Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gośćJ
Aga dziękuję za wszystko co dla nas zrobiłaś. Nie każdy potrafi to docenić, ale to już jego problem. Zastanawiam się tylko jak tacy ludzie chcą być opiekunami i pomagać innym, jak sami nie widzą pomocy , którą otrzymują od innych. Mam nadzieję, że w poniedziałek damy radę i życzę wszystkim powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
Tak. Aga ma we wszystkim racje. Rozmawiałam z naszą prowadząca i mowiła nam ze podajemy 200ml pokarmu i np 60mi wody i zapisujemy to odzielnie. Jutro zdaje praktyczny i niby wszystko wiem, ale wiem tez ze stres mnie zje! Moje kolezanki,ktore juz zdawały i były obkute co,jak,kiedy z czym....i tez popełniały gafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile trzeba umieć by zadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CBR
i to juz dzisiaj o 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
76 % aby zdac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to kiepsko mi idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgora
Witam , podpowiedzcie mi bo nie wiem; styczeń 2013 pyt 39 Objawy niewydolności prawej komory serca to: a. obrzęk ust b. sinica wokół oczu i paznokci c. obrzęk twarzy d. sinica wokół ust i paznokci tak piszą w internecie ale to nie ma żadnego odbicia od odpowiedzi. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgora
W przypadku niewydolności prawokomorowej pojawiają się objawy zastoju krwi w organizmie: obrzęki (szczególnie kończyn dolnych - wokół kostek i podudzi); powiększenie obwodu tułowia - związane z gromadzeniem się płynu w wątrobie i jamie otrzewnowej. Z tym stanem związany jest rozpierający ból górnej połowy brzucha, zwłaszcza pod prawym łukiem żebrowym;. poszerzenie żył szyjnych; nykturia, czyli częste oddawanie moczu w nocy; dolegliwości ze strony układu pokarmowego, wynikające z zastoju krwi w narządach brzusznych (wzdęcia, nudności, zaparcia stolca lub biegunki);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że w tym pytaniu chodzi o zdiagnozowanie przy udzielaniu pierwszej pomocy, a nie o szerszą diagnostykę. Objawy tu i teraz- sine usta i paznokcie świadczą o niewydolności prawokomorowej serca, wokół oczu i paznokci o urazie mózgu, wylewie itp., obrzęk ust to odczyn alergiczny na jakiś silny czynnik, obrzęk twarzy to zakażenie, zapalenie lub w wyniku urazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJ
w kluczu (mam nadzieję dobrym) jest d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgora
dziękuje bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, pomoc osób na forum nieoceniona. Egzamin zdawałam 13.06- było na pełnym luzie dzięki wpisom koleżanek. Śrem wlkp dziękuje za pomoc. Jeśli ktoś jeszcze potrzebuje pomocy, to też służę pomocą. Wiadomości z egzaminu jeszcze ciągle w głowie są :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ja juz po tescie praktycznym. Wydaje mi sie ze było ok. Wiem ze jeden bład popełniłam, mam nadzieje ,że tego komisja nie zauważyła :-) Ale ja w innej sprawie. Nie wiem czy po necie kraza juz kryteria oceniania,jesli tak to nie bede po raz kolejny pisała,jesli nie- to ja takowe posiadam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
Aga. Masz już na poczcie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postękam, dzwoń, pisz śmiało - tel 503822261

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z wczoraj z 22.54, tez bardzo proszę o kryteria dorkawaw@gmail.com DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
WYSŁAŁAM:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo proszę o podanie dokladnego linka do tego bloga Agi, na którym są pytania wraz z odp.Wiem,że było to już pisane,ale z pewnych powodów/technicznych :) / proszę o ponowne podanie :) dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie da się wstawić, bo system generuje to jako spam. Na stronie 26 forum jest link, jak dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ja też poproszę o kryteria dzięki ewelina3135@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saffka
ja rownież prosiła bym o kryteria oceniania, sawakasia@wp.pl , z gory bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też poproszę o kryteria egabma@o2.pl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja również proszę o kryteria :) opiekunmedyczny2014a@gmail.com z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poproszę o kryteria oceniania jmplm@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×