wazylam 66. Przed ciaza cialo wysportowane, zadbane, brzuch plaski i umiesniony. W ciazy napuchlam, ale generalnie urosl mi tylko brzuch i piersi. Smarowalam naprzemiennie oliwka i kremem dla kobiet w ciazy. Brzuch mialam jak na 2-3 dzieci ! Z uwagi na za waska miednice, dziecko umiejscowilo sie z przodu, nie wiem jakim cudem, ale wazylo 4300 i mialo 61 cm. Juz pod koniec ciazy brzuch poorany rozstepami, skora szklista wrecz, swedzaca. 3 dni po porodzie mialam juz 10 kg mniej a w ciagu nastepnego tygodnia zjechalam kolejne 3. Reszta tez spadla. Ale po porodzie dalej wygladalam jak w ciazy, mimo szybko zaczetych cwiczen, bielizny uciskowej i roznej masci smarowidel-cud, zostala mi niewstapiona pomarszczona od rozstepow skora. I to jedynie na plastyke brzucha sie kwalifikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smaruj sie oliwka dla dzieci po kapieli codziennie, zwlaszcza brzuch, moja mama po 2 porodach ma skore jak cialo niemowlaka, serio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, ze u mnie to chyba predyspozycje mojej skory, bo moja mama 2 dzieci urodzila, z bratem przytyla 28 kg a nie jak ja 18 i rozstepow na brzuchu ma kilka, juz bialych. Moze znaczenie miala waga, bo mama tez ma 156, ale startowala z wagi 58 kg a nie jak ja 48. cud, ze piersi mi nie ucierpialy, przed ciaza mialam rozm. 70 D, w ciazy 75 G, a teraz mam 70 F i nie wisza i sa ladne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I w tym momencie moja 50-letnia mamusia ma ladniejszy brzuch niz ja, a mam dopiero 30 lat :( Wiec u mnie to nie geny, nie obzarstwo (dlugo po wszystkim wymiotowalam a potem bardzo malo produktow mi podchodzilo, wiec jadlam malo) a predyspozycje mojego ciala. Czyli za waska miednica, co za tym idzie dziecko umiejscowione z przodu, do tego takie duze+duzo wod plodowych. Wiec sie nie dziiwie, ze skora na brzuchu nie wytrzymala az takiego obciazenia. Ja 3 miesiace przed porodem mialam juz taka armate, jak niektore na finiszu, a przed porodem wzbudzalam sensacje, bo kady myslal, ze ciaza jest mnoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia626
Ja przed ciążą miałam 48 kg przy 164 cm wzrostu. W ciąży przytyłam 17 kg( przez objadanie się słodyczami), ale zero rozstępów. Smarowałam się od czwartego miesiąca kremem Ziaja na rozstępy dla ciężarnych. Teraz 5 msc po porodzie ważę 52 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkt
ja się tylko wypowiem na temat rozstępów:) to kwestia genów, ja mam za sobą 3 ciąże każda po 20 kg na plusie i rozstępów nie mam a niczym się nie smarowałam:) i polecam wam kupić olejek migdałowy zamiast oliwki a także preparaty kolagenowe, do profesjonalnego użytku np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×