Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Czy lubicie podróżować pociągami?

Polecane posty

Gość gość

jak w temacie? Lubicie podróż koleją czy wybieracie inne srodki transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam. Chyba żadna podróż nie ma tyle uroku i klimatu co podróż koleją. Dla mnie kolej ma to do siebie że jak się nie spieszę to opóźnienia mi wcale nie przeszkadzaj bo po prostu lubie jechac pociagiem i podziwiac widoki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolej... Dawniej to był środek transportu ktory stal sie symbolem ludzi elokwentnych, z klasą, zamożnych... Pracownicy i pasażerowie wyróżniali się wysoką kulturą osobistą. Do tego ten środek transportu był punktualny co do sekundy... Dziś, w Polsce trochę inaczej to wygląda, ale nie znaczy to że nie ma to swojego uroku. ja bardzo lubie podróże z PKP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zastanawia jedna kwestia dlaczego rozwój kolei w Polsce się cofa zamiast rosnąć w górę. Często kiedyś podróżowałam nocnymi pociągami TLK i za czasów (tego wstrętnego) PiS wagony były czyste, eleganckie w środku, 2 klasa była w jakości 1 klasy - siedzenia rozsówane że można było jechać w pozycji półleżącej, a w nocnych TLK 1 klasy wcale nie było bo cały skład był jakości 1 klasy (2 jezdziła jako 1 i kosztowała jak 2:) )./, oprócz tego w składzie jeździły wagony Wars. Toalety wysprzątane zawsze. Całe pociagi miały miano hotelowych,a cena to była tylko taka jak za pośpieszny+miejscówka za 3 czy 5zł lub droższa w wagonie sypialnym/kuszecie . Do tego w pociągach obecna była firma ochroniarska Juventus . A dziś nocne TLK znow wyglądają tak jak te z lat 90 - syf smród, wagony w starym malowaniu... O co chodzi? Dlaczego wtedy się dało a teraz nie??? I co sie stało z tamtymi wagonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo lubię. Kilka lat dojeżdżałam nawet do pracy pociągiem i nie znudziło mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie ze lubie. Nawet jedziemy w sierpniu nad morze pociagiem z mezem i dziecmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z aldebarana
Nigdy nie lubiłem. Jako mały chłopiec, wręcz gardziłem pociągami :D Uwielbiałem samochody i tak mi zostało, że nie przepadam za podróżą koleją. Dla mnie samochód ma czar, wdzięk i tę przewagę, że wsiadam kiedy chcę i dojeżdżam pod same drzwi lub możliwie najbliżej. Gdyby nawet kolej w Polsce była sprawna, szybka, wygodna i tania, to też wolałbym samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja zawsze lubiłem i teraz też zawsze cieszę się na każdą podróż pociągiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z aldebarana
Ciekawe. Ja byłem wręcz chory, gdy musiałem gdzieś jechać pociągiem. To noszenie ze sobą bagaży, to czekanie aż przyjedzie (nie chodzi mi o spóźnienia, tylko o konieczność przybycia na dworzec o określonej godzinie, żeby się nie spóźnić). Sama jazda, nudna, ciągnąca się. Spanie na siedząco. Ludzie przewalający się tam i z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnym pomysłem na zaoszczędzenie wydatków związanych z podróżami jest tani przejazd. Ja już od lat korzystam z tanich linii autobusowych i dzięki temu mogę wydawać więcej w miejscach, które odwiedzam. Korzystam z usług ECOLINES. Zaglądajcie na ich facebooka, bo mają tam dobre promocje :) https://www.facebook.com/ECOLINES/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 152
ja tam wolę pociągi od samochodów Z samochoddami to jest różnie .. A Pociągi mają magię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krew mnie zawsze zalewała, jak musiałem te bagaże nosić i tłuc się jeszcze jakimiś autobusami do miejsca docelowego. Dla mnie to jest zawracanie d**y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszę tak , w Polskę z 600 km , to wolałbym jechać pociągiem niż autobusem , moim zdaniem lepsza wygoda . Ogólnie nie jest źle , jak niema przesiadek i nie czekasz i też jeżdżą pociągi punktualnie , zresztą muszą , po to jest rozkład jazdy , a to, że coś się na trasie stanie czy awaria , to inna brożka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię podróż pociągiem w każdą stronę polski, jednak jeszcze bardziej preferuję podróż taksówką www.radiotaxi919.com.pl prosto na dworzec ! Korzystam z nich od zawsze a przewijanie się po ulicach Krakowa dzięki ich pomocy do tama przyjemność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię podróż pociągiem w każdą stronę polski, jednak jeszcze bardziej preferuję podróż taksówką www.radiotaxi919.com.pl prosto na dworzec ! Korzystam z nich od zawsze a przewijanie się po ulicach Krakowa dzięki ich pomocy do tama przyjemność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wybieram pociągi, są szybkie, wygodne, bezproblemowe. Przykro mi tylko, że tyle pojazdów szynowych leży i niszczeje, bo miały np. wypadek i nie ma ich kto odratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są osoby, które specjalizują się w tego typu naprawach pojazdów szynowych. W Bydgoszczy, gdzie mieszkam, działa firma Grupa DS, która zajmuje się odnawianiem, malowaniem i wymienianiem części w pociągach i tramwajach, które miały wypadek. Są w stanie z naprawdę uszkodzonych pojazdów wyczarować nowe, funkcjonalne maszyny. Polecam przejrzeć ich stronę: https://www.serwis-pojazdowszynowych.pl/nasza-oferta/naprawy-powypadkowe-pojazdow-szynowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lubiłam, teraz nie lubię, bo się przypie.rdalają o to, że nie masz kawałka szmaty na ryju.

Edytowano przez Second Floor
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×