Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciąża, PCO?

Polecane posty

Gość gość

Choruję na zespół policystycznych jajników. Od kwietnia do końca lipca mam odstawione wszystkie leki. Moje cykle trwały od 14 do 60 dni. 30 kwietnia miałam ostatni dzień krwawienia, a 1 i 3 maja współżyłam bez zabezpieczenia. Okres pojawił się 24 maja i trwał 7 dni i był dość obfity i niestety do tej pory nic. Od 20 lipca boli mnie brzuch mam nudności, biegunkę, ale nie wymiotuję i czuję jakieś bąbelki w brzuchu. Zdarzają się bóle głowy pulsujące, napady gorąca i nie mam apetytu. 23 lipca zrobiłam test (bobo - jeden z najczulszych z apteki) i wyszedł negatywny. Do końca tygodnia jestem na wakacjach i nie mam jak pójść do lekarza. Czy możliwe, że jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sądzę, że nie. Skoro test wyszedł negatywny, a stosunek był w maju, to już ciąża powinna być dawno wykryta. Ale tak poza tym w ciąże z PCO wcale nie jest tak łatwo zajść już po jednym stosunku niezabezpieczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a z tym PCO byłaś u lekarza, leczysz się, bierzesz jakieś leki? bo jeżeli chciałabyś zajść w ciążę to idź do swojego ginekologa i powiedz, jaka jest sytuacja, to twój ginekolog na pewno zmieni sposób leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, była. Leczę się u endokrynologa-ginekologa, ale po zmianie tabletek pojawiła się krzepliwość i musiałam odstawić (dziwne, ze nie zmienic na cos innego?). Moze pora zmienic lekarza choc podobno najleszy w wojewodztwie ... Wiem, ze nie jest latwo zajsc w ciaze, ale przy tych objawach rozne mysli klebia sie w glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam tylko, że zastanawia mnie test, bo wyczytalam rozne roznosci w inernecie, ze od okolo 12 tygodnia zmniejsza sie zawartosc hormonu w moczu i wyniki sa falszywe. ale czy to prawda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goHHHaaaa
wydaje mi sie ze zmniejsza sie ale nie na tyle zeby go nie wyczul??????? przekonasz sie za 6 miesiecy :DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hcg spada, ale nie na tyle, żeby test nie wykrył ewentualnej ciąży, nie popadaj w paranoję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość za freeee
mam pco i zaszlam w ciaze w 6 miesiacu staran. musialam zastosowac radykalne kroki tzn bralam clo i metformax. do tego musialam robic monitoring- robilam raz w miesiacu i dopiero w 3 cyklu z clo i metformaxem pojawil sie pecherzyk. w dniu spodziewanej miesiaczki zrobilam test- pozytywny. zrobilam znowu test innego producenta dzien po terminie miesiaczki- rowniez pozytywny. jak masz jakies pytania, to pisz. ja tez mialam dlugie cykle i musialam ciagle brac tabletki anty, ale na razie udalo sie. czekam na usg, zeby stwierdzic, czy bije serducho i czy to ciaza pojedyncza, czy mnoga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
testy juz wyszlyby pozytywne po takim czasie...pewnie znowu masz problem z dlugoscia cyklu. radze pomyslec o monitoringu cyklu i jakichs tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Z wagą tragedii nie ma noszę 38, ale zanim rozpoczęłam leczenie bywało 40. Włosy myję codziennie. Czekam na koniec lipca i zobaczymy co powie lekarz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz typowe objawy jak na pco. mimo ze jestem w ciazy to tez mam przetluszczjace wlosy a do tego wychodza...a test na bank dobrze ci wychodzi. jak chcesz zajsc w ciaze to pomysl o monitoringu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×