Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość Anja
Malwi zazdroszcze Ci tego snu Marynci :-) ja tez mało Hanie nosze, a plecy dokuczają :-(a i sylwestra też zazdroszcze :p duża robicie imprezkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewwczyny. Gosia i pozostale mamusie dziekujr za slowa wsparcia. Wiem ze to szybko zleci i minie ale po prostu strasznie a to strasznie sie boje ze bartek przez to dokarmianie calkiem cycka odrzuci a tego bym nie zniosla. Bardzo chce karmic piersia. Tak bardzo sobie to zakodowalam w glowie ze nie potrafie wyluzowac. A musze mu podac butelke kiedy on cycka w ogole nie chce. Uspokajam go robie przerwe i potem znowu probuje mu dac piers ale.znowu placz i tak kilka razy to w koncu jest taki glodny ze nie mam innego wyjscia. Xx Ciesze sie ze z tymi laktatorami i sciaganiem mleka tak jest jak piszecie bo juz sie balam ze mam tak malo mleka. Xx Kapiele musze przebolec. Troche podrosnie to sie przyzwyczai moze. Brata kolegi coreczka do drugiego miesiaca krzyczala w wannie. Xx Podaje ten ss drugi dzien i nie wiemm na mojego bartusia chyba nie dziala. Moze trzeba poczekac dluzej. Podaje 15 kropli do kazdego posilku plus debridat rano i wieczorem plus probiotyk dicoflor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis kupilasmy bartusiowi dresik komplet, i karuzelke nad lozeczko taka sliczna z kolorowymi dinozaurami i pozytywka. Jak sie nakreci to jednoczesnie gra melodyjka i dinozaury kreca sie w kolko :) Bartus lezal patrzyl sie na nia i machal raczkami i nozkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro idziemy rano do pani doktor na kontrole czy przez tydzien bartus cos przybral na wadze. A po poludniu jeszcze polozna przychodzi. Trzymajcie kciuki za bartusia wage. Spokojnej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Znowu kafe nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
kurde ale ta kafeteria zmula przy generowaniu nowej strony, jeszcze nie moich wpisow z wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bylam u pani doktor i bartus w koncu przybral prawie 280g. teraz wazy 4180kg :) ulzylo mi jak nie wiem kiedy zobaczylam te cyferki na wadze . xx z tym cyckiem to p.doktor kazala dalej go tak meczyc ze go przystawiam jak placze to uspokajam iod nowa. jesli po kilku probach nie bedzie jadl to trudno podac butle z mm i sciagac tez swoje w miare mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha pytanie mam. dziewczyny ktore podaja ss. czy na samym poczatku podawania zauwazylyscie moze ze dzieciaczki wiecej spia. bo albo mi sie wydaje albo moj bartek od 2 dni wiecej spi i nie wiem czy to tak po prostu czy przez ss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ja nic takiego nie zauważyłam. Spal tyle co zawsze. W sumie przez pierwszy miesiac michal budzil sie tylko na butle. Teraz ma coraz dluzsze przerwy w spaniu, zwlaszcza w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze raz. Anja oczywiscie mozesz dołączyc do grupy odchudzajacych, w grupie razniej i mozna sie wzajemnie wspierac. Andzik dawalam michalowi herbatke lub wode, ale on nie lubi, nie chce pic, wypluwa, wiec odpuscilam. W sumie w ciagu dnia wypija 100 ml co 2 h, czasem 2,5h. W nocy mu daje 120 ml, nie zawsze wypije wszystko. W sumie on nie je az tak duzo ale za to czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi ja mam ten sam problem z plecami! Nie nosze duzo synka a plecy mi wysiadają. Tak na marginesie tez zazdroszcze sylwestra. My spedzamy w 3 w domu plus pies. Haha. Kupilismy szampana, zrpbie sałatke i to by bylo na tyle, na wiecej chyba nie mialabym sily. Ale Tobie zycze udanej zabawy. Milego dnia dziewuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Neska, Leos tez na poczatku nie chciał pic niczego innego jak mleko. Ale wkoncu sie nauczył. xxx Magda ja tez nie zauwazyłam jak podawałam ss zeby mały był bardziej senny. normalnie spał. xxx Malwi udanej imprezki sylwestrowej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
hejka Dziewczyny! co do odchudzania - mi trochę zostało ale akurat w moim przypadku to i lepiej bo w końcu mam "kobiece" kształty ;) xx Gosia - to u Ciebie na święta działa się prawdziwa magia skoro z teściową się pogodziłaś ;) super! xx Andzik - fajny ten projektor gwiazdek! ja dziś o 5.30 robiłam cienie na suficie stopą ;) nie miałam siły na nic bardziej oryginalnego a Mieszko i tak się śmiał :D xx Mi synu wypija nie więcej niż 120ml po minimum 3h ale jak pośpi dłużej to potem chce jeść co 2.5h ale wypija mniej - 90ml xx dziś mam kolędę...a mój M w delegacji i wraca późno w nocy...śmiałam się że do niego zadzwonię i zostawię na głośnomówiącym żeby był z nami i odpowiadał na ewentualne "głupie" pytania księdza :P xx Malwi - udanej domówki :) fajnie że się odważyłaś :) xx Dziadek z wnusiem spaceruje już 2h a ja w końcu posprzątałam :) a teraz nawet mam chwilę wolnego :) cudownie :D xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dziewczyny czym zajmujecie dzieciaczki w tym czasie jak nie spia a wy checie cos zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Andzik ja go wkładam w bujaczek - czas ok. 10 minut. mam materac i kładę go na podłodze i tam młodego raz na plecach raz na brzuchu - ok. 10 minut mata - ok.10 minut - wszystko zależy od jego aktualnego humorku... w łóżeczku też go czasem zostawię - ale po bokach muszą być obrazki czarno-białe to wtedy patrzy...czasem go noszę jak marudzi - oj boli kręgosłup :/ innych pomysłów nie mam. Chusta sprawdziła się 3 razy - teraz staram się go jak najwięcej kłaść bo jest ciężki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jak narazie sie sprawdza karuzelka która wczoraj kupilismy. lezy i wpatruje sie na nia bardzo zainteresowany. macha nozkami i raczkami i wydaje jakies dzwieki ale niestety jeszcze to nie jest gaworzenie ale cos probuje mówic do tej karuzelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
hej spoznione wesolych swiat i na czasie szczesliwego nowego roku !:D xxx malwi u na stez sylwester- najlepsze jest to ze w zamysle chcialm zaprosic dwie pary ktore sa w ciazy a skonczylo sie na tym ze bedzie u nas 12 osob!! o Zgrozo! troche sie boje i dnerwuje ale zapowiedzialm ze impreza maks do 2 ! xxx magda ciesze sie ze synek przybral na wadze :D zycze powodzenia przy karmieniu piersia . a co do laktatora to ja tez po 60, 70 sciagam :/ a maly je , tylko nie wiem czy wiecej? xxx ja dziewczyny wage mam nizsza niz przed ciaza ale co z tego skoro brzuch inny:/ kilogramy kilogramom nierowne:/ xxx juz nie wiem co mialam komu napisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Cześć dziewczyny :-) Magda u nas po SS nie zauważyłam by więcej spala czy coś. Teraz to nawet mało kiedy to podajemy a ja jem wszystko oprócz fasoli kapusty cebuli. I także czekoladę moja nieodłączną codziennie. Xxx Przedwczoraj byliśmy na spacerku na mrozie później kąpiel dużo jedzonko i spala w nocy 8gidzin. Szok. Ale już dziś tego nie powtórzyła choć naprawdę śpi nam w nocy bardzo ładnie. W dzień wymaga więcej uwagi i marudzi. Magda a jak u Was ze spacerem często chodzicie? Xxx Jeśli chodzi o laktator to w końcu go kupilam. Ściągam średnio 100ml z 1 piersi. Ale ja codziennie poje heebatki na karmienie z rossmana plus 3 skladnikowa koper kminek anyz czy jakos tak. Ta 3 skladnikowa ma.prawie to samo co te na karmienie oprkcz melisy chyba. Mała czasem je z butli czasem z piersi. Ale lubi być przy cialku wiec butla mnie nie wygryzie. Xxx Sylwestra spędzamy w 3 sami tak jak i święta zresztą. Dziewczyny co robicie na ciepło na sylwka? Myślałam o zupie gulasz owej bez cebuli i czosnku. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w wolnym czasie Mała najczęściej kładę na brzuch żeby się wymeczyla i ćwiczyła podnoszenie główki albo Bujak z wibracje. Tak to uwielbia słuchać jak tata do niej gada i się śmieje i próbuje go naśladować składając usta tak jak on megasna jest. Xxx A mam pyt. Ile dajecie wody jak kapiecie maluchy bo u nas cala wanienka cieplutkie wody więcej nic pokazuje termometr i Mia to uwielbia. Zwykle tata ja kapie i cala kąpiel nie odrywa od niego wzroku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat ja juz tydzień po porodzie odzyskalam wagę sprzed ciąży a może mam 1kg mniej nie wiem. Ale brzuch mam nierowny. Z lewej strony tam co wyszły na koniec rozstępy mam bardziej wypukły a z prawej mniej. Dziwne to. Różnica jest widoczna sporo z mojej porspektywy. Xxx I jeszcze mam pyt o wasze bóle kręgosłupa ale nie od noszenia maluchów tylko ja mam coś takiego czasem tako silny rozlegly ból w okolicy nerek jakby tam się coś odrywalo od tylu. Nie wiem jak to opisać podobne miałam jak obkurczala się macica. nagły ból jak odrywające się duze coś. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na spacery chodzimy ale niestety nie codziennie i tylko jak maz wroci z pracy bo niestety spelnily sie moje obawy co do wozka. Nie moge sama w ciagu dnia wychodzic na dlugie spacery bo nie daje rady zniesc wozkka z 4 pietra i dziecka a juz nie mowie o wnoszeniu na gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Safari mam ten sam bol. Lekarka kazala mi zrobic usg czy to nie nerki...kregoslup nie daje rady. Pilates mam cwiczyc. Na youtube sa filmiki. Tylko mi czasu brakuje. Wracam do morsowania i mam nadzieje ze to mi pomoze:-) Xx Magda mi M znosi wozek rano przed praca a wnosi po pracy. Nie wyobrazam sobie dnia bez spacerku bo mlody by wykonczyl i mnie i siebie...to podstawa wyciszenia i snu przez 4 godziny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) No wczoraj Maryska sie chyba za ta zolze obraziła... Od 24 do 6 rano dała mi popalić tzn jej brzuszek... Nie miała kupy od 4 dni i to był chyba powód... Z tego wszystkiego wylądowaliśmy rano u lekarza bo przez ten płacz nawrócila sie jej infekcja oczka i cały czas wycieka ropa dostaliśmy krople z antybiotykiem, na kupkę czopki glicerynowe i na szczescie podziałały miałyśmy wielka kupę!!!:) mój smoczek wazy 5980!!! 240 g tygodniowo rosnie!!! X Przez ta ostatnia nic myslalam ze odwołań sylwestra, ale Marys znowu dzisiaj juz ładnie spi, zobaczę jak bedzie w nocy i rano podejmę decyzje. Bedzie nas 6 osób dorosłych 3 dzieci i Mary na gorze;) X Plecy bola mnie w okolicach ledzwi, najgorzej jak muszę sie schylać po Marysię i podnieść razem z nia do góry dramat...:/ X Agagula, ze spacerami jest u nas idento, musi byc i to jak najdłuższy:) X Czym ja zajmuje Mala, wszystkim czym sie da... Zabawkami, mata,, gadaniem, gilaniem, calowaniem, robieniem z siebie głupka... Ale ona ma tak ze jak chce sobie spokojnie polezec to poprostu bedzie leżała i patrzyła przed siebie a jak bedzie chciała marudzić to i tak mi spokoju nie da... Rano często kładę ja na poduszce, tak aby była pod lekkim katem, dzwonię fo koleżanek na głośnomowiacym kszatam sie po pokojach łazience czy tam zajmuje sie prasowzniem itp... I ona patrząc w okno przed siebie a mamy takie wielkie balkonowe lezy ok godz i jest mega grzeczna, niestety nie trwa to wiecznie... A mi sie pomału kontakty kończą hehe:) X Na termometrze u nas -13 wrrr:/ X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda jaki wózek kupiłaś?bardzo ciężki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozek coneco elmo 3w1. Gdzies kolo 15kg. U nas nie ma szans zeby maz mi rano znosil bo nie ma gdzie. Wozkowni nie ma a blok jest taki ze wozka nie zostawie bo ukradna. Pewnie ze bym chciala chodzic codziennie na takie spacery jak wy ale nie udzwigne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula Malwi - ja też jestem fanką spacerów a na ile wychodzicie w taki mróz? Dziś u mnie za oknem -7 więc byłam 2x po pół godziny - myślicie że spokojnie można na dłużej? Agagula mors to pewnie syna hartujesz konkretnie :D Xx Magda jak napisałaś o tej karuzelce to ja też zawiesiłam. Wczesniej myślałam ze Mała nie ogarnia takich rzeczy a jednak! 20 min spokoju bo patrzyła na kręcące się misie jak zaczarowana. Z tej okazji postanowiłam jej kupić matę edukacyjną - Ags ta Wasza mi się bardzo podoba a czy ona wydaje jakieś dźwięki? Xx Ulka zrobiła się taka pogodna! Cały czas się uśmiecha i gada swoim językiem :) ale oczywiście nadal nie chce spać chociaż wczoraj zasnęła szybko jak na nią o 23, może dziś mi tez się poszczęści. Malwi trzymam kciuki za spokojną noc u Was, poprzednia brzmi hardkorowo. xx Nfocat ja tez ważę mniej niż przed ciążą ale ten brzuch to jakaś masakra! Może pocwiczymy z Chodakowska? Xx Nfocat, Malwi że Wam się chce sylwestra robić. Nas zaprosili znajomi ale ich dzieci dopiero co miały wirusowe zapalenie oskrzeli (w tym niemowlę 2 miesięczne). Mamy przyjść z Małą. Nie wiem czy nie lepiej zostac w domu bo a nóż się czymś zarazi.. xx Iza gdzie jesteś? Tęsknię za Twoimi postami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem co jeszcze napisać miałam. Jan kupiłam laktator firma lansinoh to zdziwiło mnie w opisie heh ze najlepiej na spokojnie zrelaksowana patrząc np na dziecko sciagac. Tzn wiadomo ze bez stresu najlepiej ale ze aż tak. I tak pomyślałam wtedy ze Madzia ty jak masz taki stres podczas karmienia tzn ze obwiniasz się itd i denerwujesz ze mało pokarmu to właśnie może dlatego jest go malo....głowa do góry pozytywne myślenie relaks herbatki i będzie dobrze. Musi. ja miałam właśnie próbkę straszliwe go ryku wycia itd Mia była bardzo głodna a nie mogła jeść nic nie pomagalo. Ryk i koniec piersi nie wzięła. z butli tylko trochę i to samo.... wyryczala się mega dlugo. Herbatki swojej Te nie chciała no nic. Ani tak ani siak. W końcu jakoś przy suszarce po zmęczeniu dala się piersią nakaemic. J tak ciągnie juz ponad 30minut na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari moja mi wieczorami co jakis czas tez takie akcje urzadza . Katastrofa. I to prawda, ze stres wplywa na laktacje. Ja mialam problemy przy Bartku jak mnie tesciowie wkurzali. Teraz luz. xxxx Magda, super, ze Bartus przybiera na wadze. Widzisz, to nie wina Twojego pokarmu. Szkoda, ze tak ciezko masz z wozkiem, bo malemu na pewno pomogly by regularne spacerki. My tez chodzimy codziennie. xxxx Claudina, ta mata jest na prawde super. Emi ja uwielbia. Ma dwie melodyjki i mechanizm doczepiany do palakow, ktory nimi porusza. Wpisz sobie lamaze space symphony w you tube i zobaczysz jak dziala :) xxxx Ja mam jeszcze ok 1 kg na + ale to mnie akurat nie martwi. Brzuch juz tez praktycznie wrocil do normy i nawet skora sie naciagnela. Tylko ta oblesna krecha wciaz jest :/. xxxx Malwi, nfocat tez Was podziwiam za organizacje Sylwestra. Oby wszystko sie ladnie udalo. Do nas wpadnie moja przyjaciolka, ale nic szczegolnego robic nie bede. xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja tez malo nosze Emilke. Standardowo siedzi w lezaczku, ale zazwyczaj musi byc bujana i tu swietnie sprawdza sie starszy brat, mata ( bawi sie i zasypia na niej), i lozeczko ale to juz rzadziej. Jutro tez jej karuzele zaloze i zobaczymy jak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×