Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość agrafka656

samochod hybrydowy

Polecane posty

Gość agrafka656

hej wszystkim:) ostatnio slyszalam cos o modnych samochodach hybrydowych. czy ktos wie cos na ich temat? wiem ze np toyoty mozna kupic hybrydowe. polecacie? szukam teraz samochodu, ktory bedzie mi sluzyl przez lata, wiec chce wiedziec, czy warto inwestowac np w taki samochod hybrydowy. ktos cos? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymek
polecam hybrydę jeśli jezdzisz dużo po mieście. ja zakupiłem rok temu toyote jako firmowy samochód i uważam że jest idealny jak na miejskie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli stać Cię to kup Teslę model S, polecam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy7210
nie wiem czy sugerowalabym sie przy kupnie samochody tym, ze jest on "modny" :) to nie buty ;) ale trzeba przyznać, że o hybrydach coraz głośniej, ożywiona dyskusja na ich temat trwa. ja osobiście uważam, że to naturalna ewolucja przed ktora nie uciekniemy a w dodatku mozemy docenic aspekty E & E (ekonomia & ekologia) :) hyrbydowy auris podoba mi sie ogromnie. rzuc sobie na niego okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie masz ogrzewanego garażu to nawet sobie nie zawracaj głowy hybrydą bo baterie padną ci po 5 latach i wtedy kłopot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samochody hybrydowe są przyszłością. Ale my żyjemy w teraźniejszości. Auto hybrydowe wymaga specjalistycznego i DROGIEGO serwisu. To, co w normalnym samochodzie naprawisz w każdym średnim mieście, w hybrydzie naprawialne jest w jednym (góra kilku) serwisie w Polsce. Ty chcesz auto do jeżdżenia, czy do "mania" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa....zanim kupisz zapytaj się dokładnie ile kosztuje wymiana baterii. Gwarantuję że spadniesz z krzesła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie są drogie w serwisowaniu :) warto zainwestować w hybrydę. sama jeżdżę priusem i polecam, wystarczy spojrzeć gdzie i kto korzysta z samochodów z napędem hybrydowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fade to black2
O co chodzi z tym drogim serwisowaniem hybryd? Ktoś może podać konkretne liczby? Bo dla jednego "drogie", a dla innego "standardowe". Piszecie o konieczności drogiej wymiany akumulatorów. Ale wg mojego riserczu toyota daje na akumulatory aż 10 lat gwarancji. Jeśli to prawda, to co się wiąże z kosztami? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tesla nie jest hybrydą, to samochód elektryczny, dość popularny w Norwegii.w Polsce jest chyba 1, nie ma gdzie ładować, bo domowym sposobem to trwa długo , nie ma u nas cieci szybkiego ładowania, wiec polecanie tesli w Polsce mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igaaaja
hybrydy to nie tylko ekonomia ale takze ekologia. Gdyby wszyscy się przesiedli do takich priusów hybrydowych nasza planeta na pewno by nam za to podziękowała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaję mi się że warto inwestować. Ja sama zainwestowałam w yariske hybrydową i mam nadzieję że szybko się będzie zwracać, bo na razie nawet na waciki nie mam przez ten zakup :) a tak serio, wszędzie trąbią że to auta przyszłości i myślę że coraz więcej będzie sytuacji dogodnych dla posiadaczy hybryd czy elektronicznych autek, np. darmowe parkingi itp. Ja głównie poruszam się z dzieciakami po mieście i naprawdę rzadko tankuję. No i komfort jazdy mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
też myslę że mimo tego że nie zanieczyszczamy powietrza spalinami tak znacznie to z hybryda jest taniej, nie ma co się aż tak psuć jak w zwykłych silnikach, ta yariska plai nieco wiecej niz 3l/100km,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SAMMy3
Więcej informacji o samochodach hybrydowych znajdziesz tutaj http://samochody-hybrydowe.info/ owszem to coraz bardziej popularne rozwiązania i co ważne coraz tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy są ogólnie przyszłością motoryzacji, więc nawet jak się komuś z jakiś względów te auta nie podobają, to nie ma co się obrażać na postęp, ale wszyscy wkrótce na tego typu maszyny się przesiądziemy. A są ogólnie spoko. Warto poczytać o nich więcej. Polecam zajrzeć np. na  https://mojeauto.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy są ogólnie przyszłością motoryzacji, więc nawet jak się komuś z jakiś względów te auta nie podobają, to nie ma co się obrażać na postęp, ale wszyscy wkrótce na tego typu maszyny się przesiądziemy. A są ogólnie spoko. Warto poczytać o nich więcej. Polecam zajrzeć np. na  https://mojeauto.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latatata

zgadzam się, że hybrydy to przyszłość. Wystarczy tylko spojrzeć na Toyotę, która sprzedaje tego całą masę :) a jak ktoś chce sprawdzić o co chodzi z tymi hybrydami to powinien się umówić na jazdę próbną w salonie carolina toyota wola. Jak raz wsiądziecie do hybrydy to nie będziecie chcieli wysiąść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arava

W salonie Lexus Kraków doradca klienta pan Paweł K. powiedział mi wprost, że hybrydy mają liczne wady. Korzyść z napędu hybrydowego jest iluzoryczna zarówno dla właściciela jak i dla środowiska.  Trzeba stosować specjalną technikę jazdy po mieście, żeby uzyskać zauważalne obniżenie spalana paliwa. Przecież w mieście hamujemy głównie hamulcem mechanicznym. Przekładnia bezstopniowa CVT stosowana w automatach świszczy i zaczyna pracować dopiero po osiągnięciu dość wysokich obrotów, więc przyspieszenie jest marne. Napęd silniczkiem elektrycznym tylnych kół  tak naprawdę udaje tylko tylny napęd. Akumulatory umożliwiają przejechanie 1km, max do 2 km. Na autostradzie praktycznie nie ma żadnych widocznych korzyści z napędu hybrydowego. Awaryjność tego skomplikowanego napędu i niska trwałość akumulatorów czyni nieopłacalnym zakup samochodu z napędem hybrydowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga

Hybrydy są świetne szczególnie jak planujesz jeździć głównie w mieście. Mój auris hybrid spala 4,8 l na setkę, a benzyniak spali koło 8l. Oszczędności są spore.  A jak chce jechać gdzieś dalej to 136 KM bez problemu radzi sobie nawet na autostradzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia

samochód hybrydowy to nie moda, a rozwiązanie które wybierają inteligentni ludzie 🙂 wystarczy sobie zobaczyć/przeliczyć ile się oszczędza na eksploatacji takiego samochodu. Do tego oczywiście nie ma tak złego wpływu na środowisko choć ten argument nie do wszystkich przemawia. Zerknij sobie na ofertę Carolina Toyota Wola i poczytaj o hybrydach. Jeszcze trochę i to będzie standard 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynka

ja mam samochód z napędem hybrydowym 🙂 toyotkę z salonu carolina toyota wola. Samochód jest naprawdę tańszy w eksploatacji i to czuć w portfelu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnomka

my kupiliśmy używaną hybrydę w salonie Carolina Toyota Włochy. Nie dość że za sam samochód zapłaciliśmy mniej (choć ma dopiero 3 lata) to przy codziennym użytkowaniu wychodzi nas to taniej 🙂 a jakość jazdy jest nieporównywalnie lepsza do diesla czy benzyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcemy z mężem wymienić samochód, oczywiście bierzemy pod uwagę hybrydę, a dokładnie hondę CRV, widziałam, że teraz jest rabat 20 tys, czy ktoś korzystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hybryda albo elektryk. To się zdecydowanie sprawdzi. Ekonomiczne, wygodne, nowoczesne, eko... Powstaje coraz więcej stacji ładowania pojazdów. Są nawet osoby, które decydują się na biznes z tym związany, bo zapotrzebowanie jest coraz większe. Oczywiście, by stworzyć taką stację trzeba spełnić odpowiednie warunki. Artykuł z E.ON przybliża ten temat https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/4-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-zanim-zainwestujesz-w-stacje-ladowania-samochodow-elektrycznych . Ale i tak myślę, że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Hybrydy to samochody elektryczne, bardzo fajne swoją drogę. Myślę, że inwestowanei w nie jest całkiem opłacalne, ale tylko wtedy, kiedy od razu kupujemy tsację do ładowania samochodu elektrycznego, warto tylko zwrócić uwagę na specyfikacje, np. jakie są tutaj wtyczki do ładowania samochodów elektrycznych, bo jest ich całkiem sporo.

Edytowano przez feliks.krzeslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×