Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Podstawówka prywatna czy państwowa?

Polecane posty

Gość gość

Zawsze byłam za tym, żeby posłać dziecko do szkoły państwowej, żeby nie czuł się lepszy od innych tylko dlatego, że rodzice mają więcej i żeby mógł poznać różnych ludzi, nie tylko ą ę z dobrych domów. Ale teraz już sama nie wiem. Jak ma chodzić do totalnie nieprzystosowanej szkoły i uczyć się z beznadziejnego, zacofanego podręcznika obowiązkowego, to jakoś mi zapał opada do tego pomysłu. A Wy co uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podstawa programowa wszędzie jest taka sama, zacofane podręczniki do klas początkowych już raczej nie istnieją, za duża konkurencja na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, że państwowa. w prywatnej jest zasada, że uczniowi nie można uwagi zwrócić czy postawić gorszej oceny, bo jeszcze się rodzic obrazi o go zabierze ze szkoły. a wiadomo uczeń = kasa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mialam ten dylemat i doszlam do wniosku ze podstawowka jendak panstwowa. jesli dziecko wykaze zdolnosci, kotre potem moze mu pomoc rozwijac szkola prywatna dzieki bardziej "prywatnemu" podejsciu do dziecka, to potem gimnazjum czy liceum jak najbardzije. ale wolalam jednak zeby dziecko oswoilo sie z naszym systemem edukacji, dziecmi z roznych srodowisk, nie chce go zamykac pod kloszem w tak mlodym wieku. a jesli dysponujesz srodkami finans. to zawsze mozesz wspierac rozwoj zajeciami pozalekcyjnymi itp. ale wydaje mi sie ze na poczatku dobrze dac dziecku normalne podstawy spoleczne. znam historie dziecka ze szkoly posdt prywatnej, ktorego rodzicom neistesy obnizyl sie poziom zycia i finansow i musialo pojsc do panstwowego gimnazjum. nie potrafil sie odnalezc. mial roszczeniowa postawe wobec nauczycieli, bal sie duzej grupy dzieci itp. ja zdecydowalam na nie. moje dziecko idzie teraz do 3 klasy szk. post panstwowej i nie zalowalam sowjej decyzji ani przez minute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelovaserce
ja chodziłam do prywatnej podstawówki wspominam to średnio, dzieci były wredne dla siebie nawzajem, jedynym sensem ich istnienia było to że rodzice mają kase, blee do dziś nie lubie materialistów, państwowe gimnazjum wspominam bardzo dobrze-paru nauczycieli z powołania przyjaźnie na całe życie, państwowe liceum bardzo źle-pani pedagog nienawidząca uczniów, grożąca im, wychowawczyni faworyzująca uczniów z większym tupetem, prywatne liceum - trzeba się nauczyć zasad funkcjonowania, robić wszystko tak by dyrektorka nie zauważyła ale ludzie fajni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uważam że prywatna, chyba że państwowa jest na wysokim poziomie. Ale ja do państwowych no cóż... przekonania nie mam. Wiem że państwowe to często melina i patologia, a w tych prywatnych jednak jest jakiś rygor, zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bratanki chodzą do prywatnej. starszy - w pierwszej klasie, jako jedyny w klasie nie ma smartphone :O dzieci się tylko przechwalają, że na ferie to tylko w Alpy, zajęcia dodatkowe to oczywiście tylko tenis, jazda konna, narciarstwo. młodszy jest w zerówce, dziecko dość specyficzne, uparte, nauczycielka stwierdziła, że ona do niego nie ma siły i to dziecko nią rządzi. w szkole nie ma pedagoga, psychologa, który by się dzieckiem zajął, nie ma opieki logopedy (tak jak w każdej państwowej). dzieci się widują tylko w szkole, bo są zwożone przez rodziców z całego miasta, więc chłopcy praktycznie nie wiedzą co to podwórkowe znajomości. ja dziękuję bardzo, moje dzieci pójdą do państwowej szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja posłałam córeczkę do prywatnej katolickiej (do Urszulanek) i jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni. Mąz też kończył tę szkołę, jak synek podrosnie też tam pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prywatna Aurus, najlepsza szkoła podstawowa jaką znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne, że prywatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek chodzi do prywatnej szkoły podstawowej, a dokładnie tutaj: www.szkolapromyk.szczecin.pl. Ma dwa języki obce, rozmaite warsztaty, oprócz normalnych lekcji, uczy się tańczyć, grać na instrumencie. Chodzą tam fajne dzieciaki, z którymi mój synek się już zdążył zaprzyjaźnić, wiem, że dobrze się tam czuje, nauczyciele stale przekazują wiedzę o postępach dziecka, widzę, że moje dziecko bardzo dobrze się rozwija dzięki tej szkole, jest też jakby bardziej takie twórcze, ale też grzeczniejsze. Polecam, to porządna, godna zaufania szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najtaniej zawsze przez internet, a przecież nawet przy takich stawkach - http://edusklep.pl szkoły publiczne nie mają odpowiednich pomocy dydaktycznych i innych, istotnych rozwiązań. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dzieci chodzą do szkoły prywatnej http://teczoweabecadlo.pl/. Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona i ma świetnych nauczycieli. Według mnie szkoły prywatne zapewniają większy rozwój dzieciom, wiec jeśli macie taką szkołę w pobliżu to warto tam dziecko zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posłałam dziecko do prywatnej podstawówki w zespole szkół http://atena.edu.pl/ i nie załuję. Córka chodziła do państwowego przedszkola i bardzo kiepsko wspominamy ten okres w naszym życiu. Później postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby następna szkoła była dla niej najlepsza. I tak trafiła do ZS Atena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
państwowa, ale dobra/ Miałam przez 2 lata prywatne gimnazjum dla syna, Było wspanale, niestety musielismy się przeprowadzić. poszedł do wiejskiej, gminnej I okazło się, że jest głąbem. I ciągle musimy nadrabis zaległoviać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałam się na prywatną podstawówkę dla dzieci i nie żałuję. Jestem do Warszawy, a dzieci posłałam tutaj - http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/ . Szkoła jest naprawdę na poziomie i dzieci są zupełnie inaczej traktowane niż w państwowej placowce, do ktorej chodziły wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynaD
Niepubliczna Szkoła Wiktorii Wiedeńskiej, w Wilanowie, także mnie przekonuje. Zapisy trwają w niej przez cały rok, co się chwali. Czy ktoś posłał do niej dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maglorzata77
Mój syn chodzi do niepublicznej szkoły podstawowej. W ogóle nie zastanawiałam się nawet nad tym, jak będzie odbierany przez resztę rówieśników. Nasza podstawówka ma świetnie opinie i bardzo wysoki poziom nauczania - to dla nas najważniejsze. Dla zainteresowanych podsyłam adres: http://www.szkolapromyk.szczecin.pl - polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam, że w niepublicznych placówkach nauczanie jest lepsze. I tutaj nie ma co się oszukiwać. Moje dzieci chodzą do szkoły im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Wawie. W okolicy to najlepsza szkoła podstawowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja posłałam swoją córkę do szkoły prywatnej. Chciałam położyć nacisk na naukę języka dlatego posłałam ją do polsko angielskiej szkoły podstawowej www.teczoweabecadlo.pl w Stargardzie. Mają tam klasy do 16 osób co jest o wiele lepsze od 30 osobowych klas w szkołach publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My podobnie jak malgorzata77 zapisaliśmy naszą córcię do prywatnej szkoły podstawowej https://www.szkolapromyk.szczecin.pl. Dopiero zaczynamy, ale już po tym miesiącu mogę śmiało stwierdzić, że trafiliśmy na bardzo zadbaną ,profesjonalną i godną polecenia szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i pieprzone, cholerne pisowskie idioty dają wam 500+ chociaż jesteście bogaci, a jednym jedynakom nie dają, ob y małpy pisowskie odpokutowały biedę tych dzieci w ciężkiej chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamarowaska
My zdecydowaliśmy się na szkołę prywatną: http://www.prywatnaszkola.pl w Legnicy i to był dobry wybór. To jedna z najstarszych szkół w mieście, ma doświadczoną kadrę, duży nacisk kładziony się na języki obce, świetlica jest otwarta dość długo. Oferuja też sporo zajęć dodatkowych np. teakwondo, taniec, fajna sprawa i to wszystko w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabuenaa
zdecydowanie prywatna :) Plusów jest sporo - mniejsze klasy, więcej zajęć dodatkowych i wyższy poziom nauczania. Moje dziecko od września chodzi do szkoły prywatnej Towarzystwa Edukacyjnego Te Vizja na Ochocie. Nie narzeka na brak zajęć ( koła naukowe ), ja jako rodzic też widzę, że uczy się chętnie i zdobywa wiedzę, która faktycznie przyda mu się w przyszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wybraliśmy prywatną szkołę u nas w Szczecinie. Chyba widziałam już wyżej wpisy dotyczące https://www.szkolapromyk.szczecin.pl. To właśnie nasza szkoła. Jesteśmy bardzo zadowoleni i po tym, jak nasz syn skończył państwową szkołę, teraz z córką widzimy ogromną różnicę. Wszystkim polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku moje dziecko poszło do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zdecydowałam się je posłać do szkoły jezuitów www.jezuici.edu.pl w Gdyni. Stawiają tam na prawidłowy rozwój dziecka i mają bardzo dobre metody nauczania. Już widzę spore postępy w nauce u mojego dziecka, a rok szkolny zaczął się nieco ponad dwa miesiące temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fihutelel
Jeżeli masz możliwości, to lepsza szkoła prywatna. W Warszawie działa Niepubliczna Szkoła Podstawowa im Wiktorii Wiedeńskiej w Warszawie. Jest to bardzo dobra placówka, w której nauczyciele mają odpowiednie podejście do uczniów. Takich szkół obecnie brakuje w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RedZosia
Również polecam szkołę prywatna. Mój syn chodzi do http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/16/szkola/ - szeroki wachlarz zajęć (języki obce, gimnastyka itp.), wykwalifikowana kadra, oraz indywidualne podejście do dziecka - nie mam zastrzeżeń do prowadzenia zajęć. Oczywiście każda szkoła cechuje się indywidualnością (nie wszystkie szkoły prywatne są idealne, i nie wszystkie publiczne są tragiczne), przed wyborem szkoły polecam się tam udać i zobaczyć jak to wygląda od wewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vaiana
Ja też tak jak wcześniej aabuenaa polecam te vizję na ochocie. Córka chodzi tam już 3 rok z rzędu - lekcje prowadzone w ciekawy sposób, poziom nauki wysoki. Ogromny pluse za duży nacisk kładziony na naukę języków obcych i matematyki. Nie ma czasu na nudę bo szkoła oferuje też możliwość brania udziału w dużej ilości zajęć dodatkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×