Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zwiększenie laktacji

Polecane posty

Gość gość

Drogie mamy jakie znacie sposoby na zwiększenie laktacji? Piję wodę, jem zupy, pije herbatki dla laktacje femilakter czy jakoś tak słód jęczmienny x2 dziennie. Dodam, że nie przystawiam synka tylko odciągam. Wróciłam do pracy i myślę że stres jest przyczyną mniejszej laktacji. Do tej pory odciągalam po nocy 200 a od paru dni 120 to max, tak samo w ciągu dnia co 3/4h po 80 max z obu piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmiaca
Odciaganie pokarmu nie zawsze dziala, lepsza stymulacja jest przystawianie dzieca, to daje organizmowi info o zwiększeniu laktacji. No ae jak musisz odcisgac... Spróbuj. Sie zrelaksować przed odcisganiem i nie myslec ile juz mleka splynelo. Warto wcześniej lekko poszczypac brodawki i rozgrzać cieplym okladem. No i mieć pod reka zdjecia dziecka albo sciagac patrzac na dziecko- to tez ulatwia sprawę. Powodzenia!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmiaca
Ale bledy stawiiam. Przepraszam ale wlasnie karmie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmiąca ma 100% racji. Żadne herbatki, żadne wspomagacze. Najlepszym sposobem na zwiększenie laktacji jest po prostu jak najczęstrze przystawianie dziecka. Rozumiem, że wróciłaś do pracy ale jaki jest powód tego, że nie możesz karmić synka popołudniami czy w nocy? Niestety laktator to nie to samo. Nic tak dobrze nie stymuluje piersi jak ssanie dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak najczęstsze przystawianie do piersi pomaga najlepiej. Można jednak sobie trochę pomóc (choć każda jest inne i co innego działa lub nie). Mi było fajnie po herbatkach na laktację. Możesz też poczytać o metodzie 3-5-7 z uzyciem laktatora. No i sam laktator też jest tu ważny. Mnie ratował najlepszy - LOVI Prolactis. Dokładnie ściąga. Ma bardzo dużą skalę siły ssania, którą możemy dostosować do siebie. No i funkcję dzięki której mleko samo zaczyna wypływać a potem jest faza ssania głębokiego. Fajnie naśladuje naturalne ssanie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×