Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zastanaawiam sieee

Jak szlachta, ludzie z wyższych sfer nazywają dzieci?

Polecane posty

Gość zastanaawiam sieee

Wiele było topików na temat dzieci z patologicznych rodzin i uznano, że imiona, które kojarzą się z patologią to: Wanessa, Jessica, Sandra, Angelika, Nikola, Brajan, Denis, Kevin, Alan i tym podobne czyli bardzo amerykańskie. A jakie imiona kojarzą się dobrze tzn. z wykształconymi, dość zamożnymi ludźmi? Zawsze w takich rodzinach nazywa się dzieci starymi imionami typu Jan, Maria, Antoni, Zofia? a może popularnymi, jak na obecne czasy, czyli: Zuzanna, Lena, Maja, Amelia, Szymon, Wiktor, Aleksander? Oczywiście nie pod tym kątem wybieram imię dla dziecka, ale też nie chcę nazwać go tak, żeby nie być posądzoną o patologiczne skłonności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szlachta starymi imionami operuje typu właśnie Jan, Maria, Antoni, Zofia. Imiona typu Zuzanna, Lena, Maja, Amelia, Szymon, Wiktor, Aleksander nadają przeciętni kowalscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osz ty w mordeczkę, to ja mam samych szlachiców za znajomych bo imiona dzieci podostawały Helena, Franciszek, Antoni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucykpony
hehehe Zupełnie się nie podejrzewałam o szlacheckie pochodzenie, a tu taka niespodzianka :) Mam panicza Juliana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kucykpony , słusznie sie nie podejrzewalas.Julian to niecszlaxheckie imię , imię dla nizin jaj Julia,oliwia i Lena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucykpony
Na kafe to jak na rollercoasterze. Dowiaduje się, że jestem szlachcianką, a za chwilę zostaję stracona w odmęty nizin społecznych i patologii. ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a imię luiza jest szlachecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julian, Luiza - imiona autystycznych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cos w tym jest,ale niekoniecznie mam sasiadow lekarzy i maja dwie corki Oliwie i Lene,a kolezanka prosta dziewczyna(bardzo fajna zreszta) Nazwala swoja coreczke Jozefina mala Jozia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucykpony
O nie! NIe dość, że szczyl z patologii, to jeszcze niedorobiony i ułomny. Jak dobrze, że weszłam na kafe, bo zyłabym w nieświadomości i błędnym przekonaniu, że jesteśmy zwyczajną, szczęśliwą rodziną z udanym dzieckiem. Teraz jestem w 2. ciązy. Koniecznie muszę sie poradzić na forum co do wyboru imienia 2 dziecka, żeby znowu nie popełnić błędu. Tylko czy teraz dalej iśc w patologie, żeby pasowało do imienia brata, czy może bardziej w arystokracje, żeby nas trochę wyciągnęło w nizin??? Co za dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajmowałam się dziećmi profesorów z pewnego uniwersytetu . Julia-9l Hanna6l Wito -3lata Helena 5 msc . Jedyne inne imie którego nigdzie nie spotkałam to WITO Helcie i Hanie dość popuslarne u nas w okolicy już od 16 lat . A Julia to popularna jest wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo ja wiem Helcie mi się bardzo podoba , Wito też. Staś , Jaś , też ok napewno lepsze niż Kacper czy Kuba ewentualnie Filip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×