Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sierotka ma Rysia

Czy to normalna temperatura u dziecka?

Polecane posty

Moj 3,5-latek ma ciagle temp. 37,1-37,4. Jak spi i sie spoci, to ma czasem 35,8, no ale to akurat mnie nie dziwi. Zastanawiam sie czy to normalne, czy juz stan podgoraczkowy. Innych objawow nie ma, a taka temp. ma juz od ok. pol roku. Mierze mu bezdotykowym termometrem na podczerwien na czole. Nie wiem, co o tym myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vink
To jest zupelnie normalna temperatura. U malych dzieci temperatura ciala wynosi od 36.6 do 37.5 stopni. O stanie podgoraczkowym mowimy dopiero od 37.7 stopni. U malych dzieci goraczka jest zupelnie czyms innym niz u doroslych. Nawet jesli dziecko jest chore i osiaga temperature 40 stopni nie jest to to samo co 40 goraczki u doroslego. Moj 1.5 roczny chlopiec ma temperature ciala wachajaca sie od 37.2 do 37.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. Myslalam, ze to tylko u niemowlat jest taka wysoka. Ale u 3,5-latka mnie dziwila. Bo ja juz mialam czarne mysli i chcialam leciec na morfologie i mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zaszkodzi jak te badania zrobisz:) nawet,zeby siebie uspokoic. Mozesz miec tez np.zle wykalibrowany termometr. A mierzysz dzoecku temperature w ciagu dbia,w coagu zajedz czy po jakims czasie spoczynku? To tez ma znaczenie.ppd wieczor temperatura zawsze wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym jakoś nie ufała tym cudom techniki na podczerwień. Dla mnie najpewniejszy jest pomiar w odbycie. Oczywiście najlepiej rtęciowym, no ale takich już nie ma niestety. Elektronicznym mi zawsze co innego wskazuje. Skóra może mieć na powierzchni różną temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj elektorniczny akurat jest ok,ma powtarzalne wyniki,kalibruje sie go przy pomocy rteciowego. A rteciowy mam,bo zrobilam sobie zapas jak mieli wycofywac. Na razie mnie nie zawiodl.nie jestem autroka jakby ktos tak pomyslal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to musisz poczytac swoja instrukcje obslugi:) u nas robi sie pomiar pod pacha np.i wchodzi w odpowiednie menu,wprowadza sie wartosc i mierzy na czole i wciska ok i sie kalibruje. Chyba trzeba zrobic kilka pomiarow. Dokladnie nie wiem,bo maz zawsze sie tym zajmuje,a pamketam tylko,ze co jakis czas trzeba to wykonac,szczegolnie jak sie dlugo nie uzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sierotka ma Rysia -> bywa, że normalna - ale bywa też, że nie. ZRÓB BADANIE MOCZU!!! Mój mały miał taką jak twoje dziecko przez kilka dni. Ale nie zwracałam uwagi - bo niby to się może zdarzyć. I co się okazało? że w tym czasie postępowała infekcja dróg moczowych. Jak temp wzrosła mu pow. 37.7 to była to już sepsa...;(((...ledwie go odratowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kiedy robilas dziecku morfologie autorko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) ale ktos tu ma tragiczne poczucie humoru:) i o sepsie nie wie nic. Autorko zrob podstawowe badania,bardzo mozliwe,ze ten upal tak na niego dziala. Chociaz piszesz,ze od pol roku tak miewa. Zglaszalas to lekarzowi? Lepiej dmuchac na zimne niz przeoczyc. Ja osobiscie jako dzoecko czesto miewalam taka temperature bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta33
Mierzymy u dzieci termometrem z podczerwienią BabyTemp Sanity. Bardzo dobre rozwiązanie, nie trzeba męczyć dziecka, ale też z mojego punktu widzenia to duża oszczędność na czasie. Podchodzą, włączam termometr i po sekundach mam wynik wyświetlony. Czasami korzystam też z termometru do sprawdzenia temp ciepłych napojów dla dzieci, ale to rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenkaiii
Super szybki i dokładny jest nasz aparat Non Contact.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebinaaa
Używam od paru tygodni termometru BabyTemp i jest super. To polska konstrukcja od Sanity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie piesek żeby 38 było normą. Mówimy o 3,5 latku wiec jakie małe dziecko?? 37.4 nie jest normalną temperaturą, to znaczy ze organizm z czymś walczy. Normalna temp u małego człowieka jest taka sama jak i nas. Wszelkie powyżej 37 nie powinno ściąć z nóg aczkolwiek należy mieć oko na dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol1karol
Mnie żona już długo namawiała na jakiś bezdotykowy termometr i ostatecznie kupiliśmy w tamtym miesiącu model NonContact. Działa sprawnie, póki co nic się nie zacina, rzeczywiście podczerwień ładnie wyłapuje temperaturę – czy to z czoła, czy to z dowolnego przedmiotu. Na pewno plusem takich modeli gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z ciałem osoby chorej jest higiena, nie przenosi się bakterii tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinkaloki
Kupowałam przy poprzedniej wypłacie nowy termometr do domu i kupiłam coś lepszego bo model jest bezdotykowy. Polska firma Sanity BabyTemp. Działa w porządku, choć też jeszcze nikt mi nie chorował, także w akcji to go dopiero będę testować:) Ma w pamięci wyniki, po uruchomieniu od razu się ostatni pomiar odpala, także wygląda to na dobrze pomyślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torkiss
Fajnie działa nasz termometr BabyTemp od Sanity. Nie trzeba długo czekać na wynik, jest higienicznie, wygodnie, bezpiecznie dla dziecka. Nawet jak synek śpi to mogę podejść, wycelować podczerwień i tyle. Nie trzeba dziecka jakoś specjalnie ustawiać, męczyć, stresować i wszystko inne co było normą przy mierzeniu termometrem analogowym. Dobrze, że te czasy już minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka190
Dokładnie i w sumie w ciągu sekundy wynik pokazuje nasz termometr nonContact. Super miła odmiana dla naszej starej rtęciówki gdzie po kwadransie dopiero gorączkę szło sprawdzać. Tutaj jest chwila i masz czytelny wynik na ekranie bez męczenia wzroku przy odczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarol
Dałam się przekonać do bezdotykowego termometru niedawno i zamawiałam online Baby Temp. Fajna rzecz, bardzo ułatwia życie zwłaszcza przy małym dzieciątku które stosunkowo często choruje, łapie różne infekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arekkijgość
Ja tez polecam Baby Temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaq1
Wybraliśmy do domu bezdotykowy nonContact jak się nam córa urodziła i to był dobry pomysł. Takim termometrem badanie zrobi się w sekundę, dziecka nie ustawia się jakoś specjalne w dziwnych pozach jak to przy dotykowych wygląda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata55
Jak chce się u dziecka mierzyć tempkę to ja polecam coś bezdotykowego, sama kupowałam Non contact, mój syn to tak się zawsze wiercił, że zmierzenie mu gorączki graniczyło z cudem...teraz jest dużo łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo rzeczy mi się podoba w naszym termometrze Baby temp, na pewno to że jest szybki i na pewno to że nie przeinacza pomiarów, ale też sam wyświetlacz jest duży, czytelny, a to się rzadko zdarza w takich elektronikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 5 lat sobie przedluzylam gwarancje na nonContact moge polecic ten wariant, przyjazny w obsludze, nie roznosi po ludziach bakterii tak jak te dotykowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybraliśmy z mężem Baby dla naszej córki i inhalator sobie radzi, druga sprawa że nasza córa sobie radzi z inhalaterem :P nie boi się, nie ucieka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy i używamy nonContact od lata jakoś i fajnie pracuje, nie ma zawiech, cały czas ta podczerwień łapie błyskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×