Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klopsikowa sytuacja

alimenty na byla zone a dzieci przy ojcu

Polecane posty

Gość klopsikowa sytuacja

Witam serdecznie, moj brat ma za tydzien sprawe rozwodowa i tak: napisal w pozwie ze chce zeby dzieci zostaly przy nim ona w odpowiedzi na pozew potwierdzila ze chce zeby dzieci zostaly u ojca, sprawa sie ma tak ze brat chce rozwodu wylacznie z jej winy a ona bez orzekania o winie i bez placenia alimentow na dzieci gdyz nigdy nie pracowala nie ma kwalifikacji i nie pracuje nadal. Mamy z bratem obawy ze ona bedzie chciala pozniej wyludzic na siebie alimenty czy jezeli dzieci zostana przy ojcu a rozwod odbedzie sie bez orzekania o winie to ona ma szanse dostac jeszcze od niego alimenty? Dodam ze okropne babsko zaniedbywala dzieci i meza i tak naprawde to tylko ona jest winna rozpadowi tego zwiazku bo ilez mozna wytrzymac patrzac jak cierpia dzieci i to przez wlasna matke:( bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsikowa sytuacja
nikt sie nie wypowie?:( wiem ze to trudna sytuacja ale moze ktos kiedys w takowej byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawa jest bardzo trudna . odpowiem odrazu tak ma prawo pużniej żądać alimentów jesli rozwód bedzie bez orzekania o winie takie jest prawo w polsce . jeśli stopa życiowa po rozwodzie jej się znacznie pogorszyła moze żądać alimentów od brata . jedyna rada by to zdusić w zarodku to zażądać rozwodu z winy jej . mi się udało tak zrobić . pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaparlam sié i napisalam trzy razy na ten sam temat. Zaglâdam i nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy rozwodzie bez orzekania o winie, nie ma mowy o alimentach dla bylej zony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiku mikuuu
na logikę, to ona powinna jemu płacić alimenty, ale polskie prawo nie jest logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli dzieci zostajá przy ojcu, TO MATKA ma obowiázek placic alimenty na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak jest bez orzekania o winie, to ma prawo do alimentow przez 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sád przy rozwodzie ma na uwadze przede wszystkim dobro dzieci. Jesli dzieci zostajá z matká, to ojciec je alimentuje, jesli z ojcem- to matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w sytuacji, gdy ojcu się powodzi finansowo, a matka nie am za co żyć, ale dzieci pozostają z ojcem, co wynika z kart prawa: a) od matki zasądzone będą alimenty na rzecz dzieci b) z racji na zamożność ojca, będzie on płacił alimenty biednej matce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czlowieku jak nie masz pojecia, to nie wypowiadaj sie - do urszaka W Polsce mozna zadac alimentow w przypadku kiedy rozwod jest bez orzekania winy, jesli pogorszy sie sytuacja finansowa, a w tym przypadku ewidentnie tak jest. tyle w temacie. jak chcesz dalej filozowfowac, to sprawdz najpierw przepisy kodeksu rodzinno-opiekunczego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie w tym kraju kazdy zna sie na wszytkim:o tylko, ze te pozal bozsze porady zamiast pomoc moga powaznie zaszkodzic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiku mikuuu dziś a w sytuacji, gdy ojcu się powodzi finansowo, a matka nie am za co żyć, ale dzieci pozostają z ojcem, co wynika z kart prawa: a) od matki zasądzone będą alimenty na rzecz dzieci b) z racji na zamożność ojca, będzie on płacił alimenty biednej matce ma rację takie mamy prawo jak pisałem wczesniej jedyna opcja to rozwód z winy zony przebrnąłem przez te etapy z pomocą przyjaciół którzy dali namiary do stowarzyszeń samotnych ojców i prawników . powiem wiecej są skrajne przypadki gdzie alimenty nawet jak sa z dziecmi płacą do konca zycia byłej żonie bo chcieli byc honorowi i załatwić rozwód bez orzekania o winie . najlepsza opcja poradzić sie prawnika od rozwodów ale on to samo powie . i prosze nie wprowadzać w błąd .pytanie było jasne i proste czy była żona moze żądać alimentów gdy rozwód jest bez orzekania o winie . TAK może nawet gdy dzieci zostają z ojcem to i tak może decyduje o tym szereg czynników ale to inna kwestia wystarczy że ojcu zacznie się układac i powodzić a była to wykorzysta w tym kraju juz nie jeden tak się nadział . pozdrawiam i wygraj rozwód z orzekaniem o winie dobrze ci radze dla dobra ciebie i dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klopsikowa sytuacja
No wlasnie sek w tym ze brat nie zarabia duzo tylko sie martwimy tym ze ona wynajela adwokata i ten go przegada. Tez wszedzie czytam ze obowiazek alimentowania jest przez 5 lat ale czy przy nie az tak wysokich dochodach i dzieciach na utrzymaniu ona wyludzi alimenty na siebie czy sad raczej jej to wybije z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla sadu decydujace bedzie czy pogorszyla jej sie znaczaco sytuacja finansowa/stopa zyciowa (poza innymi czynnikami, ktore rowniez wezmie pod uwage, ale w dalszej kolejnosci). tutaj stracila calkiem finansowe wsparcie, wiec ryzyko, ze sad zasadzi jej alimenty jest spore (oczywiscie nie znam wszystkich szczegolow srawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi sie tak wydaje, w teorii mówi się o dobru dzieci, ale w praktyce gdy ojciec radzi sobie finansowo i zajmuje sie dziećmi,to owe matki nie mają wyrzutów, że ta kasa powinna iść na dzieci, by żyły na dobrym poziomie, liczy się to, że jej się należy i ona nie idzie do pracy, bo były ma obowiązek ja utrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klopsikowa sytuacja
Tez mi nie wstawia dlugich postow wiec sprobuje inaczej brat nie zarabia duzo max 2000 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klopsikowa sytuacja
brat nie zarabia duzo max 2000msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klopsikowa sytuacja
Teraz mi wszystkie posty na raz wyskoczyly:D no dobrze ale jesli on zarabia 2000 musi z tego utrzymac siebie, dzieci, dom to ja pytam z czego on ma jej jeszcze te alimenty zaplacic!? Przeciez to panstwo jest chore... A ona jest zdolna do pracy pracowala jako przedszkolanka troche ma technikum elektrojakies tam ale przeciez teraz specjalnie nie pojdzie do pracy jak ona moze zyc z alimentow no chore doslownie chore takich nierobow utrzymywac trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stad pewniejszy bylby rozwod z orzekaniem o winie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech brat powola Ciebie i najlepiej osoby z poza rodziny na swiadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klopsikowa sytuacja
Jestem swiadkiem w sprawie ale lepszym swiadkiem jest nasza mama ktora mieszka razem z bratem i wszystko slyszy i widzi, ona tez probuje udowodnic ze brat ja niby zdradza mowila ze bedzie chciala jego bilingi, ze on ja glodzil, ta kobieta jest chora psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego najlepiej mieć jakieś prawne wsparcie, dobrze,że macie dowody. Taka osoba może w sądzie powiedzieć wszystko i lepiej mieć dobrego adwokata - u mnie było podobnie, a sama nie bardzo się orientuję w sprawach tego typu. Tu miałam sporą pomoc adwokata - www.adwokatfhfwarszawa.pl myślę,że warto zainwestować w taką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozwod bez orzekania o winie: potencjalna alimentacja do max 5 lat po rozwodzie rozwod z wylacznym orzeczeniem winy jednej strony: potencjalna alimentacja dozywotnia tyle KRiO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 lat jest na wystąpienie o alimenty. czyli jeśli bez orzekania o winie, ex żona ma prawo w ciągu 5 lat od rozwodu wystąpić o alimenty. raz przyznane alimenty bardzo, bardzo ciężko anulować. przy braku orzekania o winie alimenty na ex małżonka mogą być przyznane w przypadku, kiedy znajdzie się w niedostatku. tutaj, jeśli pani nie pracuje, mamy niedostatek, więc alimenty dostanie na bank. jeśli uda jej się ugrać wyłączną winę męża (jak się postara to tak zrobi), alimenty będą jej się należały zawsze, będzie mogła o nie wystąpić w dowolnym momencie, nawet jeśli nie będzie w niedostatku. dzieci ten pan dostanie tylko wtedy, jeśli żona zgodzi się żeby były z nim. jeśli się nie zgodzi, dzieci będą z matką, a ojciec będzie utrzymywał dzieci oraz ex żonę. zarobki tego pana nie mają znaczenia, sad ustala alimenty w oparciu o DOMNIEMANE możliwości zarobkowe, czyli np. pani sędzina będzie sama rozwódką ciągnącą alimenty i wymyśli, że ten pan ma możliwość zarabiania 6000 zł. i alimenty ustali po 700 zł na dziecko oraz 700 na byłą żonę. i będzie już tylko tego pana sprawą jak to zrobi żeby było. jeśli nie będzie płacił, zacznie się postępowanie komornicze. ex żona otrzyma kasę z funduszu alimentacyjnego oraz z pomocy społecznej i będzie żyła jak pączek w maśle. a zadłużenie będzie szło na konto ojca. tak działa "prawo rodzinne" i "sądy rodzinne" w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mysle,ze warto miec w takiej sytuacji wsparcie adwokata, czy skonsultować się z radcą prawnym. Ja jak walczylam o alimenty to zgłosiłam sie do http://www.drmaliszewskakancelaria.com/ i dzieki niej sprawa poszła całkiem łatwo. I czulam sie bezpiecznie, bo wiedzialam,ze nikt mnie nie oszuka, a sama na prawie nie znam sie totalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×