Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anakonda86868686

Picie kawy w ciąży

Polecane posty

Gość Anakonda86868686

Cześć dziewczyny, powiedźcie mi piłyście kawe parzoną w ciąży? Ja jestem niskociśnieniowcem, moje ciśnienie średnio 90/60.. na początku ciąży odrzuciło mnie od kawy, spałam na stojąco, nie mogłam się przespać w dzień, bo mam w domu córeczkę 3letnią i nie mogłam sobie na to pozwolić.. lekarz kazał mi właśnie kawkę sobie strzelić, ale na samą myśl mnie odrzucało.. potem przeszło i piję kawę parzoną jedną dziennie z 2płaskich łyżeczek, pół na pół z mlekiem. i tak mnie dopadły wątpliwości.. czy nie szkodzę dziecku? różne są opinie.. próbowałam odstawić, ale wtedy ból głowy cały dzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kawę można pić, ale najlepiej parzoną. mi lekarz mówil ze ta rozpuszczalna to sama chemia i szkodzi dziecku. jedna dziennie ponoc nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie,najlepsza parzona a nie to sztuczne badziewie rozpuszczalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pilam przez cala ciaze kawe. Jedna albo dwnie dziennie. Bez kawy mialam cisnienie ponizej 100, nie bylam w stanie normalnie funkcjonowac. Pilam kawe rozpuszczalna, albo z ekspresu cisnieniowego, innej nie toleruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja piłam zawsze rano na start kawe, bez niej bylam nei przytomna, kawe mozna pic tylko z glowa :) gorzej podczas karmienia piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozna pic ale male ilosci, jedna, srednio mocna z 2 plaskich lyzeczek jest ok a nawet potrzebna jak ktos ma tak niskie cisnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pilam jedna dziennie. Lekarz sam powiedzial na wizycie ze moge. Dziecko w 39 tygodniu urodzilo sie z waga 3700 wiec maly nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pilam, 1,2 rozpuszczalne dziennie. Slabe z 1 łyżeczki z mlekiem. Pierwsza ciaza dziecko mialo ponad 4 kg, teraz tez pije jak duże będzie dziecko zobaczymy. Lekarz powiedział ze mogę, ciśnienie mam niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja piłam, 1 dziennie rano bo tak jak ty, gdy nie wypiłam to miałam zawroty głowy i spałam na stojąco. ale powoli z siekier przechodziłam na lurę - 1 łyżeczka, do tego półowa to mleko :) lekarka powiedziała mi, żeby nie pić bezkofeinowej, bo to sama chemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kawa rozpuszczalna to nawet nie jest kawa instant naszpikowany e i innym s**tem jak kawa to tylko naturalna z prawdziwych ziaren!!! teraz są zaparzacze, kafetiery jak kogos nie stac na ekspres a nie toleruje fusów po co się truć smieciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek miał wagę 3680, urodzony w 38tc. codziennie piłam 1-2 kawy sypane średnio mocne - sypałam 5-6 łyżeczek do ekspresu. Wychodziły z tego 3-4 kawy, zależy ile wody wlałam. Resztę wciągał mąż :) Ja mam ciśnienie 80/60, więc bez kawy bym padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie dzień bez kawy to dzień stracony. Lekarz gdy byłam w ciąży na moje pytanie czy mogę pić kawę odpowiedział, że tak na prawdę nie jestem w stanie wypić tyle kawy aby kofeina w niej zawarta zaszkodziła dziecku. Bo tak serio ile w ciąży piło się tej kawy? Ja początkowo miałam problem z jedzeniem kawy również pić nie mogłam tylko miętę. Później piłam jedną czasami dwie dziennie dziś mam zdrową 2latkę która urodziła się z wagą 3400 i 55cm więc przeciętny niemowlak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ciazy miałam faze na kawe. Starałam się nie pić ale miałam prawdziwą obsesje na jej punkcie. Dochodziło do tego, ze jadłam ziarenka niezmielonej kawy. Oczywiście dozowałam sobie tylko jedna filizankę dziennie rzadko 2. Nie wiem czym ta miłość do kawy w okresie ciazy była spowodowana. Czasami myslę o tym zwłaszcza w momentach w których obserwuję u dziecka częste obniżki magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piłam kawę jedna,sporadycznie dwie podczas 3 ciąż i karmien piersią. Dzieci duże i zdrowe.Jestem rownież niskocisnieniowcem i cieżko mi funkcjonować bez. Choć rownież piłam gdzieś od 2 trymestru,bo w pierwszym miałam odrzut od kawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pije rozpuszczalna ale co rano pije takie musujące tabletki w ktorych jest dużo minerałów , magnezu , żelaza . W aptece jest tego tyle ze mozesz wybrać odpowiednie dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, ze pilam kawe, kawa to jest mój jedyny i świadomy nalog z którego nigdy nie zrezygnuje Kawa w ciązy mi nie szkodziła, ani fusiasta ,ani rozpuszczalna ( nie zabielałam nigdy i nie słodziłam) To chyba genetyczne b moje dzieci tez lubią smak kawy i rwa się do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakuska88
Ja w ciąży piłam specjalną kawę http://www.pro-apteka.pl/mama-(...)-120g,185581,s/ jeszcze zaraz po porodzie - jest bez dodatku kofeiny i cukru, a mimo to bardzo smaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi położna powiedziała ze moge wypić do trzech kaw dziennie, parzonych z mlekiem. Ale w miarę możliwości zrezygnować z picia kawy. Wiadomo to jakby nie było używką. Nie przekraczać jednak dawki 3 kaw ponieważ moze to spowodować nawet poronienie (we wczesnej ciazy). Ja pije dwie. Piłam 7 zanim zaszłam w ciaze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pije kawe raz na tydzien,dwa chyba ze inke ale to nie kawa to raz na 3 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BożenaSad2
Ja zrezygnowałam z kaw sypanych i normalnych rozpuszczalnych, a zaczęłam pić lekką kawę "pół na pół". Połączenie rozpuszczalnej ze zbożową celmar. Nie ma poczucia, że to kawa dla dzieci, bo smakuje nieźle, ale jest zdrowsza i delikatniejsza od normalnych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja miałam podobnie, ale piłam mama coffee z rossmanna. Naprawdę smaczna, zbliżona do prawdziwej kawy z mlekiem, a jednak bez kofeiny, za to z witaminami. Nic lepszego nie znalazlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maLLinaa
Ja nie piłam z dwóch powodów. Po pierwsze było mi po kawie lub mocniejszej herbacie niedobrze. Po drugie, kofeina może niepotrzebnie pobudzać, więc wolałam tego uniknąć. Piłam na to konto zbożową z rozmana, bo nie wyobrażam sobie poranków bez porannej kawusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem niskocisnieniowcem, w ciazy odstawilam kawe, nie pije jej w ogole, za duzo naczytalam sie o zlym wplywie kofeiny na plod. min nawet autyzm. a znalam dziecko z autyzmemi aspergerem-masakra, nigdy nie chcialambym tego przezywac co matki tych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tam szkód, chyba jak ktoś pije po 2 l dziennie ;p ja piję codziennie kawę i żyję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×