Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kupno mieszkania

Polecane posty

Gość gość

witam, zabieram się powoli za poszukiwania mieszkania, szukam wszystkiego powoli. w warszawie. Wiecie może na co zwracać uwagę? jak się zabrać za pooszukiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukaj dobrego developera, on cie przeprowadzi przez cały proces zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukaj w neci info może też. poczytaj ;) wiece artykułów znajcdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak bedziesz szukać notariusza to popatrz sobie też na kogoś, kto nie bierze maksymalnych stawek:) lepiej troche przyoszczędzić ;) ja wiem ze pani sitnicka-urbaniak w warszawie ma sensowne stawki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. badasz swoje potrzeby i mozliwosci 2. wybierasz interesujace dzielnice 3. szukasz aktywnie w internecie/anonsach lub zwracasz sie do biur posrednictwa 4. znajdujesz 5. badasz stan prawny itp. 6. kupujesz notarialnie i placisz 7. regulujesz resztę np. przepisanie mediow Nie pakujesz się: do starych wieżowców, domów z grzybem w złym stanie murów, do złej okolicy. Najlepiej szukasz własnosciowego mieszkania z czystą hipoteką (trzeba to sprawdzić) ew. uwzględniasz hipoteke w cenie. Na 2 mcu spółdzielcze, na 3 egzekwo z udziałami - tbs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodatkowo jeżeli kupujesz mieszkanie u dewelopera to na odbiór mieszkania dobrze jest się wybrać z kimś kto się zna na rzeczy, ja odbierałam mieszkanie z http://kierownikbudowyjozwik.pl/ sama bym nie wykryła żadnych wad mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo wziąć do pomocy firmę , która się kompleksowo aranżacją i wykończeniem wnętrz zajmie, ale także przy odbiorze mieszkania od developera, czy zmianach lokatorskich pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne aby na parterze budynku nie było sklepu. Nieważne jaki to sklep, on i tak kiedyś będzie sklepem spożywczym, a wtedy: -wczesnym rankiem pobudka, bo przywieźli towar, - w nocy słychać urządzenia chłodnicze, -wszystkie szczury i robactwo z okolicy zbiegają się, bo mają blisko stołówkę i przy okazji odwiedzają mieszkańców. Niestety mam wątpliwą przyjemność mieszkać nad sklepem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze powiedziane, lepiej na takie rzeczy uważać, ja wolałam poczekać ale mieć pewne mieszkanie w dobrej okolicy i dlatego postawiłam na sprawdzonego dewelopera - www.polskidom.pl może właśnie w ten sposób warto przemyśleć, mi wydaje sie to być najbezpieczniejszą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anciaaar
jak będziesz szukac notariusza to polecam kancelarianotarialna-warszawa.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samanta23
Dzielnica/Deweloper/Cena ... To według mnie najważniejsze kryteria, dzielnica to wiadomo trzeba uwzględnić swoje potrzebny, cena też albo nas stać i bierzemy, albo nie i szukamy dalej. Deweloper to może być trudniejsza sprawa, ale tylko z pozoru, jak macie wybraną lokalizację to najlepiej potem popytać i poszukać w sieci informacje o takim deweloperze, jeśli nie ma o nIm złych opinii, albo żadnych znaczy, że firma godna polecenia. W każdym razie szukaj ogólnopolskich i dużych firm typu Partner Capital http://www.pcg.pl/ daje to na pewno większą gwarancje, tego, że transakcja dojdzie do skutku zgodnie z zawartą umową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie czy firmy projektowe, czy takie , które też wykończenie wnętrz robi świadczą takie usługi jak pomoc w odbiorze mieszkań od developera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz zależy które, te z pełnym zakresem usług na pewno tak. Na targach nieruchomości w Warszawie wystawiała się ostatnio firma Decoroom i oni takie usługi w swojej ofercie mieli na pewno, a reszta, cóż trzeba poczytać na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oni akurat z tego co się orientuję i piszą forumowicze na forach, nie tylko świadczą usługi na inwestycjach, gdzie mają regularną współpracę z developerami, ale także projekty indywidualne, także remonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie kupuj mieszkania przy ulicy, po której jeździ tramwaj. Przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowałam niedawno mieszkanie, we wrocławiu od http://www.geogrupa.pl Polecam takich deweloperów, bo mój zaoopiekował sie nami, doradzali nam, pomogli w uzyskaniu kredytu. Najważniejsze jednak że pomogli nam wybrać idealne mieszkanie dla naszych potrzeb, nawet je lekko zmodyfikowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od czego zacząc szukac mieszkania? Chyba najlepiej przejrzec oferty deweloperow, tych duzych i malych ;) Latwiej bedzie ci znalezc mieszkanie z pomoca specjalisty ;) Sam tak robilem i calkiem przypadkiem trafilem na taka oferte http://www.equator.com.pl/oferta/mieszkania/ mimo ze nigdzie indziej jej nie bylo ;) oczywiscie - skorzystalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się tez podłączam pod pytanie, na co zwrócić uwagę podczas wybierania mieszkania do kupna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może podpowiem ci na przykładzie tego jak ja z mężem szukałam. Sprawdzaliśmy różne okolice, jak jest, jakie ceny oferują, jaka powierzchnia mieszkania, gdzie wcześniej deweloper budował i jak im poszło z inwestycją...i tak po wszystkich tych oględzinach i długim zastanowieniu się wybraliśmy w końcu mieszkanie poza Wrocławiem, koło Długołęki...nie wiem czy ktoś będzie kojarzył, chodzi mi o Domaszczyn, nieduża wioska, bardzo spokojna okolica, bardzo blisko jest las, co mnie niezmiernie cieszy bo lubie spacery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a słyszałem o domaszczynie, już skończli tam budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena80
Czym kierować się przy wyborze mieszkania? Nie spodziewałam się, że będzie to dla mnie takie problematyczne. Potrzebowałabym takich najważniejszych sugestii na co zwracać uwagę, a czym się nie przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRBUD Mirosław Kruczyński
Witam. Firma MIRBUD chętnie pomoże Państwu przy odbiorze mieszkania. Podczas odbioru wskazujemy wady mieszkania, które są niezgodne z polskimi normami, przepisami techniczno-budowlanymi, a także z umową podpisaną ze sprzedającym. Pozwala to uniknąć w okresie późniejszym dodatkowych kosztów i problemów związanych z wykończeniem. Podczas odbioru sprawdzamy min.: tynki; posadzki; stolarkę okienną i drzwiową; obróbki blacharskie; elementy balkonów; stan ogólny instalacji sanitarnych; stan ogólny instalacji elektrycznych; wysokość pomieszczeń; powierzchnię użytkową. Oferujemy usługi: - kierownik budowy; - inspektor nadzoru inwestorskiego; - przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie; - ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych; - świadectwa charakterystyki energetycznej; - odbiory budynków i mieszkań; - doradztwo techniczne; - kosztorysy; - legalizacje samowoli budowlanych; - inwentaryzacje; - badania kamerą termowizyjną. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt: mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412. miroslaw.kruczynski@wp.pl www.mirbud-nadzory.pl Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie www.kierownikbudowy2.oferteo.pl Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem najlepiej skorzystać z biura nieruchomości, agent dobierze oferty dostosowane do wymagań i potrzeb ;) sama korzystałam z takiego biura tyle że z NowodworskiEstates w Krakowie, byłam bardzo zadowolona z ich profesjonalnizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam inwestycję na tarchominie - Bliski Tarchomin. Mają duży wybór mieszkań i super lokalizacje. Warto sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysiaa654
Ja szukałam kilka miesięcy mieszkania. Bardzo dużo ofert jest na rynku. Zrobiłam listę priorytetów (lokalizacja, cena, sprawdziłam opinie o deweloperze itd...). Zdecydowałam się na Ochotę ul. Grójecka 216. Spełnia wszystkie moje wymagania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RepublikaWnętrz
Dzień dobry, Polecamy mieszkania naszej inwestycji na Krzykach - Cafe Południe. Bardzo ładne otoczenie, dobry dojazd do centrum. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie http://republikawnetrz.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

Zgłoś się do dobrego dewelopera. Ja jak kupowałem mieszkanie to z inwestycji Home Invest, których poleciła mi przyjaciółka. Inaczej bym nie zaufała, bo w grę wchodzą zbyt duże pieniądze. Ale koniec końców, żadnych problemów nie było. Odbiór w terminie, mieszkanie dokładnie takie, jak w założeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×