Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Budujemy  2014

Budujemy dom wymiana wiedzy i dobrych rad

Polecane posty

dziecko , kobieta szuka pomocy i informacji . nie potrafisz ani jednego ani drugiego to spadaj pomóc mamie po obiedzie posprzatać . przydaj się do czegoś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium nie wiem czy wiesz ale jak sie robi projekt domu z lokalem usługowym do projektant już sam załatwia wysztkie pozwolenia sanepidu straży itd potem przy odbiorze budynku jest jeszcze raz sanepid sprawdza wode pobiera próbki itd. Pozjadalas wszystkie rozumy chyba skoro tak wszystko wiesz nawet to kto ile bedzie mial wc w lokalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
projektant robi TYLKO projekt . Resztę zrobi - jak mu zapłacisz - podpiszesz z nim umowę i zapłacisz za czynności w niej wymienione . Pobieranie wody dla SANEPIDU załatwiasz sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie no, spoko.Budynek 200 m2 za 150 tys - z ziemi powinna wyjść. Rozejrzy sie i z powrotem pod ziemie ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko , kobieta szuka pomocy i informacji . nie potrafisz ani jednego ani drugiego to spadaj pomóc mamie po obiedzie posprzatać . przydaj się do czegoś X Po obiedzie to sprząta u nas gosposia. Gówno wiesz, w dupie byłaś, a mądrzysz jak byś wszystkie rozumy zjadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwię się autorce, zadaje pytanie ,znajduje się osoba która zdaje się znać temat to nie tylko nie korzysta z jej rad ale jeszcze ma pretensje do odpowiadającej ,że nie jest z tą jej budową tak jak ona sobie wyobrażała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej te odpowiedzi jako gość to nie wszystko ja . Halo :) ja nie mam pretensji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak. Tylko co ona zrobi jak po postawieniu ścian zostanie jej 500 zł? Kupi skrzynke wódki i kilo kiełbasy i zacznie tym handlować pokątnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciebie allium nauczyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nauczyło i to czasmi bardzo kosztownie . dlatego teraz zanim wprowadzę w życie swoj plan zawsze zakładam najgorszy scenariusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stan surowy otwarty zamierzam postawić za ok 70 tys. Budynek typu stodoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz Cię allium utwierdzi w przekonaniu, że budynek typu stodoła mozesz postawić do stanu surowego otwartego ale za 150 tys:) no i do tego te wszystkie pozwolenia inspektorzy , odbiór przez prezydenta to około 250 tys:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I będzie to prawda - bo jeśli doliczyć całą pap*****logie, przyłącza i odliczyć pracę własną to stan surowy otwarty stodoły wychodzi ok 150 tys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tego zjazdy, podjazdy, zajazdy, ogrodzenia, marudzenia, projekty, pomyłki, odchyłki....... i masz 250 tys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podpowiem w kwestii okien: najtańsze są białe, jednak dzisiaj mało kto takie bierze do nowych domów, 1-stronny kolor jest ok. 20% droższy od białego a dwustronyy 40% droższy od białego. Najtańsze są okna stałe, nieotwierane. Z kolei najwięcej zapłacimy za wszelkie nietypowe kształty takie jak łuki, trapezy, koła, trójkąty. Dużo kosztują także drzwi tarasowe przesuwne przykładowo drzwi 2500 szerokie i 2300 wysokie w dwustronnym kolorze będą kosztowały ponad 4000 zł. Największy rabat można wynegocjować w miesiącach zimowych. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicach zamawiaj w mniejszych miasto, chętnie biorą zlecenia w w-wie nawet firmy oddalone o 100-150 km, będzie dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Ci mogę podrzucić kontakt do firmy która robiła mi więźbę dachową, poza tym przecierali mi drewno na taras. bardzo fajnie się z nimi współpracowało: http://tartakprzewozny.eu/?page_id=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na budowie domu na pewno przyda ci się kontener socjalny dla pracowników i kontener magazynowy na materiały budowlane. Takie kontenery możesz kupić albo wynająć w firmie http://www.kontener-serwis.pl/ Oni mają dobre ceny na takie kontenery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra więźba to połowa sukcesu, drugą jest ekipa, która położy ci dach, np. http://abud-dach.eu/ i nie będziesz musiał się martwić poóxniej. Taki dach to przecież inwestycja na lata, wiec nie ma co oszczędzać na materialach i fachowcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasem gdy pogoda nie dopisze, a o tej porze roku to juz równie może byc, przydatne może okazać się jakieś dodatkowe zaplecze na materiały budowlane czy drewno. U nas to było rozwiązane z pomocą kilku kontenerów tego typu- www.polkont.pl/katalog/kontenery/magazynowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na budowie przydaja sie takie kontenery socjalne http://aproservice.com/galeria - dla ekipy budowlanej. Warto tez o to zadbać;) Mozna tez postawiac sobie kontener sanitarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś z was wspominał o więźbie dachowej. Wiadomo, budowa domu w sporej mierze opiera się na drewnie i powinno solidne być. Ja swoje w tym zakresie zamawiałem drewno konstrukcyjne tutaj - www.ecowoodpolska.pl i maja jakościowo bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na budowie przyda ci się firma która wypożycza sprzęt ciężki i maszyny budowlane http://www.jmrtrans.pl/. Ja na swoją budowę wypożyczałem u nich koparkę. Oni mi pomogli przygotować teren pod budowę. Dzięki ich pomocy prace na mojej budowie poszły szybko i sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę,że solidny beton z dostawą na budowę można dostać tutaj: www.hydrobudowa1.pl/betoniarnia.htm korzystaliśmy z usług tej firmy podczas wylewania fundamentów naszego domu. mają duży wybór mieszanek i można liczyć na konsultację ekspertów od budowlanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niedrogie materiały budowlane w tym materiały potrzebne do uszczelnienia i zrobienia dachu znajdziesz w firmie http://www.zajkowska.com.pl/ Ja się tam zaopatruje w materiały budowlane i zawsze jestem zadowolony. Materiał markowy i w przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, dziewczyny. Ja własnie kończę budowę domu. Plany były wprowadziś się na wiosnę tego roku, niestety nie udało się ... Tak samo jak niestety przekroczenie budżetu...o jakieś 30% :(:(:( Ogólnie dom zjadł nam dużo nerwów, czasu. Czy podjęłabym się drugi raz? Sama nie wiem. Niestety mam wrażenie, że w naszym kraju wszystko idzie pod górke. Ludzie narzekają na brak pracy, a jednocześnie tej pracy nie szanują. Jedno co super nam się udało to kierownik budowy i ekipa. Nawet się zaprzyjaźniliśmy, spotkaliśmy się kilka razy na grillu- chłopcy sa super, dawali z siebie wszystko. Niestety do wielu inny "fachowców" mam zastrzeżenia, i niemal ze wszystkim był problem. Gaz? Najpierw odmówiono nam podłączenia do sieci. Zainstalowaliśmy zatem zbiornik, który jednak terzba będzie WYKOPAĆ, bo sieć jednak powstanie !!!!!!! Zamówiliśmy okna w firmie, która splajtowała. Przepadła zaliczka, na szybko szukaliśmy innei firmy, z której nie jesteśmy zadowoleni do końca, i tak można by wymieniać i wymieniać... Czy podjęłabym się drugi raz budowy? Sama nie wiem. To 3 lata nerwów, stresu...przez 3 lata nasze życio to BUDOWA. Żadnych wakacji, weekendów. Mam czasem wrażenie, że troszkę się oddaliliśmy z mężem przez to wszystko...Może byliśmy za młodzi? Ciężko powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
budowa domu to nie zabawa. Na początku musisz pomyśleć nad podłączeniem rur ściekowych, kanalizacyjnych i z bieżącą wodą. Na się odpowiednio przygotowałem do budowy domu i kupiłem wczesnej zgrzewarkę do rur PCV w firmie http://dezet.eu/ była mi potrzebna do łączenia różnych rur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×