Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Narodowy

emotikony

Polecane posty

Gość gość
ślimak, ślimak.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tępić robactwo paznokciem
Tak na dzień dobry chciałem tylko przypomnieć, że Tusk uważa, że "polskość to nienormalność" i dzięki temu jest premierem, bo działa w interesie obcych mocarstw, czyli jest zdrajcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Narodowy bez logowania
Niedługo okres rozliczeń powyborczych obietnic PO :) co mądrzejsi wyciągną wnioski. Praktycznie żadna konkretna obietnica nie została spełniona w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam w (_;_) PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że jeśli ktoś uważa, że bycie Polakiem to jakiś wielki zaszczyt to chyba nie ma własnych sukcesów i próbuje sobie znaleźć powód do dumy bo żadnych realnych nie ma. Gdzies się musiałeś urodzić, ja też. Akurat trafiło na Polskę. Wolałabym żeby trafiło na jakiś bardziej rozwinięty kraj, ale i tak była większa szansa, że wyląduję w jakiejś Ghanie czy w slumsach Indii więc niech już będzie ta Polska, nie jest tak znowu najgorzej. Państwo to tylko rzecz, a wy robicie z niego jakiegoś bożka. Takie ględzenie "POLSKA, POLSKOŚĆ, DUMA, OJCZYZNA, HONOR" - to jest nienormalność :) Zajmij się czymś pożytecznym, posprzątaj po psie i skasuj bilet w tramwaju. Na pewno bardziej patriotyczne niż to podskakiwanie, rzucanie się i jaranie jakimis pomnikami, paradami wojskowymi i hymnami. LOL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D nie pojmujesz prostego związku pomiędzy patriotyzmem i siłą państwa, która ZAWSZE wynika i opiera się na patriotycznej postawie obywateli, poddanych, narodu. Tak jest w USA, UK, Rosji, Irlandii, Turcji, Iranie... Tak jest wszędzie. Ale oczywiście są ludzie, którzy z natury bezrefleksyjni, przyjmują lewacką ideologię. Proszę bardzo i jednocześnie proszę się nie dziwić, gdy przyjdzie czas próby, a on ZAWSZE prędzej czy później przychodzi i zdrajców, renegatów będzie się stawiało pod ścianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że właśnie ty dałeś się zmanipulować i żyjesz w jakimś wyimaginowanym świecie. Rozwijam się, prowadzę działalność gospodarczą, płacę podatki i myślę, że ten kraj dużo więcej zyskuje dzieki ludziom takim jak ja niż dzięki tym co tylko śpiewają piosenki patriotyczne (hymny i takie tam) czy biją pokłony reliktom historii, a wcale się z niej nie uczą. PAŃSTWO TO TYLKO RZECZ! Ma być użyteczne dla ludzi, którzy mieszkają w jego granicach (zapewnic bezpieczeństwo i pożądek, infrastrukturę i takie tam) a nie stać się obiektem uczuć. Wszystko mi jedno czy tu jest Polska, czy Zasiedmiogórogród. Ważne żebym miała miejsce i warunki do funkcjonowania, żeby wokół mnie żyli szczęśliwi ludzie bo to podnosi jakość życia. A to jakiego koloru flag powiewa na urzędzie gminy mi naprawdę zwisa. Co jest ludziom potrzebe? Symbolika i patetyczne gesty czy to wszystko co wymieniłam? Sądząc po tym ilu wyemigrowało do lepszych państw, a ilu o tym mówi to chyba ja mam racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto mi powie jakie były obietnice PO ? i ile z tych obietnic spełnili dla narodu? pamiętam - obietnicę obniżenia podatków tusek mówił o swojej matce - pielęgniarce - o podwyższeniu emerytury faktycznie podwyższył komuś emeryture???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam też że Polska jest stosunkowo niedużym, nieznaczącym gospodarczo i militarnie krajem w Europie Wschodniej. Wszyscy mają ją gdzieś, jedynym jej atutem jest tania siła robocza (słabo, musisz przyznać) więc nawet jak zaczniemy podskakiwać to i tak nic nie zdziałamy. Nie dostaliśmy nawet ruchu bezwizowego z USA więc z czym do ludzi. Co tu dopiero mówić o np. negocjowaniu cen gazu z Rosją? Jedynym wyjściem jest zacieśnianie współpracy w UE bo tylko tak duży twór ma siłę przebicia na świecie i może równać się z potęgami takimi jak Rosja, USA czy Chiny, byc dla nich partnerem do dyskusji. Szkoda, że niektórym (nie tylko w PL) się wydaje, że te małe kraiki sobie same poradzą. Polsce bliżej do Ukrainy czy Mołdawii niż do Szwajcarii czy Norwegii więc niech siedzi w UE, nie podskakuje i się cieszy, że nas tam zechcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polska nic nie znaczy militarnie co? http://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp polska obecnie zajmuje 18 miejsce w rankingu najsilniejszych państw świata i 5 miejsce w Europie. Patriotyzm pozwala w narodzie odnaleźć dumę narodową i własną tożsamość, gdy tych wartości brak to stajemy się pionkami z niewykorzystanym potencjałem, lewica jest antynarodowa i antypatriotyczna dokładnie jak komunizm i zobaczcie do czego zaprowadził współczesną europę. Unia która miała umacniać Europę osłabia ją i obnaża jej słabości, podziękujmy socjalistom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jest 17 państw, które mogą nas zdmuchnąć z powierzchni ziemi? :D A oprócz tego z 200 państw III świata, z którymi porówywanie się jest chyba poniżej godności Polski (o ile rzecz może mieć godność :P dumę podobno tak, honor też hehehe :D uważaj żeby twój papier toaletowy nie nabrał takiej dumy bo nie będziesz mógł się podetrzeć :P). Nie wiesz widać nic o działalności UE - to państwa wybierają sobie ustrój i o ile uważam że PL jest za biedna na socjal (którego zresztą praktycznie nie ma, choć ludzie by chcieli) o tyle np. taka Szwecja może sobie na to pozwolić i jej mieszkańcy są szczęśliwi. Po drugie jak (jesli nie wspieraniem przedsiebiorczości i wolnego rynku) nazwiesz swobodę przepływu osób, towarów i usług? Uwierz mi, przedsiębiorcom Unia bardzo się podoba bo to dzięki niej się rozwijają. Tysiące ograniczeń antymonopolowych to nie jest twoim zdaniem użyteczna rzecz? Wolny rynek kończy się gdy jeden z jego uczestników staje się zbyt silny - tu musi zadziałać państwo. Albo, że ktoś w imieniu konsumentów sprawdza czy coś nie zawiera trujących substancji? Albo ochrona europejskiego rynku przed płodami rolnymi z innych konsumentów, które zrujnowałyby całą gospodarkę? A co do oceny komunizmu... Historię piszą ci co zwyciężyli. Zastanów się nad tym zdaniem w kontekście jednostki, która przez całe życie robiła wszystko by Polska miała się lepiej i lepiej, ale wydawało jej się, że właściwą drogą jest właśnie komunizm. Ja tam nie mogę nikogo oceniać bo nie wiem jak sama bym postępowała. Ludzie nie są nieomylni, ty zresztą też :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demokracja postuluje za wolnością a co to za wolność jeśli durnymi ustawami i rygorami spowalnia się rynek? Tak to trzeba nazwać UE manipuluje nim jak chce. Rynek musi być wolny, bo wolny rynek to najlepsze środowisko do rozwoju. Co do obronności to UE chce wspólnej armii, zgadnij czyje interesy ta wspólna międzynarodowa armia będzie reprezentować: Niemiec, Francji i Wlk. Bryt. Musimy nauczyć się walczyć o własne interesy bo w tej chwili PO nie walczy o interesy narodowe a interesy Niemiec licząc że uzyska przez to silnego sojusznika, i wiesz co? Może ma rację, faktycznie uzyska sojusznika w Niemczech, ale dla tego sojusznika i tak liczą i liczyć się będą przede wszystkim własne nie wspólne interesy, to samo dotyczy Francji i UK. Socjalizm to głupota bo wdł jego ideologi powinniśmy wszyscy dawać a potem dopiero brać, rzeczywistość wygląda niestety tak że każda europejska potęga wyciąga rękę ale żadna nie chce dawać dopóty nie jest to zbieżne z ich własnymi interesami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×