Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Larysa a

nie rozumiem rodziców którzy kupują byle jakie foteliki samochodowe

Polecane posty

Gość gość
Ja tam już nie pamiętam ile kosztowały nasze foteliki, 300-400 zł. Jedno ci powiem autorko: to czy podczas wypadku dziecko zginie czy nie, nie zależy od ceny i marki fotelika. Jak komuś pisane jest życie to nawet ze zmiazdzonego auta wyjdzie cało. A jak pisana jest mu śmierć to nawet kartony go zabija. Ludzie, niech dotrze, że my nie mamy na nic wpływu. NA NIC. Drogi fotelik może da ci komfort psychiczny, ale jeśli dziecko będzie miało zginąć w wypadku to nawet fotelik za 3000 zł go nie ochroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby te tansze foteliki to byl szajs to by tego nie produkowali a tym bardziej nie zostalyby dopszczone do sprzedazy.tak pkacisz za firme.tak jak z wozkami,ten za 4 tys niczym nie rozni sie od takiego za 1000 zl x większej durnoty to w życiu nie słyszałam... ty naprawde tak uważasz??? litości!! to dlaczego produkują parówki z zerową zawartością miesa? gdyby to był szajs to by nie dopuścili ich do jedzenia wg ciebie? to skąd tyle raków aktualnie mamy? nigdy w jedzeniu nie było tyle chemii co teraz. wg ciebie konserwa za 1 zł i za 10 zł też niczym się rózni? skoro pozwalają nam to jeść to tym bardziej nie dbają o materiały do produkcji innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko a ja nie rozumiem jak mozna jezdziec tanimi lub o zgrozo uzywanymi autami z dzieckiem.Gdzie bezpieczenstwo???Jak mozna coz za bezmyslne matki co one sobie mysla.Samochod powinien byc bezpieczny wiec musi byc prosto z salonu.Musi miec wylacznie jednych wlascicieli ,wtedy jest tez pewnos,ze jest bezwypadkowy.Uzywany samochod to jak uzywany lub tani fotelik :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
największa durnota kafeterianek: 1. Jak w was tir wjedzie to żaden fotelik wam nie pomoże. 2. Bezpieczeństwo dziecka zależy w 90% ode mnie (kierowca). 3. Kiedyś sie jeździło bez fotelików i nic się nie stało. 4. To tylko 500m (propozycja podwiezienia bez fotelika). 5. Koleżanka ma taki fotelik i bardzo go sobie chwali - ładny i praktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupilam za 220 zl i juz 3 dziecko w rodzinie nim jezdzi.a wy jak chcecie o kupujcie sobie firmowki i placcie za marke.tak jak ktoras napisala ze wozkki sa i tansze i te drozsze ale sa takie same w uzytkowaniu ale ludzie wola kupic za 4 tys i zaplacic za znaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak serio co Was obchodzi kto jaki ma fotelik? Wasze dzieci w tym jeżdżą? Nie. Ja nie rozumiem matek, które na forum poruszają tematy, prowokujące do kłótni a w domu słowem nie pisną, by pan i władca=mąż się nie zdenerwował. Albo nie powiedzą koleżance: jak ty mogłaś kupić tani szajs, tylko na forum się przechwalają, która koleżanka co kupiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stwierdzenie "jak w was tir wjedzie, żaden fotelik wam nie pomoże" wnosi tyle co nic - jest to tzw. oczywista oczywistość. Jak już pisałam, nie oczekuje, że fotelik w zderzeniu z ciężarówką, dmuchane koło ratunkowe na morzu czy też kask przy skoku z 10 piętra zapewni mi nieśmiertelność. Liczę natomiast na to, że przy nie daj boże wypadku mniej czy bardziej atestowany fotelik da mojemu dziecku bezpieczeństwo - ochroni narządy wewnętrzne, kręgosłup...Wolałabym tego nie sprawdzać ;/ "A nie uważasz", słusznie zauważyłes/-łaś - WIELE zależy od kierpwcy (i od innych czynników) ale wiele, nie znaczy dla mnie prawie wszystko. Trzeba zupełnie nie mieć pokory, bić się w piersi jak goryl i zapewniać, że ma się wpływ na wszystko i na wszystkich (notowania rosną i teść stwierdził wczoraj, przy rozmowie z mężem, że już nawet 99% od NIEGO zależy). Przewozenia dziecka bez fotelika nie będę komentować. JA nie kieruję się estetyką czy praktycznością fotelika - to też jest istotne, ale najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo a w drugiej kolejności wygoda fotelika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co kraj, to obyczaj. Tu gdzie mieszkam NIKT nie wpadlby na pomysl wozenia dziecka bez fotelika. Zas u mojej szanownej rodziny na wschodzuie Polski dzieci jezdza w fotelikach po ciotkach (na serio!)- czyli maja te siedzonka po 10-20 lat. A bardzo czesto dzieci jezdza zupelnie bez fotelikow, stoja na tyle i wychylaja sie na przod, zeby lepiej widziec. A co rodzice na to? Ze na takich wioskach policja nie sprawdza, wiec mozna jezdzi, jak sie komu podoba. My mamy bardzo dobry, przetestowany fotelik. Innego bym nie kupila, bo dziecko mam jedno i chce, zeby zylo. Takie pieprzenie, ze wszystko zalezy od kierowcy mnie po prostu smieszy, bo tyle razy o malo co nie wrabalam centralnie w inne auto z cudzej winy, ze juz nie wierze w takie bajki o bezpiecznej jezdzie. Ile to razy jakis dziadek w kapeluszu zawracal centralnie gdzies na drodze poza miastem, na zakrecie, gdzie sie jedzie 100 km/h! Albo szpanerzy w szybkich autach, ktorzy koniecznie musza wyprzedzic caly korowod, choc nie maja zadnej widocznosci. Ech, moglabymtak wymieniac i wymieniac. Glupota ludzka nie zna granic. A jeszcze na marginesie, jesli chodzi o bezpieczenstwo: Tak samo jak z fotelikiem- nie wyobrazam sobie wypuscic dziecko na rower bez kasku. Rodzinka na wsi puka sie po glowie, a w moim sasiedztwie obcy matke zagadaja, jak nie nalozy dziecku kasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nie rozumiem po co w ogóle tak komentować - chyba tylko pełne kompkeksów osoby chcące pochwalić się rzekomym bądź nie rzekomym bogactwem to robią. A swoją drogą nie każdego stać na fotelik za 1000 zl a nawet jeśli stać - nie musi wiedzieć, że takie istnieją! Bo my kupiliśmy taki za kilkaset i w życiu bym nie pomyślała, że są droższe, bo niby skąd, skoro nie widziałam w sklepie, a reklam nie oglądam, prasy kobiecej nie czytam, po sieci nie wyszukuję, co by tu kupić jak najdrożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wiadomo, ze płaci się za firme" x Nie!!! dlatego maja tak wysokie ceny bo są rozchwytywane tylko dlatego,że zapracowały sobie na miano MARKI!!! 2. Bezpieczeństwo dziecka zależy w 90% ode mnie (kierowca).-Następna głupota-to ile ty lat jeżdzisz ,że masz takie "miano" kierowcy?Nie jest to nawet zależne od Ciebie w 60 %. Fotelik dobry nie równa sie cenie lecz TESTY-to jest ważne!!!! tylko dobre firmy stać na testy! Czytajcie,orientujcie się a nie słuchacie koleżanek które maja foteliki z 80 zł z marketu i są "ZADOWOLONE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
! Bo my kupiliśmy taki za kilkaset i w życiu bym nie pomyślała, że są droższe, bo niby skąd, skoro nie widziałam w sklepie, a reklam nie oglądam, prasy kobiecej nie czytam, po sieci nie wyszukuję, co by tu kupić jak najdrożej. x szkoda że zatrzymałaś się w rozwoju i w czasach PRL dziwne nie czytasz? nie szkolisz się? nie rozwijasz? nikt ci nie każe oglądać reklam czy prasy kobiecej może warto poczytać coś mądrego? choćby temat bezpieczenstwa, testów fotelików samochodowych? to akurat znajdziesz w mądrej prasie. rozumiem że do jedzenia kupujesz też byle co, ubierasz sie byle jak... bo za najnowszą modą też nie nadążasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po sieci nie wyszukuję, co by tu kupić jak najdrożej. x to może poszukaj co by tu kupić aby dobrze i rozsądnie wydać pieniądze. I aby dziecku zapewnić max bezpieczeństwa. to jak ty kupujesz? idziesz i bierzesz z pólki byle co, byle taniej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi to wisi kto ma jaki fotelik.kupujcie nawet i za 10 tys.ja mam za 300 zl i starczy na jaxde kilka km raz na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karma dla psów, jedna z najdroższych-royal canin. Przeczytaj troszeczkę, okaże się, że tak się pogorszyła, że jest gorsza od najtańszych karm w supermarketach. Ale cena to nadal krocie, ponieważ weterynarze (którzy tak jak lekarze na leki-mają podpisane umowy) wciskają tą karmę, ponieważ 90% ludzi myśli-drogie czyli dobre. Pracowałam przy poduszkach powietrznych, mocno różniły się ceną, a dlaczego? Bo jedne były do fiata, inne do bmw. Wykrajane z tego samego materiału, szyte tymi samymi maszynami/igłami/nićmi. Różniły się jedynie kształtem, wzmocnień mniej więcej tyle samo. Którą kupilibyście? Pewnie tą z bmw bo i znaczek fajna i drogie. Dlatego nie wierzę w testy adac. Wy myślcie co chcecie, ale ja się brzydzę osobami wtykającymi nos w nie swoje sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testy fotelikow heh,kada firma za dodatkowe testy placi i wymaga zeby wystawic dobra opinie.wiec wydajecie po tysiac zlotych zeby oni mogli dac w lape i dostac jak najwiecej gwiazdek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jak osoba wyżej napisała, ja mam fotelik 4baby 0-18 (aczkolwiek do 9 mca jeździł w tym od wózka)i nic mu nie brakuje. Ja Wam coś powiem, pracowałam przy jedzeniu-nie będę tu wymieniać firmy, wiedzieliśmy kiedy będzie kontrola-wtedy wszystko było czystymi rękami robione, dokładnie, idealnie, jak kontroli nie było to niektóre osoby rąk po wyjściu z toalety nie myły, był koleś który pluł do tego (jak się śmiał) i robiliśmy to ze starych produktów. Na pewno takie coś by nie przeszło. Na testy są wysyłane WYBRANE foteliki, WYBRANE przez firmę produkującą. Wy się zorientujcie na jakim świecie żyjecie bo mnie śmieszycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam na testy adac też nie patrze. Ale za to na test plus już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajcie spokój one nic nie zrozumieją żadna nie napisze że kupuje byle jaki fotelik z biedy tylko piszą durnoty bo same w to wierzą, że to tylko ściema, że reklama, że jak tir uderzy to i tak nic nie pomrze. One wiedzą lepiej. nie czytają testów, porównan, doswiadczeń, to że 90% wypadków to zwykłe stłuczki... tego juz nie doczytały... a nawet jak... to z kolei sobie wytłumaczą że w takim przypadku wystarczą tylko pasy...itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testy fotelikow heh,kada firma za dodatkowe testy placi i wymaga zeby wystawic dobra opinie.wiec wydajecie po tysiac zlotych zeby oni mogli dac w lape i dostac jak najwiecej gwiazdek x takie testy kosztują... prawda... i własnie byle jakie firmy na nie nie mogą sobie pozwolić...byle jakie nawet do tych testów nie podejdą. zagarną dla siebie cały zysk. Bo zdrowie dzieci mają juz w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty dalej wierz ze foteliki za 1000 zl sa takie cudowne bo maja 5 gwiadek(ktore oczywiscie firma sobie "kupila)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
całą kafeteria :) fotelika z testem nie kupią bo to testy są przekupione, szczepionek lepszych też nie to firmy farmaceutyczne naciągają, jedzenie ekologiczne to też ściema.... tak biede trzeba jakoś sobie tłumaczyć. szkoda tylko że cierpią na tym wasze dzieci. dlaczego w PL jest takie myślenie, ze kazdy chce cie okraść i naciągnąc? ludzie ogarnijcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli w cos inwestujesz to potem zyskasz.takie firmy sa cwane,dadza w lape komu trzeba ci wystawia super opinie i 5 gwiazdek a oni wiedza ze im sie to zwroci bo ludzie uwierza w takie machlojki i fotelik z super atestem zakupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testy fotelikow heh,kada firma za dodatkowe testy placi i wymaga zeby wystawic dobra opinie.wiec wydajecie po tysiac zlotych zeby oni mogli dac w lape i dostac jak najwiecej gwiazdek x ameryki nie odkryłaś. testy kosztują i dobre firmy za nie płacą... tzn my płacimy. I ja wolę dołożyć i kupić coś sprawdzonego, z atestem niż kupić coś na zasadzie byle było. firmy płacą za podejście do testów a nie za wynik. to wg ciebie ranga hotelu, czyli to że ma 5 gwiazdek czy 2 gwiazdki o niczym nie świadczy? to wykup sobie nocleg w jednym i drugim ...zapewniam cie ze zauważysz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 15.17 a ty badz dlej w tym swoim cudownym swieci i mysl ze ludzie sa cudowni,nieprzekupni.traz liczy sie tylko kasa i ludzie zrobia dla niej wszystko.a ty zostan dalej naiwna to daleko nie zajedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 15.21 oni maja w doopie twoje dziecko dla nich liczy sie tylko kasa.takie firmy plaa z test zgadzam sie ale pod stolem dostaja w lape aby ten test wyszedl bardzo dobrze.ale ty dalej dawaj sie oglupiac i wierzyc dla producenta fotelikow czy innych rzeczy bezpieczenstwo jest najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli w cos inwestujesz to potem zyskasz.takie firmy sa cwane,dadza w lape komu trzeba ci wystawia super opinie i 5 gwiazdek a oni wiedza ze im sie to zwroci bo ludzie uwierza w takie machlojki i fotelik z super atestem zakupia x to dlaczego producenci fotelików z niższej pólki nie "przekupią" kogo trzeba i nie mają tych 5 gwiadek??? bo obławia się równie dobrze na takich głupich babach jak ty które kupią byle co. to jak jakby porównywać sok tymbark pomarańczowy 100% z sokiem z dyskontu... wg ciebie tez niczym się róznią? pierwszy kosztuje 5 zł, drugi 2 zł... idąc twoim tokiem rozumowania producent pierwszego nas naciąga.... to kup oba i spróbuj. Od razu poczujesz różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 15.17 a ty badz dlej w tym swoim cudownym swieci i mysl ze ludzie sa cudowni,nieprzekupni.traz liczy sie tylko kasa i ludzie zrobia dla niej wszystko.a ty zostan dalej naiwna to daleko nie zajedziesz. x a ty dalej tłumacz sobie swoją biedę cudownym, świadomym wyborem. jedz dalej byle co, kupuj byle co.... skończysz na cmentarzu szybciej niż inni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj w lape lekarzowi a bedziesz mial lepsza opieke w szpitalu niz ten kto nie dal tak samo jest i z firmami od fotelikow.a dlaczego te biedniejsze firmy nie daja w lape?bo i tak i tak swoje foteliki sprzedadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 15.28 a skd wiesz ze jestem biedna? Bo nie kupuje fotelika za 1000 zl?.powiem ci ze owego fotelika nie kupilam bo mi nie jest do niczego potrzebny(nie mam dzieci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zesraj się autorko z tej histerii Jeszcze 20 lat temu każdy jezdzil bez fotelika, z tylu pasów tez nie było i co? jakos miliardy ludzi ma się dobrze, ja tez cala i ty tez , nasi rodzice tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×