Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

31 tc waga 1400g problem z łożyskiem

Polecane posty

Gość gość

witam. Kończę właśnie 31 tc i mój synek waży wg usg 1400g. Mieści się w dolnej granicy normy. Do tego łożysko osiągnęło juz 2/3 stopień dojrzałości z drobnymi zwapnieniami. Wód plodowych 8 cm (tez na granicy). Proszę mnie nie zjechać za pytanie bo wiem ze tylko lekarz może ocenić sytuację. Ale chodzi o to że wizytę mam za tydzień i nie wiem czy poczekać na nią czy przyspieszyć? Czy jeśli będę więcej pić to ilość wód się zwiększy? Może ktoś był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w 32 tc bylo - 1800 , 2/3, zwapnien brak. Wrodzilam w 39 tc :) picie nie zwiekszy ilosci wod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez bym chciała żeby był większy :( przyspieszył byście wizytę czy poczekaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Picie wody zwiększy należy pić 2- 2.5 l wody w ciągu dwóch godzin między ( 8.00-10.00) Miałam 10 cm wód po kontrolnym usg wyszło 14 cm ( 3-4 tyg picia wody ) i sama nie wierzyłam w to picie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek w 31tc ważył 1410g :) Urodził się z wagą 3020g mimo, że usg w dniu porodu pnkazywało 2600g. USG może się mylić nawet do 500g ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synek w 29t1 dzien mial 1370g.. naprawde picie 2 litrow wody dziennie powoduje ze wody plodowy sie podnosza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waga na usg jest tylko orientacyjna, moje dziecko nie miało być duże a miało 4100. Ale nie wiem o co Ci chodzi z ta wizytą, to przecież chyba lekarz mając te dane podał datę kolejnej wizyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie od picia wody codziennie własnie zwiększyła się ilość chociaż podchodziłam do tego z niedowierzaniem i gdyby nie to, że robiłam to dla maleństwa pewnie po 2 dniach zrezygnowałabym... Nie powiem bo to taka ilość do wypicia, że nie mogłam już na nią patrzeć... Ale jednak z 10 cm na usg kontrolnym gdzie była sprawdzana ilość wyszło 14 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usg może kłamać. Moje dziecko na usg w dniu porodu miało mieć 4600 g, a ważyło 3800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest taki suplement diety MEDARGIN. Ja go biorę bo moja mała jest w podobnej wadze jak Twój. Ogólnie jego zadaniem jest zwiększeniem przepływu przez łożysko a tym samy lepsze przybieranie na wadze. Może spróbuj tego? zaszkodzić nie zaszkodzi, a może pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najprawdopodobnie picie wody ma znaczenie co do ilosci wod plodowych, bo jak bylam na 3 duzym USG to lekarz skwitowal moje wody: Wody bardzo ladne, chyba Pani duzo pije. Jak zapytalam o co chodzi, to powiedzial, ze jak sie pije ok 2,5 litra wody dziennie to wody sie zwiekszaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×