Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Budujemy  2014

Budujemy dom wymiana wiedzy i dobrych rad

Polecane posty

Gość gość
"U nas sąsiedzi się buduja i w ciagu miesiaca mieli przyłącze." TOTALNA bzdura!! Pracuję w podobnej branży. - przetarg na prace projektowe - wykonanie mapy do celów projektowych - wykonanie projektu - uzgodnienie ZUD - przetarg na wykonanie przyłącza - wykonanie przyłącza - zainwentaryzowanie geodezyjne przyłącza W JEDEN miesiąc? Tylko w ERZE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"U nas sąsiedzi się buduja i w ciagu miesiaca mieli przyłącze." Sorki. Jest taka możliwość - jeśli wystąpili o przyłącze tymczasowe i pokryli wszystkie koszty - czyli ok 2500 zł dodatkowo. Wtedy 1 miesiąc jest możliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro to ma być lokal usługowy czyli urzyteczności publicznej a to znaczy ,zę beda was obowiązywały inne zasady wykonania niż przy budowie domu np . oprócz kierownika budowy musisz miec inspektora budowy a to wiąże sie z podwójnymi oplatami i urzędowym odbiorem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie czekali na pewno roku. no może dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"a do środka wejsc tylko do lokalu" Czyli chcecie wejść do lokalu przed zakończeniem budowy. Trzeba uzyskać wtedy pozwolenie na użytkowanie. Co wiąże się z obowiązkową kontrolą z Nadzoru Budowlanego. Liczą 1000 zł za każdą niezgodność z projektem lub przepisami )np. okno przesunięte o 10 cm, barak stojący na działce,....). Drogo wam chyba wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zależności od rejonu energet prąd tzw " budowlany > mozesz mieć nawet w 2 tygodnie :D z tym tylko ,ze jest po prostu droższy , dlatego lepiej dogadać sie z śasiadem i od niego " kupic " prąd do czasu kiedy bdzie możan podłączyć licznik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie pocieszyłeś mnie teraz. Oczywiście nikt nas o tym nie informował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam 160 uzytkowej jest nas 4 osoby ..włąsnie wprowadzilismy sie .. Ale mysle ze duzo ludzi tak ma ,ze pozmieniało by cos w domu..albo czasmi mysleze inny bym wybudowała fakt projekt wybierany 5 lat temu...na dzien dzisiejszy troche inny bym wybrała o 20 m .Moj tez jest ok ,duzo rzeczy robilismy pod swoja wygode taras zadaszony itp ,ale nie ma jak na swoim ,ale jak człowiek buduje ,nie ma mozliwosci ogladania domow nowych ,to tak jest na papierze inaczej a rzeczywistosc inaczej chyba .pare osob sie ze man zgodzi ?? PRZYKŁAD ..PODDASZE metraz na dokumetach 16m pokoj a rzeczywiostosc inaczej bo oni od 2 metrow wysokosci sufitu sie liczy wiec tymbardziej przy dachu kopertowym ...pokoj dla nastolatka duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium dziś - a tu alium pisze totalne bzdury z dopy wzięte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Oczywiście nikt nas o tym nie informował " Jak się jest INWESTOREM (co brzmi dumnie) to trzeba takie rzeczy samemu wiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci tak = to nie jest moja pierwsza inwesycja i ichoć iwem ,ze to sie wydaje zbędnym kosztem to zawsze korzystałam z usług biura , które wszystko za mnie zorbiło aż do zezwolenia wlącznie . koszt ok 6- 7 tys ale oni ze wszystkim chodzą , piszą pisam w twoim imieniu , proszą o zgodę , kupuja mapy , robią projekty przyłączy , instlacji ... ktoś kto decyduje sie na budowanie pod dizałalność .... niestety , forsę musi mieć i cierpliwość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , jako iwestor musisz liczyć sie z tym ,ze wszysko musisz wiedzieć , dlatego przeczytaj projekt , warunki , przejrzyj mapy , pisz i rozmawaij z kim tylko sę da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak - jakby ci przyszło samej za tym biegać, to kiedy byś na forum siedziała ;) A 200 tys to też na forum zarobiłaś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , za każą odpowiedź mniej inteligentnym pomarańczom mam piątkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z taką wiedzą nikt sie nie rodzi dlatego sie dopytujemy. Nie buduję lokalu z prawdziwego zdarzenia zwykły barek przy krajowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za robienie sobie jaj z niebieskich mam dyche ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli spożywka :) czyli SANEPID , HACCP , PIH... czyli projekt z uwzględnieniem skrzyżowań dróg wewnętznych , specyfiki otwierania drzwi . przepisów p. poż .... weż biuro . i lepiej zdecydujcie co chcecie budować barek czy dom najpierw . na obie rzeczy potrzebujesz jeszcze 300 tys jak nie lepiej . a biznes powinien pracować jak najszybciej bo każdy w nim przestój to brak zarobku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja przy 100 m zabudowy zamierzam się zmieścić w 150 tys. Ale większość robiona "tymi rencami" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium nie przesadzaj, bo wymadzrać się zaczęłaś. Zaraz na barek 50m2 bedą musieli wydać 500tys z tego co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też chcemy zrobić dużo sami, mamy sporo osob do pomocy dlatego przykrycie budynku chcemy zrobić we własnym zakresie i wykonczenie w srodku lokalu rownież oprocz hudrauliki i instalacji elektrycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie barek ale dom z z lokalem na dzaiłalnośc gosp . to śa dwie rózne sprawy . i niby buduje sie je tak samo ale sama powierzchnia ti ponad 200 mkw - gdzie zewolenia , gdzie instalacje , gdzie zjazd z drogi , gdzie więźba , gdzie dach ? w samym tylko lokalu węzeł sanitarny edzie bardziej skomplikowany niz wszystkie przyłącza w domu .. wiesz jakie to pieniądze ?\ i nadzoru nic nie obchodza twoje przemyślenia - sa przepisy masz sie ich trzymać i koniec , nie = to nie dopuszczą do użytkowania i wdetdy dopiero stanisz w czarnj dupie .bo forsę wydasz ale zaravbiać nie edizesz mogła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wiesz ,ze wszystkie te prace musi zatwierdzić fachowiec ze stosownymi uprawnieniami i moze zażądać certyfikatu o dopuszczalności materiałów ? przy budynku publicznym jest inaczej niż przy domu , inne przepisy . I dobrze ci radzę - im bardziej edizesz sie tych przepisów trzymała tym lepiej dla ciebie i twojej forsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie skomplikowane ? podłączenie wody do wc i do kuchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , skomplikowane . Przy takiej budowie rzadzą nie twoje fanaberie czy plany ale przepisy . i projekt ,\ a tobie sie wydaje ,ze podłączenie wody to jest podłączenie kolanka do zlewu :D a kanalozacja ? a studzienki kanalizacyjne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do przynajmniej 2 wc a w nich osobnych umywalek wykafelkowanych do wys 2 m , kuchni i umywalki na sali = nie iwem jak wysoko kafle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium, weź się tak nie podniecaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×