Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Durna moda na imiona.

Polecane posty

Gość gość
Ja wybierając dzieciom imiona patrzyłam na to co mi się podoba i nie grzebalam po necie w poszukiwaniu jakichś statystyk czy Bóg wie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj 5 letni syn ma ma imie Janek.Nie kierowalam sie modą ( obligatoryjnie mialo byc po dziadku).Troche zdziwiona jestem ze tylu Jaskow.Tak samo pod naciskiem mojem mamy dalam 15 lat temu corce Zuzanna( zadnej nie znalam).Corka narzeka na pospolitosc imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, dlaczego się dziwicie. Tendencje w nadawaniu imion istniały i będą istnieć. Zazwyczaj jest tak, że ludzie nadają imiona, które nie były popularne w ich pokoleniu. I tak Antoni i Helena płodzą Kazimierzów i Krystyny, ci z kolei Agnieszki i Krzysztofów, a oni (aktualnie) Kacprów i Julki lub Antosiów i Helenki (po dziadkach). Jest to też kwestia osłuchania się z jakimś imieniem, o co bardzo łatwo dzięki telewizji czy internetowi - stąd "nagłe" pojawienie się imion, które wcześniej występowały bardzo rzadko, np. Alan czy Lena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tendencje do nadawania imion napewno sa. Czytalam juz kilka razy, ze dzieci z orginalnymi imionami (male dzieci) wcale nie narzekaja i jak rodzice sie pytaja to mowia, ze im sie te imiona podobaja. Natomiast sporo osob wypowiada sie rowniez, ze nie podoba im sie, ze maja takie popularne imiona. Takze jezeli jest endencja nadawania imion starych to pewnie mozna nadac stare, ale moze byc i stare i malo spotykane. Ja wogole unikalabym pierwszej 20-stki. Nie oznacza to, ze uwazam, ze sa to imiona brzydkie, ale po prostu jest ich za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz Klara bedzie na samej gorze poniewaz okazuje sie, ze to piekne imie, ktory kazdy miał w rodzinie i własnie tak od dziecka chciał nazwac swoje dziecko. Zrobi sie pełno małych Klarek, ale spytaj kogos to nikt nie nadaje imion po gwiazdorach lub ich dzieciach przeciez to głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

W tym roku pelno bedzie Zuziek, Lilek, Michalinek i Marcelinek oprocz zwyklych podejrzanych 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aka

Mam na imię Agnieszka i w mojej klasie w latach 80-90 było nas pięć immienniczek. Nie był to dla mnie żaden problem, bo przecież każda z nas była inna. Jak człowiek jest jakiś, to może mieć najbardziej popularne imię, a i tak będzie się wyróżniał. Dlatego wybierając imię kierowałabym się własnymi upodobaniami,  a nie siliłabym się za wszelką cenę na oryginalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yoiuy

Daj na imię Sr/a/czka. To bardzo rzadkie imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, Gość Aka napisał:

Mam na imię Agnieszka i w mojej klasie w latach 80-90 było nas pięć immienniczek. Nie był to dla mnie żaden problem, bo przecież każda z nas była inna. Jak człowiek jest jakiś, to może mieć najbardziej popularne imię, a i tak będzie się wyróżniał. Dlatego wybierając imię kierowałabym się własnymi upodobaniami,  a nie siliłabym się za wszelką cenę na oryginalność.

Ja za to miałam bardzo niepopularne imię i miałam o nie żal do rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuua

Od strony praktyczniej: Mam bardzo rzadkie imię ( po babci). w polączeniu z niezbyt częstym nazwiskiem sprawia, ze jesli to wygugluję, mam gwarancję, że znajde tylko siebie, bo to połaczenie jest jedyne na świecie. Siostra ma popularne imię, nazwisko po meżu dość czesto spotykane,   znaleźć o niej jakąś informacje - zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 minut temu, Gość uuuua napisał:

 Siostra ma popularne imię, nazwisko po meżu dość czesto spotykane,   znaleźć o niej jakąś informacje - zapomnij.

I to jest bardzo dobry argument za tym, żeby nie wydziwiać z imionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×