Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś opisze egzamin po kolei co się robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Higienistki miały lakowanie. A więc: - lakowanie zęba 47 (w zad. 01) lub 37 (zad.02) u 13-latka - opis zabuegu lakowania - dokładny od a do z (zad. 01) lub określenie stanu higieny na podsrawue wartości wskaźnika fuksyniwego równego 2 (zad.02) - ząb był już oczyszczony - lak bez bondu - we wkładce napisać, że zalakowano ząb lakiem (nazwa) i jakie są zalecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opisze ktoś co się robi pokolei na egzaminie asystentek?? dziękuję z góry za chęci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas były dwie grupy, jedna miała 2 litry roztworu, druga 3 litry. Jedna miała metryczkę odpadów zakaźnych 180103 a druga pozostałych czyli 180104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a Wy wycieracie narzędzia tymi ręcznikami jednorazowymi co są do rąk? i później do niebieskiego czy czerwonego worka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do czerwonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to opisanie calego przebiegu lakowania nie zartujcie ze trzeba projekt pisac... a czy bylo mycie i pakietowanie narzedzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Projektu nie, ale opisać step by step pakowanie - co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja na waszym miejscu bym nic nie odejmowała w roztworze, bo jezeli w zadaniu jest napisane dwa litry roztworu zgodnie z ulotka preparatu, to bedzie 2 litry + środek, ulotka mowi,ze aby przygotować 5 litrów roztworu trzeba odmierzyć 5 litrów wody i 25 ml środka, a nie odpowiednia ilośc wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Pań, które twierdzą, że wody nie należy odejmować, bo producent sugeruje ilość wody i preparatu. Otóż Drogie Panie, ten sam producent posiada w swojej ofercie preparat Desoform, na przykładzie którego prowadzone są obliczenia w "Jańczuku". Pomimo, że i tu producent podaje ilość preparatu/ilość wody w "Jańczuku" ilość wody jest pomniejszona o ilość preparatu. Sugerujecie, że Profesorowie nie wiedzą co piszą??;) Podręcznik str.179, http://www.profilab.com.pl/medilab/Desoform.htm Porównać i skończyć już tą jałową dyskusję o płynie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narzedzia do mycia to jak robilyscie? U nas jest maly zlew jeden klasowy. Mam z wanienka do tego zlewu podejsc i oplukac narzedzia? Przeniesc je w sitku z wanienki? Czy w rekach? Jakos nie widze tego bo bedzie mi kapalo na podloge. Misek nam raczej nie dadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas też jest mały zlew i nawet sitko wanienki tam się nie zmieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weż wanienke , pewnie koło zlewu będzie jakiś stolik, ręką wyciągasz( oczywiście w rękawicach) opłukujesz, wcześniej przygotuj sobie butelke z woda destylowaną do ostatniego płukania, oraz tacke z wyłożonym ręcznikiem, na nią kładziesz narzędzia , suszysz i i idziesz na stanowisko pracy, a płyn wyleważ,myjesz wanienke i na miejsce. Szkoła powinna tak zorganizować ten zlew żeby było gdzie kłaść i wanienke i myte narzędzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abra93
Dziewczyny a jakie było podane wypełnienie tymczasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie było żadnego wypełnienia tymczasowego. Tylko endoperox do wymieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy w dokumentacji były zalecenia pozabiegowe ? do wybielania martwego zęba nie bardzo pasuje biała dieta , pasty wybielające itd pasuje mi tylko żeby wpisać wizytę kontrolną , nie jeść i nie pić przez 2 godz ( ze względu na wypełnienie czasowe )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak osuszam narzędzia papierem ręcznikowym to on trafia do pojemnika na odpady komunalne? Bo już sama nie wiem -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wy tam do jasnej cholery macie jakies czesci ciala czy organy nie wiec 02 odpada!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyżej pisała któraś z dziewczyn że do czerwonego.Ja też mam zamiar tak wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bylo zalecen poza biegowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakaznych nie ma , skazone sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki bardzo za odpowiedź dla gościa z 17 42 ( chociaż to jedno odpadło ) u nas w szkole będzie prościej - mamy mieć czerwone worki , niebieskie i dodatkowo kosz gdzie będziemy wrzucać ręczniki po myciu rąk . Jak powiedziała nauczycielka ważne jest żeby w niebieskim worku były tylko opakowania po narzędziach , a cała reszta czyli rękawiczki , środki ochrony pacjenta i lekarza , gaziki lub ręczniki ( w zależności co która użyje ) po dezynfekcji , waciki i wałeczki w czerwonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny , powtorzcie sobie metryczki plynu i worka skazonego . Z tego co sie dowiedzielismy , to TRZEBA odjac plyn od wody, np 2000ml wody i 10 ml plynu, to bedzie 1990 ml wody i 10 ml plynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytam to forum i czlowiek az głupieje . Nie wiem czego Was uczą w tych szkołach skoro większość nic nie wie. Nie wspominając o tym, że ciężko do książki zajrzeć. Myślę że wszystko bedzie zapisane w zadaniu co i gdzie położyc . A na egzamin obowiązują wlosy związane paznokcie obciete nie pomalowane za to też są punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co polozyc to nie koniecznie Ci napisza , i gdzie. sama musisz wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
180102 wyrzuca sie np resztki amalgamatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto ma 29.06 egzamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co piszemy na metryczce z odpadami? adres gabinetu, godzine otwarcia i kod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
180110 to sa resztki amalgamatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×