Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak szybko nauczyc sie angielskiego

Polecane posty

Gość gość
polecam oglądanie dużej ilości filmów po angielsku - najlepiej bez napisów, albo jak się nie jest w stanie nic zrozumiec to początkowo z napisami a później c coraz mniej - i nie przejmować się, że się wszystkiego nie rozumie, drugim sposobem to czytanie - artykuły, książki, gazety - co tylko się da po angielsku najgorzej jest z mówieniem - bo osoby, które rozumieją dobrze angielski i nie tylko często mają pewna blokadę językową - to się da zwalczyć wyłącznie mówiąc w tym języku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faktycznie tu sporo tego. na początek podstawy - listy słówek do nauki, rozmówki, jakieś proste testy w internecie - tak, żeby załapać bakcyla. Poźniej coraz więcej i więcej. Najważniejsze jak dla mnie jest słownictwo - im więcej się go zna - i używa tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"polecam oglądanie dużej ilości filmów po angielsku - najlepiej bez napisów, albo jak się nie jest w stanie nic zrozumiec to początkowo z napisami a później c coraz mniej - i nie przejmować się, że się wszystkiego nie rozumie," To jest metoda skuteczna, ale dla osób, które mają już jakieś podstawy. Dla początkujących raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oglądanie filmów po angielsku jeszcze bez napisów to jest jakaś opcja, ale jednak dla mnie bardziej skuteczne są kursy językowe. Wolę wiedzieć jakie postępy robię, a najlepszym rozwiązaniem był dla mnie kurs za granicą na którym byłam z Glossą. Bardzo fajna sprawa, można się szybko nauczyć mówić płynnie po angielsku, głównie dlatego, że jest mało Polaków i się nie używa ojczystego języka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja się wypowiem za tymi afirmacjami do nauki HEPIKA - korzystam z nich od 3 miesięcy i widzę spora poprawę jeśli chodzi o język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabriellaD
Najlepiej będzie po prostu udać się na jakiś szybki, krótki kurs językowy :) Dodatkowo jeszcze nauka w domu i myślę, że dasz radę. Nie wiem w sumie skąd jesteś, ale możesz sprawdzić szkołę Berlitz. Tutaj znajduje się oferta: http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_doroslych/eberlitz/ Sprawdź sobie, zawsze warto mieć kilka opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabatka
Jak chodziłam do Speak Up, ale nie na krótki kurs. Lepsza zawsze będzie regularna nauka. Języka nikt się w tydzień nie nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda, że żeby się nauczyć języka angielskiego ważny jest kurs. Ja przerobiłam różne inne sposoby, ale jednak dobry kurs to podstawa, żeby się nauczyć języka. I przyznam rację koleżance wyżej co do tych zagranicznych kursów językowych. Byłam z Glossą w Dublinie, bardzo szybko i dużo się nauczyłam, było warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JojoMakaveli
Po 6 miesiacach na pewno nie bedziesz wszystkiego rozumiala co to w ogole za bzdura. Sama tez sie nie zmuszaj do myslenia po angielsku,samo ci sie przestawi. Mieszkam w anglii od 15 roku zycia I wszystkiego sie nauczylam w swoim czasie. Duzo daje ogladanie angielskich filmow z napisami ale angielskimi . Fajnie jak bys miala opcje rozmowy po angielsku na porzadku dziennym(angielscy znajomi?), pojedyncze slowka wcale duzo nie daja bo jak chcesz ulozyc zdanie to jak z puzzlami. Najlepiej sie ucz pelnych zdan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Języka nie da się nauczyć szybko, jeżeli chce się znać go dobrze. Najlepiej zapisać się na odpowiedni kurs, być pilnym, regularnie się uczyć, a efekty przyjdą same. Nikt nie wbije nam wiedzy do głowy młotkiem, a pomóc możemy sobie czytają książki i oglądając filmy po angielsku. Czasami dobrą opcją jest szkoła językowa taka jak www.escs-katowice.pl , czasami warto postawić na indywidualne korepetycje z native speakerem. Wszystko zależy od naszych predyspozycji i potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda chwilę trzeba na to poświęcić, żeby językiem biegle się posługiwać. Ale jednak są sposoby na to, żeby poszło szybciej. Taki kurs zagraniczny naprawdę dobra opcja. Sprawdzałam ofertę Glossy jest w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądanie filmów i seriali to mega dobra metoda, zgadzam się, bo widzę po znajomych, że tak się uczą, ale np dla mnie to nie bardzo działa. Ja się najwięcej uczę przez gadanie. Muszę z kimś rozmawiać , nawet najprostszym językiem byle nie po polsku :-P Tak się angielskiego uczyłam w Akademii Językowej w Gdansku, od zera - do advanca. Troohę mi to zajęłam no ale teraz mam swobodę i spokojnie mogę mówić. Jak chcecie to sobie obczajcie tutaj http://www.aj.edu.pl/ ,jeśli ktoś szuka swojej metody :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
Najlepiej chyba w szkole językowej np tu http://gbenglish.pl/metoda-callana/ Z tego co wiem stosują metodę callana, która jest bardzo skuteczna i pozwala na szybko i efektowną naukę języka angielskiego. Ja kiedyś chodziłam na korki ale nic kompletnie się z nich nie nauczyłam takze zdecydowanie lepsza jest szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też polecam wybrać dobrą szkołę językową. Osobiście polecam empik school gdzie mają świetną kadrę, a koszt kursu nie jest zbytnio wygórowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intensywne kursy to np. letnie. Warto postawić na sprawdzoną szkołę, z dobrymi lektorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga31
Wydaje mi się ze kursy językowe to nie jest taka dobra sprawa, najważniejsza jest chęć i sumienna praca. Ja nauczyłam się języków w domu metoda prób i błędów. Znam teraz 2 języki i będę uczyć się następnego. Kupiłam sobie też książkę " Sekrety poliglotów" poleconą przez koleżankę i jest to książka motywująca, autor pisze co robić a czego nie aby właśnie nauczyć się języka. Sam zaś potrafi 20 języków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki999
ja polecam kursy które sami możemy sobie "zaprojektować" np. zajęcia grupowe, tematyczne, warsztaty. Speak Up tak ma, razem ze studentem dobierają takie zajęcia jakie student lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek275
Wiki, co rozumiesz przez zajęcia tematyczne w speak Up? szukam czegoś takiego, będę wdzięczny jak opiszesz coś ze swojego doświadczenia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jak rozumiemy szybką naukę angielskiego. Jeśli chcesz szybko nauczyć się komunikować, czyli znać podstaw i umieć odpowiadać na podstawowe pytania i je zadawać to warto wypróbować Krebsmethod. Ja korzystam z tych płyt, to sensowny kurs ukierunkowany właśnie na szybkie uczenie się całych zwrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam dość duży problem z nauką angielskiego jednak od kiedy uczęszczam na zajęcia do Ling team jestem z nich bardzo zadowolona. Jeśli szukacie szkoły językowej w Krakowie to tylko oni, są super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej wyjechać na kurs za granicę. Naprawdę. Ja byłam na takim w Londynie ze szkołą językową Siesta www.siesta.pl i wróciłam nie tylko z lepszym poziomem języka ale i z większą swobodą w mówieniu nim. To wszystko wynika z tego że trzeba posługiwać się tam angielskim nie tylko na zajęciach ale i poza nimi w praktyczniej każdej sytuacji. Do tego tak na marginesie można sobie pozwiedzać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej z lektorem, ja chodze na zajęcia do ling team i jestem bardzo zadowolona. NIe mam problemu już z luźnymi rozmowami i mniej się stresuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raffalol
No na YouTube można dużo ciekawych materiałów znaleźć związanych z nauką angielskiego np. ten https://youtu.be/oYsYjvCy5B4 filmik znacznie mi pomogl dowiedzialem sie co to jest metoda socjalizatorska i staram sie teraz wlasnie w ten sposob uczyc co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo polecam kurs https://jaksiemaszpolsko.com/ bardzo fajny sposób na naukę. wszystko odbywa się online, bez wychodzenia z domu, nauczyciel jest native speakerem i jest strasznie pozytywnym człowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja

Dobrze mi się sprawdził przy angielskim kurs smart-language.pl/. Uzupełniłam nim zajęcia dla początkujących w szkole językowej i przyznam, że bardzo dobry. Najlepsze wyniki uzyskałam w grupie i prawdopodobnie jadę na wolontariat na początku nowego roku do UK. Nie boję się w ogóle mówić, chociaż wiem o brakach. Jak się boisz mówić to jest metoda idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz bardzo dużo rozmawiać. Wtedy język zapamiętujesz najlepiej. Oczywiście podstawowe słownictwo i gramatyka także Ci będą potrzebne. Ja zamówiłam sobie niedawno książki do nauki angielskiego z www.ksiegarnia.siesta.pl. Są bardzo fajnie i prosto napisane, więc nauka samemu nie stanowi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wirkos

Zadowolona jestem ze szkoły Pi School. Nauka bardzo dobra, fajnie dobrane grupy, na poziomie i przede wszystkim lektorzy odpowiednio poświęcają czasu dla ucznia. A to jest bardzo pomocne. Lubię tą szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×