Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy urodziłybyście chore dziecko ?

Polecane posty

Gość gość

Czy urodziłybyście chore dziecko np z lekkim zespołem downa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem. Kiedyś myślałam, że urodziłabym, potem znów, że na pewno nie. Teraz po prostu nie wiem, myślę że nie da się odpowiedzieć na takie pytanie, gdy nie jest się w takiej sytuacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno bym nie urodziła, nie mogłabym zrobić mu takiego świństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, czy miałabym odwagę usunąć ciążę jeśli wada rozwojowa nie stanowiłaby zagrożenia dla życia dziecka. Cieszę się, ze nie musiałam nigdy takich decyzji podejmować. Rozmawiałam kiedyś z koleżanką, która pracuje z niepełnosprawnymi i wg niej Zespół Downa to pikuś w porównaniu np z autyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferferfe
Nie, nie urodziłabym. Wychowanie zdrowego dziecka i danie mu startu w dorosłe życie to wystarczająco trudne zadanie. Z dzieckiem niepełnosprawnym nie poradziłabym sobie. I tak je ciągnąć przez całe swoje życie, a potem martwić się że ja już się starzeję, umieram, a ono pozostaje na czyjejś łasce? Lepiej wcześnie usunąć ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem. To trudne pytanie. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała podejmować takiej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowym ludziom jest zayebiście ciężko, a jak mają sobie radzić upośledzeni :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mężatka1980rok
Tak urodziłabym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak byłam młoda zawsze mówiłam że nie usunę ciaży jednak życie bywa cięzkie byłam w ciąży i dziecko miało bezczaszkowie czyli nie miało czaszki i usunełam ciąże ta decyzja była najtrudniejsza w moim życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z zespołem downa myślę że nie usunęła bym, choć nigdy nie wiadomo jak głęboki będzie ten zespół...a jeśli chodzi o bezczaszkowe, to bym się mocno zastanawiała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz to głośny temat z bezczaszkowiem Ja to przeżywałam 5 lat temu to była straszna decyzja do dzisiaj tesknię za tym dzidziusiem ale nie miało żadnych szans na przeżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się określić czy zespół Downa będzie lekki czy nie... Ale tak, takie dziecko bym urodziła, nie rodzę dziecka po to żeby spełniało moje oczekiwania i było piękne, cudne, mądre i "naj". Za to raczej nie urodziłabym dziecka które nie miałoby szans na przeżycie po porodzie a w dodatku by cierpiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja po przypadku z mojej rodziny urodziłabym, ciąża zagrożona, badania wychodziły ciągle, że będzie chory najprawdopodobniej zespół downa, za granicą więc mogła usunąć, nie zrobiła tego... Badania po porodzie: dziecko ZDROWE żadnego zespołu downa nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem właśnie w ciąży i jest podwyższone ryzyko zespołu downa. Nie robiłam amnio, bo uważam,,że są gorsze choroby, że już nie wspomnę o uszkodzeniach okołoporodowych zdrowych dzieci. Jeszcze 10 tygodni i się okaże, czy dziecko zdrowe. Najpierw myślałam, że będę całą ciążę żyć w stresie, ale jakoś udało mi się zepchnąć złe myśli w tył głowy i czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie urodzilabym. Jestem w ciąży juz na mecie właściwie. Tez wychodziło duże ryzyko ZD duże NT .Zrobiłam amnio .na szczęście jest ok ale gdyby wyszło inaczej dokonała bym terminacji. W kraju gdzie mieszkam ZD jest wskazaniem do zakończenia ciąży. W Polsce z tego co się orientuje to tylko w przypadkach gdy występują dodatkowo inne poważne wady. Sam ZD nie kwalifikuje do przerwania ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×