Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Do gościa ,który napisał źle ! Odpady amalgamatu dentystycznego , to KOD 180110 ; To jest prawidłowa odpowiedź !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati5330
Witam dziewczyny, jestem po egzaminie. Są dwie grupy ( przynajmniej nasza szkoła tak miała) różnią się tylko ilością roztworu - jedna grupa miała 2 l, druga 3 l . Prawidłowo w metryczce podaje się dla 2l - 1990ml i 10ml, dla 3- 2985 i 15ml. Jeżeli egzaminator pyta jakbyś przygotowała roztwór to mówisz mu tak jak jest w metryczce. Jeżeli chodzi o odpady medyczne kod 180103, i nieszczęsne odpady medyczne, skażone pozostałe tu wpisujemy kod 180104. Do tego do uzupełnienia była karta pacjenta, w której wypisujemy nr zęba, przebieg zabiegu. W zaleceniach można wpisać, że przekazano zalecenia pozabiegowe i ja np. wypisałam, że biała dieta - unikanie pokarmów barwiących, nie jeść przez 30min ze względu na fleczer itp. Na metryczce z płynem trzeba wypisać: Date, najlepiej godzine też, nazwe płynu, stężenie, ilość wody, ilość środka dezynfekcyjnego, czas dezynfekcji no i podpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pati jak było z tym myciem i pakietowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiamisia
dziewczyny czyli jedno zadanie bylo z wybielaniem zęba a drugie proces sterylizacji i dezynfekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati5330
My nie musiałyśmy ani myć ani pakietować. Tylko Jej powiedzieć jakbyśmy to zrobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati5330
Jeżeli będziesz musiała dokonać procesu dezynfekcji to wrzucasz narzędzia do wanienki, łącznie z płytką i łopatką (oczywiście resztki preparatu scierasz wacikiem i wrzucasz do odpadow medycznych) odczekujesz 5 min ( w tym czasie przecierasz blaty itp) idziesz z wanienka (koło zlewu powinnas miec jakis stolik) kladziesz tam wanienke, wyciagasz narzedzia do zlewu. Jezeli masz gabke i plyn to je myjesz, jezeli nie to po prostu pluczesz woda bierzaca, nastepnie woda destylowana. Przygotowujesz sobie recznik jednorazowy, ktory kladziesz na lawce, wyciagasz narzedzia i suszysz, przenosisz na reczniku jednorazowym na swoje stanowisko i pakietujesz. Pamietaj zeby wlozyc pasek kontroli sterylizacji na ktorym piszesz date i podpis ( pesel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Segregacja odpadów w poszczególnych pojemnikach (wg książki „Egzamin zawodowy. Asystentka stomatologiczna” Wydawnictwo Edukacyjne ESAN) CZERWONY WOREK (odpady medyczne skażone), np: - jednorazowe środki ochrony indywidualnej pacjenta (serweta, ochraniacz na zagłówek, wkład do spluwaczki, kubek, końcówka ślinociągu), - rękawiczki jednorazowe lekarza i asystentki/higienistki, - maseczka jednorazowa, - gaziki po dezynfekcji asystora, - opakowanie po soli fizjologicznej, - wałeczki ligniny, kulki waty, sączki papierowe, - resztki materiałów. NIEBIESKI WOREK (odpady medyczne pozostałe), np: - opakowanie papierowo-foliowe po narzędziach, - inne opakowania, jeśli są puste, np. po gazikach, masie wyciskowej, - resztki masy wyciskowej z miski. TWARDOŚCIENNY POJEMNIK (odpady ostre) , np: - strzykawki wraz z igłami, - igła użyta do nabrania znieczulenia, - ostrze skalpela, - igła atraumatyczna z pozostałą nicią, - ampułka pośrodku znieczulającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiamisia
Pati powiedz mi czy byly dwa rozne zadania czy wybielanie zęba plus trzeba bylo pokazac proces sterylizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati5330
Głownym zadaniem do wykonania jest mieszanie Endoperoxu z gliceryna, ale też sprzątając stanowisko dokonać procesu dezynfekcji a co za tym idzie umyc narzedzia i zapakietowac. Jeżeli bedziesz musiala. Tak jak pisalam, nam egzaminatorka nie kazala myc ani pakietowac, bo schodzi za duzo czasu. Tylko powiedziec jakbys to zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale Wam sie trafiła egzaminatorka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati5330
Pani była naprawde baaaardzo fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati5330
Gorzej będzie w pon :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati5330
Wszyscy maja egzamin teorytyczny 22 czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak. a jak Ci się zarabiało endoperox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati5330
Bardzo łatwo mimo, że wczesniej tego nie robilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się obawiam, że nie wyczuję tej konsystencji i na tym zawalę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati5330
To jest niemozliwe :) Uwierz mi, jak dodasz odpowiednio proporcje to nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny przy przygotowywaniu stanowiska pracy czyli przy jego dezynfekcji należy zdezynfekowac także krzesło bo jest to praca na cztery ręce więc sie siedzi wiec krzesło należy tez zdezynfekowac.Tak jest w kluczu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakoś damy radę. Ja nie wiem co będzie z tym myciem narzędzi bo u nas zbytnio nie ma na to warunków, umywalka jest tylko jedna i jeszcze mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Endoperox bardzo łatwo się miesza. Pierwszy raz mieszałam i naorawde nie ma żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mycie narzędzi nie jest trudne.Pamiętajcie tylko żeby ostatnie płukanie było wodą destylowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a do tego mycia narzędzi ubieracie fartuch i rękawice gumowe? Bo już sama nie wiem jak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a do tego mycia narzędzi jak się ubieracie? Fartuch i rękawice gumowe? Bo już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do mycia narzędzi ubrałam się tak jak do zrobienia płynu czyli fartuch i gospodarcze rękawice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też się tak wydaje. Tyle że fartuchy mamy jednorazowe i po zrobieniu płynu je wyrzucamy, dlatego się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musiałaś robić test szczelności gospodarczych rękawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
endoperox miesza się na szkiełku szortkej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testu szczelności nie robiłam. Endoperox miesza się na szklanej matowej płytce metalowa szpatułką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a endoperox szybko mieszamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm dokładnie nie wiem ile mieszałam w razie czego jest ulotka i opisane ile sie miesza ale naprawde bardzo łatwo sie miesza ten preparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×