Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
hahahahaha :D 12.25 co wanienki nie myje :D powodzenia debilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś głupia jestes, to co po stronie dentysty nic nie podasz tylko rekawiczki, maseczke i przylbice? normalna jestes? to on operuje zestawem, a nie ty. zawsze kladzie sie mu tacke z lusterkiem, zglebnikiem, peseta i dodatkowo plaskim, do tego dokladasz kulkowy, walki i wate. to on grzebie w ustach, a nie ty. jedynei co jest twoim zadaniem w tej pracy na 4 rece, to zarobienie endoperoxu. ale jak sie zdacie to juz wasz problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, wanienki sie nie myje po to, aby po egzaminie komisja sprawdzila, czy wlalas tyle wody ile potrzeba, a nie ot tak o z tyłka. ale oczywiscie gunwo wiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.33 :D :D :D :D :D a to ci dopiero praca na 4 rece, zarobienie materialu, a reszte niech se wezmie sam??? :D :D :D :D :D dobre, dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobienie plynu jest przebiegiem, nie rezultatem, na koniec normalnie sprzatasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ustawiamy te narzędzia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nietypowo - czescia robocza do nas, tak jest w kluczu, na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wodę z wanienki oczywiście wylać! Po wyjęciu narzędzi do umycia ilość wody w wanience już nie będzie miarodajna. Widocznie nie ma w kluczu, żeby egzaminator to sprawdzał po zakończeniu egzaminu. A może to sprawdzić podczas przygotowania płynu. Nie mieszajcie osobom, które jeszcze nie zdawały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, przestańcie się obrażać, straszne dziecinne zachowanie. Można kulturalnie wymieniać poglądy. Narzędzia ustawiamy uchwytami w naszą stronę, bo to my będziemy je łapać i podawać lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale lekarz przecież chwyta końcówkę narzędzia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widac kto praktycznie cwiczyl prace na 4 rece, robcie jak chcecie, ja zdalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podawany instrument ma byc ustawiony końcem pracującym w kierunku asystentki, aby przejęty przez lekarza mógł być natychmiast użyty. ( tak podaje Jańczuk!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brawo 13.03 !!! w koncu ktos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po naszej stronie ma byc tylko plytka, endoperox i lopatka metalowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to se tak uloz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny zobaczycie arkusz to będziecie wiedzieć co gdzie i jak. to forum miesza w głowie, nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do koleżanki która myśli że jest inteligentna bawisz mnie może zestaw chyba DIAGNOSTYCZNY a nie podstawowy............ masz braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecinada hahhahahhhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny koleżanka moja już zdawała i podobno zestaw diagnostyczny kładziemy na os, osobnej tacce na asystor lekarza wraz z środkami ochrony dla lekarza a na asytorze swoim i na drugiej tacce narzędzia do zabiegu które bd podawać lekarzowi plus środki dla pacjenta tyle się dowiedziałam oraz że na pakiecie piszemy tylko date bez podpisu i bez 3 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla lekarza zestaw diagnostyczny, plus środki ochrony indyw. Dla asystentki szklana płytka, łopatka, środki dezynf, środki ochrony indyw dla nas i pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość x
Tak właśnie mnie uczyli w szkole, ale po przeczytaniu wypowiedzi na forum zaczęłam podważać takie ułożenie chociaż wydaje się najbardziej logiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a płytka nie powinna leżeć na blacie? dopiero po zarobieniu na asystor ( chyba, że wynika inaczej z treści zadania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na asystorze masz ryzunek z Jańczuka, po lewej stronie asystora szykujesz wszystko dla lekarze (na tacce wg kolejności -zestaw diagnostyczny, itd, kuleczki z waty i wałki ligniny również) poniżej środki ochrony dla lekarza, po prawej stronie asystora wszystko dla asystentki czyli endoperox z gliceryną, płytka, szpatułka. Wystarczy spojrzeć na rysunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a papier na ktory wykladamy umyte narzedzia wyrzuca sie do odpadow medycznych, czy medycznych pozostalych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozpisalam sobie co powinnam zrobic i w jakiej kolejnosci, poprawcie mnie prosze jak napisalam cos zle!!! -myję ręce i obliczam ilość wody i płynu ze wzoru. - myję higienicznie ręce. - dezynfekuje higienicznie ręce. - zakładam rękawiczki. - zakładam worki na kosze czerwony na odpady medyczne, niebieski na odpady medycznie pozostałe. - dezynfekuje asystor i blat roboczy psikając płynem dezynfekcyjnym na gazik, wyrzucam go do odpadów medycznych. - biorę kuwetę na płyn, miarki, płyn dezynfekcyjny. - Zdejmuję rękawiczki, wyrzucam je do odpadów medycznych. - czytam ulotkę od płynu dezynfekcyjnego, albo chociaż udaję (przejrzenie ich często jest punktowane) - Myję i dezynfekuję ręce. - zakładam fartuch, przyłbice/okulary, maseczkę i na koniec rękawiczki gospodarcze. - przynoszę kuwetę i kładę na blat roboczy: przygotowuje płyn dezynfekcyjny, najpierw nalewam wodę, potem do niej wlewam odmierzony koncentrat płynu, mieszam całość sitkiem ruchem góra - dół i zamykam kuwetę. - zdejmuję rękawiczki, fartuch, przyłbicę/okulary, maseczkę. - fartuch odkłam na bok. - myję i dezynfekuję ręcę. - zakładam jednorazowe rękawiczki. - rękawiczki gospodarcze myję pod wodą, wycieram ręcznikiem, dezynfekuje gazikiem z płynem. Przyłbicę/okulary dezynfekuje gazikiem z płynem, maseczkę wyrzucam do odpadów medycznych (jeżeli jest ich więcej, niż jedna, jeżeli nie - odkładam na bok), gazik do dezynfekcji przyłbicy/okularów i rękawic wyrzucam do odpadów medycznych. - myję i dezynfekuję higienicznie ręcę. dzielę asystor na pół i: - przygotowuje środki ochrony dla lekarza: rękawiczki, maseczkę, przyłbicę-okulary, kładę po lewej stronie asystora. - przygotowuje środki ochrony dla siebie: rękawiczki, maseczkę, przyłbicę/okulary, kładę po prawej stronie asystora. - przygotowuję środki ochrony dla pacjenta: serwetkę, serwetę na zagłówek, ślinociąg, ssak, kubek i kładę na blat roboczy. - po stronie lekarza, czyli lewej stronie asystora przygotowuję: tackę metalową a na niej kładę od strony lewej do prawej w kolejności użycia: lusterko, zgłębnik, pęsetę, ekskawator, nakładacz płaski, nakładacz kulkowy, kulki z waty i wałki z ligniny. - po swojej stronie, czyli prawej stronie asystora przygotowuję: endoperox, glicerynę, płytkę szklaną, łopatkę metalową. - wszystkie rękawy w jakie były zapakowane narzędzia wyrzucam do odpadów medycznych pozostałych. - czytam ulotkę od endoperoxu, albo chociaż udaję (przejrzenie ich często jest punktowane) - TYLKO NIE WIEM CZY PRZED CZYTANIEM MAM ZDJAC REKAWICZKI I UMYC RECE I CZYTAC BEZ NICH, CZY MOGE CZYTAC W REKAWICZKACH I DALEJ Z NICH ROBIC, TZN MIESZAC ENDOPEROX I ROBIC ZADANIE DALEJ. - ubieram fartuch, maseczkę, przyłbicę/okulary, rękawiczki wciąż mam na sobie. - wypakowuje płytkę, wstrząsam endoperoxem przed nasypaniem do na matową stronę płytki szklanej, nasypuje dwie miarki, wlewam kropę gliceryny. Po nasypaniu dokładnie i szczelnie zamykam słoiczek z proszkiem i buteleczkę z gliceryną. - mieszam dodając proszek do płynu. - po wymieszaniu i zawołaniu egzaminatora i jego aprobacie, endoperox wyrzucam do odpadów medycznych, płytkę i łopatkę metalową wrzucam do kuwety z płynem. - Wrzucam narzędzia lekarza do płynu, osobno tackę metalową, osobno lusterko, zgłębnik, pęsetę, ekskawator, nakładacz płaski i kulkowy. Kulki z waty wyrzucam do odpadów medycznych, ligninę także. - czekam 5 minut aż narzędzia się zdezynfekują. - w tym czasie sprzątam po pacjencie: kubek, serwetkę, serwetę na zagłówek ssak i ślinociąg wyrzucam do odpadów medycznych. - przecieram asystor i blat roboczy wacikiem z płynem, wyrzucam go do odpadów medycznych. - przygotowuję tackę, którą wykładam papierem, na którą będę kłaść narzędzia po umyciu i kładę ją przy zlewie. - zdejmuję rękawiczki, wyrzucam do odpadów medycznych - myję higienicznie ręce i dezynfekuje je. - po czasie dezynfekcji zakładam fartuch, maseczkę, przyłbicę/okulary, rękawiczki gospodarcze i idę z kuwetą do zlewu, wyciągam sitko, wyrzucam z niego narzędzia do zlewu, wkładam sitko z powrotem do kuwety, zamykam ją i odkładam na blat roboczy. - myję narzędzia, umyte odkładam na tackę wyłożoną papierem. odnoszę je na blat roboczy. - w czasie, gdy narzędzia schną wylewam wodę z wanienki, myję ją, wycieram do sucha, zamykam i odkładam na blat roboczy. CDN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy narzędzia otwieramy przed czy po zawołaniu egzaminatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja myślę że przed bo to nie chirurgia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny które zdawały, jak to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak mamy klasc te narzedia, wiem ze kolejnoscia uzycia, od lewej do prawej i konce pracujace w 1 strone, ale mam ustawic je ze konce pracujace od lewej, czy od prawej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×