Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MamaCóreczki

Żywienie trzylatka

Polecane posty

Gość MamaCóreczki

Drogi mamy, chciałabym zapytać, czy któraś z Was przerabiała zmianę jadłospisu dziecka w tym wieku. Moja mała, jest zdrowa, nie ma jakichś niedoborów, ale martwi mnie, że jej dieta jest jednak uboga i monotonna. Jest to też moja wina oczywiście, ale chciałabym to zmienić. Teraz szykuje się nam dłuższy urlop (operacja małej), więc chciałabym ten czas wykorzystać na powalczenie o zdrową dietę. Mała mogłaby jeść głównie zupy i ziemniaki. Te dwa dania zje w każdej ilości i postaci. Zupy ok - są warzywa, zawsze świeże, zawsze gotowane, żeby trzymały jak najwięcej wartości. Ziemniaki złe nie sa, ale nie samymi kartoflami się żyje. Mała pije ogromne ilości mleka - uwielbia mleko, serki homogenizowane, jogurty. To też jeszcze ujdzie. Zje mięso, różne - od drobiu, po wieprzowinę, cielęcinę. Ale nie tknie np surowych warzyw, typu surówka z jabłka i marchewki. Czy nawet gotowana marchewka. Niet. To samo z owocami, czasem zje banan, pomarańczkę, jabłka kawałek, ale o większej czy regularnej ilości mogę pomarzyć :/ Dzięki Bogu z picia lubi wodę, więc nie ładujemy w niej tony cukru w Kubusiach itp, choć i to czasem pije. Lubi słodycze, je je dosyć często. Próbowałam ją przestawić np zamiast serek waniliowy na deser, to jogurt i owoce, nawet zmiksowane, ale owoce a nie chemia... Poszło pare razy, później nie :/ Macie jakieś rady na to? Teraz będę właśnie na urlopie, 100% dla niej, więc zacisnę zęby i będę walczyć, ale jaki efekt będzie... Nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×