Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przedszkole dopiero od 5 lat

Polecane posty

Gość gość

Czy któraś z was posłała dziecko do przedszkola dopiero w wieku 5 lat ? Jak sobie wasze dzieci radziły i radzą ? Dlaczego wasze dziecko wcześniej nie chodziło do przedszkola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn poszedł w wieku 5 lat .Dlaczego? Otóż nie dostał się wcześniej chociaż co roku podania składałam a prywatnych przedszkoli wówczas nie było powstawały powoli ,więc był z opiekunką . Problemu w kontaktach z rówieśnikami nie miał i nie ma , w szkole radzi sobie bardzo dobrze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym "problemem w kontaktach z rówieśnikami/" to bujda, wytłumaczenie rodziców, którzy musza posłać do przedszkola. Kiedyś sama się tak mądrowałam, teraz mam 13miesięczniaka i wątpię, że pójdzie do przedszkola od 3 lat, tylko jeśli nie będzie innego wyjścia. Teraz od pół roku pracuję, a jak będzie maił 3 latka to marzy mi się druga ciąża i rok z nim posiedzę :) Teraz kiedy przedszkola sa darmowe to aż strach, co dziecko wyniesie stamtąd. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvc
Sama chodziłam dopiero do zerówki od 6 roku życia, jestem jedynaczką, a żadnych problemów z rówieśnikami nie miałam, całą szkołę byłam przewodniczącą klasy, itp. jeśli to Ci odpowiada - siedź w domu, jak jesteś mądra babka, to i dziecko dużo nauczysz, nie w sensie wiedzy książkowej, a relacji z ludźmi, itp.; jak masz możliwość zostaw z babcią - lepsze to niż obca przedszkolanka i patologiczne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj asdadsasa poslala swojego 5 latka po raz pierwszy i takie je cyrki wyrabia ,ze makabra 2 latej takich scen nie odstawia jak on co ona opisywala . No ale jak sam pisala, jej 5 latek nigdy ani razu sam bez mamusi nie był z kims, nawet godziny tylko wiecznie do je nogi uczepiony Wstyd i porazka wychowawcza moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasmanska
o i tu 5 latek cyrki odstawia .Ludzie co za mazgajstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kontakt z dziecmi jest potrzebny, chyba, ze dziecko ma duzo rodzenstwa lub rodzice duzo znajomych z dziecmi w jego wieku. u nas mala jest jedynaczka poki co, a znajomi maja albo dzieci 5-6 letnie albo niemowlaki. stad przedszkole na 3h dziennie uwazam za swietny pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam że trochę to wydumane te kontakty ,bo ja jakoś problemu nie mam z ludzmi a nie chodziłam do przedszkola wychowywała mnie babcia oczywiście miałam kontakt z rówieśnikami bo na podwórku było nas dużo .Ale oni czasem znikali bo było w domu rodzeńswto a ja sama jedynaczka ale jakoś radę dawałam . Mój syn tak samo nie problemu ,koledzy przychodzą co chwila i razem gdzieś chodzą , w nowych miejscach nawet w innych krajach na plaży czy gdzieś na spacerach potrafi też zagadać z innymi dziećmi tak że nie martwiłam się kiedy miał 5 lat i zaczął przedszkole bo poradził sobie .Wczoraj w szkole widziałam jak koledzy go zobaczyli to zaraz przybiegli i zaraz gadaka już ich nie było razem gdzieś poszli A zresztą jak ktoś skryty i ma problemy z dogadywaniem się i poznawaniem nowych ludzi to i posłanie go do przedszkola od lat 3 tego niestety nie zmieni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ech....a co moze wyniesc z przedszkola tylko dlatego,ze darmowe ? Bo nie bardzo zrozumialam przeslania....ze tylko tam,gdzie sie placi,sa dobrze wychowane dzieci ?!Co za bzdura !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość to nic nie stoi na przeszkodzie aby posłać do przedszkola dużo młodsze dziecko, nasz synek miał 3 latka jak go zapisaliśmy do Tequesty. Nie miał problemów z nauką w dwóch językach, grupki są kameralne więc i z rówieśnikami nie było żadnych problemów 🙂 no i nauczyciele rewelacja z bardzo dobrym podejściem do dzieci 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×