Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
laski, czemu nie wzielyscie sobie arkuszy? ja nie mam jak wyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tej dezynfekcji krzesełka powiedział mi pan z komisji prywatnie po egzaminie że jest to w kluczu a nikt dotychczas w naszej szkole tego nie zrobił.Jest to praca na cztery ręce wiec się siedzi wiec przy dezynfekcji stanowiska pracy należy też dezynfekcja krzesełka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy 2 razy mieć ubrany komplet : fartuch,rekawiczki gospodarcze , przyłbica , maseczka .tak samo mamy się ubrać do mycia narzędzi , do endoperoxu i pakietowania tak samo tylko zmieniamy rękawiczki na normalne troche to bez sensu i nie ma nic wspólnego z realną pracą w gabinecie!nie wiem po co to!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale kiedy trzeba zdezynfekować to krzesełko???? zawsze kiedy dezynfekujemy asystor czy tylko po tej pracy duo (po zrobienie endoperoxu) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyłbica i maseczka? u nas w szkole jest albo przyłbica albo okulary i maseczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jestem do końca przekonana co do tych odpowiedzi, generalnie zdałam ale chciałabym sie sprawdzic "dokladniej" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bonpari co masz na myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NaOCl też jest żrący i zakładasz do niego fartuch w którym rozrabiasz płyn?? w ogóle do niego zakładasz fartuch poza tym standardowym?? nie sądzę, więc nie wiem po co tu fartuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim na praktycznym postawione jest na aseptyke, wiec wazne jest co wrzucacie do jakich workow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i gospodarczy jeszcze do pakietowania??? haha, coraz lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my sie uczylysmy ze rekawice gosp. fartuch foliowy i przyłbica były do rozrabiania płynu i do mycia narzędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie np zastanawialam po co stoi przy mnie baba kiedy juz po dezynfenkcji wymylam narzedzia, oplukalam destylowana woda,umylam wanieke i zaczynam ja przecierac, a ta stoi i stoi... wiec co?...reczniki po wytarciu gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 22.57 musisz miec jeszcze maseczke zeby nie wdychac oparow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze do kosza??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wanienke myjemy na koniec wrzątkiem przynajmniej tak mówimy i markujemy , a oceniające są fajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw myłaś wanienkę a nie pakietowałaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konczylam rasowego medyka z tradycjami, nie jakie skk czy inne tbs, czy jak tam ;) nie ze sie chwale, tylko kadra tam jest stala od lat, sa w komisjach, wiec wiedza co mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem, wanienka powinna byc polana wrzatkiem, ale tu mozna bylo to pominac z uwagi na brak wrzatku. Wanienke myjemy przed pakietowaniem, w tym czasie narzedzia schna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my w szkole bierzemy wanienke w ktorej są narzedzia wysypujemy je do zlewu myjemy je itd pozniej mokre na papierze odkladamy na asystor wracamy pod zlew myjemy wanienke dezynfekujemy odstawiamy wracamy do narzedzi wycieramy je patrząc przy tym czy nic nie jest uszkodzone i pozniej pakietujemy po czym sprzątamy zostawiając same pakiety na asystorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze nie piszesz ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak was czytam i mnie przerazacie, polowa tu nie zdala, albo zdac nie powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na asystorze?nie wysterylizowane?,mysle ze macisz tu troche, ja w zawodzie pracuje pare lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×