Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pilnie potrzebna porada fryzjerska!

Polecane posty

Gość gość
U mnie w miescie co rusz jakis salonik fryzjerski, ale nie wiem, ile osob naprawde sie na tym zna i pracuje z powolania. Ta, u ktorej dzis scinalam wlosy byla tak niemila, ze szok. Dobrze, ze wlosy rozno sciela chociaz, ale chodze tamtedy czesto i ona ma malo klientow, jedynie matki z dzieciakami tam codza albo faceci na ciecie maszynka. A moja fryzjerka? Mialam wlosy dlugosc sporo za lopatki, chcialam definitywnie zmienic fryzure, na krotkie wlosy. To uslyszalam " ja pani nie widze w krotkich wlosach", to zapytalam, czy ona mnie nie widzi czy mi nie pasuje, to dalej powtarzala, ze szkoda scinac dlugie wlosy, bo mam ladne i zdrowe. Dziecku tez dalam sciac, do ramion (corka miala do pasa, ale ciagle koltuny sie robily, czochraly sie, masakra byla z czesaniem), to tez zaczela truc, ze dziewczynka, ze POWINNA miec dlugie wlosy, bo komunia bedzie i co wtedy? Nie chciala jej sciac, proponowala zrobienie warkocza, ktory bedzie sie trzymal 3 dni... A rozne cuda z dlugimi wlosami sama potrafie zrobic. w koncu obciela jej te wlosy, teraz malej sie fajnie ukladaja, latwiej rozczesuja. a ta dala na luz, bo stwierdzila, ze corce do komunii odrosna i bedzie jak fajnie czesac. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FryzjerkaZ25Lstażem
17:21 weź wodę z 9%nadtlenkiem wodoru wlej do miseczki odrobine dodaj tej londy troche wymieszaj i połóż na odrost w miedzyczasie rozcięcz odrobinę tego 9%nadtlenku do3%dolewając dwie takie same częśći kranowki, dodaj do tego resztę farby wymieszaj i połóż na reszte włosów na kolejne 35/40minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, na te jasne trzeba rozcienczyc wode. A ile trzymac wczesniej na odrostach? I jednak zdecydowalabym sie na londe blond 17, ona ma wlasnie wode 9%. Dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FryzjerkaZ25Lstażem
Dodam jeszcze że profesjonalna farba, poza korzystniejszym dla naszych cebulek i włosów,chemicznym składem, tym różni się od gotowej drogeryjnej farby, że kolor jaki dzięki niej uzyskamy jest zależny od kilku czynników. Producent nie gwarantuje nam że po użyciu średniego miedzianego blondu pokryjemy siwe włosy i uzyskamy upragniony kolor. Oczywiście na opakowaniu drogeryjnej farby, również takiej deklaracji ze strony producenta nie znajdziemy:). -Chodzi o to że aby uzyskać pożądany odcień musimy dobrać odpowiednie stężenie nadtlenku wodoru-czyli to o czym producent w gotowej farbie decyduje sam(niekoniecznie nam to służy bo, producent nie jest w stanie przewidzieć jaki kolor wyjściowy mamy w chwili farbowania) Przy profesjonalnej linii nigdy nie jest tak że po położeniu jednej farby z jednej tubki mamy piękny kolor(może się tak zdarzyć ale to rzadkość) Aby uzyskać kolor o którym marzymy trzeba go po prostu stworzyć. Jest paleta barw i fryzjer tak jak malarz miesza ze sobą kolory. Z tą różnicą że artysta malarz widzi efekt na bieżąco a fryzjer widzi go w duszy. To nie jest łatwa sztuka kobietki! Profesjonaliści uczą się tego cały czas a często jak same zauważyłyście nigdy tej sztuki nie posiądą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Najlepiej 5 minut bo londę trzyma się w całości do 45 minut po tym czasie jest już nieaktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jasne, profesjonalne farby na pewno sa lepsze, dla mnie to czqrna magia. Boje sie, ze odrosty wyjda rudawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FryzjerkaZ25Lstażem
Jeśli to bursztyn to rudy nie wyjdzie. Jak masz naprawdę jasne włosy a ciemny odrost zrób tak jak pisałam tyle że na reszcie włosów trzymaj farbe dłużej czyli nawet do 90% całego czasu trzymania Przygotuj sobie dwa lustra jedno z tyłu drugie z przodu, grzebien ze szpikulcem pędzel nałóż tą farbę o wyższym stężeniu na odrost i zaraz potem tą słabszą na resztę włosów! Potrzymaj nawet te 30minut -myślę że raz się nic nie stanie! A następnym razem to już nie farbuj farbami gotowymi bo włosów szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda, ze nie jestes kims z rodziny ;) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy dobrze zrozumialam, najpierw na odrost i zaraz po rozcienczeniu na reszte trzymac 40 minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FryzjerkaZ25Lstażem
20:38 Tak. Napiszcie jak wyszły te włosy czy się udało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FryzjerkaZ25Lstażem
Mam nadzieję że dziewczyny siedzicie już przed lustrami i nakładacie te farby i nie zestresuję was tym co napisze tutaj jako ciekawostkę trochę... Mianowicie, nakładanie farby na odrost nie powinno trwać dłużej niż 10minut:) Ale bez nerwów do wszystkiego z czasem się dojdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ostatecznie ktos wybil mi z glowy farbowanie blondem w domu i bylam u fryzjera. W koncu jestem zadowolona, ale kto wie czy przy nast odroscie czegos sama nie pokombinuje. Dzieki za wszystkie wskazowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec2
Ja po poradę fryzjerską zawsze chodzę do VICI HAIR do Krakowa do pani Martyny i ona zawsze mi doradzi jaki kolor i jaką fryzurę do mojego kształtu głowy. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wedelka1
Hmm możesz spróbować porady w www.vicihair.pl w Krakowie, bo tak się składa, że pracują tam super fryzjerki: pani Martyna oraz pani Krysia - na pewno coś Ci doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×