Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

sprawa prof Chazana oburza mnie

Polecane posty

Gość gość
Wpadl mi w rece artykul o prof chazanie w ktorym zanotowano iz ta ciaza ktorej aborcji sie nie podjal to ciaza z in vitro. Prawda to? Czy nagonka na in vitro. Dodam ze wyczytalam to na www Radia Maryja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak czytałam, tylko co to za różnica? Do pani z dzieckiem z Z. Patau: jakim cudem dziecko mogło mieć Z. Patau i kariotyp prawidłowy, skoro Z. Patau to jest trisomia chromosomu 13???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Viekawe ze czytalas ustawe i poszesz ze 22 czy 24 tydzien skoro w niek nie jest okreslone dokladnie do ktorego tygodnia mozna przerwac ciaze. Tak czytacie i takie bzdety piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje, że tego prof. dobrze przeczołgają...za to że narzuca swój światopogląd, ma się za mądrzejszego, bo prof. i wie lepiej. co jest dobre,a co złe, niż kobiety, które oczekują od niego pomocy...jako człowiek nauki, powinien respektować prawo, podchodzić racjonalnie do swojego zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretycznie roznica zadna ale z drugiej strony jesli zavieg in vitro wykonywal takze prof to wtedy nie mial wyrzitow ze nie postepuje po katolicku. Ze inne zarodki uzyskane z zaplodnienia pozaustrojowego ulegna degradacji ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Viekawe ze czytalas ustawe i poszesz ze 22 czy 24 tydzien skoro w niek nie jest okreslone dokladnie do ktorego tygodnia mozna przerwac ciaze. Tak czytacie i takie bzdety piszecie. " W ustawie jest, że do czasu do którego dziecko nie może przeżyć poza łonem matki. Przyjmuje się granicę 24tc, choć zdarzają się przypadki, że dziecko jest wtedy już tak duże, że lekarze nie mogą go nie ratować - co jakiś czas jest głośno o takich przypadkach. Niemniej, dziecka które nie ma czaszki nikt ratować nie będzie, bez względu na to w którym tygodniu się urodzi. Tego dziecka nic nie uratuje, ani donoszenie ciąży, ani lekarz skrajny prolifowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemoralne wg niego jest pozbawienie dziecka chorego do życia? Ale ono nie ma żadnych szans na życie ! Doktorek sam sobie przeczy a ten tekst o rozrywaniu dziecka to naprawdę przegial przecież tak nie przebiega terminacja! Dziecko po prostu rodzi się przed czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przyjmuje sie zadnej granicy. Przerwanie ciazy jest dozwolone do chwili kiedy plod nie bedzie w stanie zyc sam poza organizmem matki. Gdzie slyszalas o 24 tygodniach tvn czy pytanie na sniadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 21:14 Dopiero zauwazylam moja pomylke, kariotyp nieprawidlowy-trisomia 13 chromosomu. A odnośnie ustawy. Granicą jest 24 tydzień ciazy , takie są wytyczne dla lekarzy, do tego się stosują. Później juz nie mogą przeprowadzić terminacji ciąży. Po 24 tygodniu lekarz musi czekac , bez interwencji, aż u plodu przestanie bic serce. Urodzone wtedy dziecko jest uznane za wczesniaka/skrajnego wczesniaka i teoretycznie mogą podjąć interwencje mająca na celu ratowanie dziecka. Do 24 tygodnia takiej interwencji się nie podejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie przyjmuje sie zadnej granicy. Przerwanie ciazy jest dozwolone do chwili kiedy plod nie bedzie w stanie zyc sam poza organizmem matki. Gdzie slyszalas o 24 tygodniach tvn czy pytanie na sniadanie? " Nie, usłyszałam to podczas konsultacji z genetykiem przed pobraniem materiału do badania kariotypu. Informacje te potwierdziła również moja ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 23:57 Zgadzam się calkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wytyczne? Jakie wytyczne? W polsce obowiazujacymi aktami prawnymi sa ustawy i rozporzadzenia. Wiec podajcie mi nazwe akty prawnego w ktorym jest jasno okreslone ze to 24 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę bardzo Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z dnia 7 stycznia 1993 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2. W przypadkach określanych w ust. I pkt 2 przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem ciężarnej kobiety. Medycznie granica jest 24 tydzień ciazy i gościu proszę cie nie spieraj sie , bo skonczylam medycynę ze specjalizacja neonatologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa, który wyjechał z ustawą o planowniu rodziny - tam właśnie nie ma żadnego terminu. Wskaż mi akt prawny, który mówi o 24 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie tez mnie dziwi ze nie poszła gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem usuną go ze stanowiska a wtedy rozpęta sie na nowo burza aborcyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tych, które klepią beznadziejnie, ze takie coś możliwe jest tylko w katolickiej Polsce, zamieszczam: Zgromadzenie Parlamentarne rady Europy 7 października 2010 r. przyjęło rezolucję nr 1763 pt. "Prawo do sprzeciwu sumienia w ramach legalnej opieki medycznej". W rezolucji podkreślono prawo pracowników służby zdrowia i placówek służby zdrowia do odmowy wykonania lub udzielenia pomocy w przeprowadzeniu aborcji, poronienia, eutanazji lub jakichkolwiek działań, które mogłyby spowodować śmierć zarodka lub płodu ludzkiego. No ale 90% kafeterianek wie tylko jak zrobić mielone, więc piszą, co im do głowy przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem na stronach NFZ powinny byc umieszczone adresy szpitali które to wykonują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aku stricte prawnego mówiącego do kiedy można dokonać terminacji ciąży. Jednak w medycynie obowiązują ściśle okreslone standardy mówiące wlasnie o granicy 24 tygodni. A dlaczego? Dlatego, iz uważa się, ze po 24 tygodniu ciąży płód jest w stanie przeżyć poza organizmem matki, można podjąć czynności zmierzające do ratowania zycia. Przed 24 tyg niem ciąży czynności tych nie podejmuje się. W przypadku dziecka urodzonego po 24 tygodniu ciąży i posiadającego wady letalne lekarze na prośbę rodziców stosują zasadę niestosowania uporczywej terapii (resuscytacji, podlaczenia do respiratora, podawania leków). I pisze to jako ( obecnie na urlopie wychowawczym) lekarz neonatolog z oddzialu intensywnej terapii noworodkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedno mnie tylko zastanawia
dlaczego piszecie tutaj, że prof Chazan powinien zostać ukarany za szerzenie swoich poglądów ? A ci, którzy mówią: jestem za aborcją, uważam że w tym wypadku aborcja jest najlepszym wyjściem, sugeruję pani aborcję" itp. itd..... Oni nie szerzą swoich poglądów ???? Oni mogą wyznawać publicznie swój światopogląd i to jest ok. lewackie poglądy są ok, ale prawicowe muszą być tylko surowo karane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wy jesteście obłudne! piękne słowa i nadużycie słowa wzruszające...dopóki to nie wam takie dzieci się rodzą...jestem pewna, że większość tych adwokatek pana doktora rozważałoby przerwanie na wiadomość o takich zniekształceniach płodu, dziecko chore nie rodzi się na kilka minut - trzeba sobie jeszcze potem z tym radzić pod każdym względem - a na to nie każdego stać (i nie mam tu na myśli tylko aspektu finansowego, ale głównie emocjonalnego) przez całe życie, byłyby tak odważne?? nie sądzę, łatwo pouczać innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty powyżej - kolejna adwokatko eugeniki - sprawdź jej korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chore dzieci to zło! Cierpią tylko i nie mają życia ludzkiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prof Chazan powinien te dzieci zabierać do domu i patrzeć na jch cierpienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i po co było ratować to dziecko, roślinę? żyć to nie będzie i niepotrzebne cierpienia. przecież w przypadku kalectwa dziecka, płód można usunąć! tak jest w naszym prawie kur/wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w komletnie laickim kraju Francji jest tez klauzula smeini, ktora podpisuje masowo polozne i mniej masosow ginekolodzy. NIkt z tego problemu nie robi! wiec przestajcie najezdzac na Chazana. Nie mozna zmusic kogos do cyznow nieetycznych. Tym bardziej, ze lekarzy ktorzy wykonuja aborcje jest na peczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111222111
gość2014.06.12 "A ja widziałam na yt piękny film o rodzicach którzy właśnie zdecydowali sie na urodzenie takiego dziecka bez mózgu i czaszki. Piękny film i wzruszający. Dziecko sie urodziło i żyło chyba z 6 godzin. Rodzice mogli sie pożegnać, przytulic, zrobić zdjęcia. Wzruszające. Każdemu sie należy godna śmierć a nie wyrok śmierci jeszcze przed urodzeniem. Popieram lekarza." A ja z kolei widziałam na YT film, jak lekarze "bawią się" dzieckiem z bezmózgowiem po porodzie ( bez czaszki i połowy mózgu) pogwałcając wszystkie jego prawa. Wiedzieli, że i tak umrze jeszcze tego samego dnia i jest nie podobne do normalnego noworodka, więc na filmie nie traktowali go jak człowieka tylko jakąś rzecz "do badań". Ot taka moralność niektórych lekarzy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze p Agnieszka poszkodowana nie mogła pójść do innego szpitala a to z prostej przyczyny ze doktor chazan nie chciał jej wydać stosownego dokumentu tłumaczy się bezsensownie ze tym samym przyczynił by się do zabicia dziecka! Przyznał to na wizji w czasie wywiadu . Po drugie są juz dowod na obłudy swietoszkowatego profesorka ze w przeszłości bez żadnych skrupułów wykonywał aborcję! Hipokryta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obrońcy nie tego pseudo lekarza czy czytalyscie w jakim stanie urodziło się to dziecko? Ja aż się popłakałam czytając. Dziecko nie ma połowy czaszki i mózgu dodatkowo czaszka jest otwarta gałka ocena zwisa .... będzie tak żyć i się męczyć 1 lub 2 bo ma silne serce. . Matka jest w głębokiej depre sji . Widziała cierpienie dziecka niepodobnego nawet do istoty ludzkiej. Jak można było dopuścić do takiego okrucieństwa! Ono będzie końca w bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×