Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Andzik87
Magda nie nakrecaj sie tak mocno bo to tylko szkodzi. mnie tez byla mega ciezko zaakceptowac ze moje piersi nie wystrczaja Leonkowi. podejrzewam ze to tez po czesc wina połoznej która mi kazała dokarmiac mm jak mały zaczał z wagi spadac;( a ze to moje pierwsze dziecko to spanikowałam ze go głodze i dałam butle. pytałam sie wszystkich kolezanek szukałam porad w necie. i bardzo załuje ze nie walczyłam o cycka;( karmiłam mieszanie ponad 2 miesiace. ale teraz juz mały przestaje wogóle cycka akceptowac. juz myslałam ze całkiem go odzucił bo od dwóch dni nie chciał ssac, ale dzis rano zaciagnął ;) walcz ale jesli sie nie uda to nie wkrecaj sobie ze jestes zla matka. bo ja tak robiłam i depresji bym sie nabawila przez to. Kocham Mojego Leosia najmocniej na swiecie i to ze daje mu butle nie zmieni tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Magda ja Ci powiem jak było u mnie.....chciałam bardzo karmic piersią, nawet nie brałam pod uwage butelki ale los wybrał inaczej. Juz w szpitalu podawali małej mm bo darła sie w nieboglosy bo ja nie miałam pokarmu. W domu miałam doradce laktacyjnego ktory był ze mna jeden caly dzień ale oczywiscie nie pomogl w tym ze pokarm sie pojawił :/ w ciagu godziny wieczorem czyli po calym dniu potrafilam sciagnac 20ml UWAGA z 2 piersi! o zgrozo, meczylysmy sie obie, w konu powiedzialam dość. Tłumaczylam sobie ze tak musi byc, nie jedno dziecko wychowalo sie na mm i jest mega zdrowe no i tak w;asnie Hania jest w zasadzie od urodzenia karmiona mm i jeszcze ani razu nie chorowala a kolezank imaluszek ktory urodzil sie tydzien wczesniej i jest karmiony piersia chorowal juz 3 razy wiec chyba nie ma co tak bardzo prezywac bo tak na prawde mm nie jest jakims wielkim zlem! wiec Madzia glowa do gory, karm ile mozesz a jak juz stracisz sily i nadzieje poprostu daj butelke i tyle bo innego wyjscia nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Znowu strona przeskakuje bo sie posty nie pokazuja;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mama MM
test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mama MM
test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mama mm
test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mama mm
dzień dobry, przedstawie się,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Magda, ja nie wiem co bym zrobila ale tak sobie mysle, ze jakby tak to mialo u mnie wygladac jak opisujesz to chyba dalabym sobie spokoj, bo sie zajedziesz. Ewentualnie sciagnela bym ile sie da i podala z butelki a reszta mm, choc pewnie tak laktacja szybciej padnie :(. Mm to nie koniec swiata a moze i dla Was szansa na troche spokoju. xxxxx U mnie Emi tez sie przy piersi prezy jak jej za szybko leci, zlosci sie wygina, placze. Przerywam karmienie na chwile, uspokajam ja i za chwile probujemy jeszcze raz. Wszystko robie bardzo spokojnie, staram sie nie irytowac i zazwyczaj dziala. xxxx Za to problem mam taki, ze ona butli wcale nie chce a reakcja jest taka jak na smoczek- dlawienie :/. Ostatnio zostawilam ja z mezem na 3 godziny i juz w od furtki slyszalam ryk jak wrocilam :( xxx Musialam wymienic mojej lasce garderobe, bo te pierwsze ciuchy sa juz za male. xxxx Anja ja w marcu jade do Pl i juz planuje sie ze spacerowka quinny zabrac. Szukam tylko jakiegos fajnego spiworka, bo te z quinny mi sie nie podobaja. xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mama mm
przepraszam za skopiowane posty ale cos kafe nawalilo... wpadam tu do \was często jako pdczytywaczka :) jesesie fajne babeczki :) ale dzisiaj to już postanowiłam się ujawnić i pare słó napisac do Magdalenki bo jest mi Ciebie kobito szkoda. Mam 2 synow, 4 letniego i już ponad miesięcznego grudniowego dzidziusia :) no i co? i borykam się z tym samym prolemem co kazda mama chcącca dac piers. cyce bolą mnie jak stad do nieba, w jednym sucie mam az dziure!! tak tak, kawal czerwonego strzępka wyszarpał mi mój ssaczek przez durny kapturek, mimo tego nie nie poddam się!! efekt, dziecko płytko ssie piers, piers się nie oproznia, nie produkuje więcej mleka, bledne kolo. Teraz już podjelam decyzje i jade na laktatorze, tak jak przy pierwszym synku. tam była inna bajka bo bylam w szpitalu po cc na kilka tygodni i musiałam sciagac pokarm zebby utrzymać laktacje, a Mlody w tym czasie był na mm i potem była dupa z karmienia. do rzeczy: Magduś odpowiedz mi na jedno ytanie z jakiego powodu nastawilas się tak twardo na karmienie piersią? bo masz jakiś dominujący powod. ja mam, każdy ma... ja np. w celu ochrony przez choróbskami, nie dla sławetnej wiezi emocjnalnej, bo uważam ze karmiąc butla również ta wiez się nawiazuje... jaki był u Ciebie ten priorytetowy powod?? pomożemy Ci przez to przejść, bo wiem ze można się deprechy nabawić przy problemach z karminiem (znam takie przypadki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda,a może Bartek ma nietolerancje laktozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Z ta laktoza to nie wiem. Xx Gosc mama Powod checi karmienia piersia to tezochrona dziecka i tez ta wiez z dzieckiem no i wszystko po prostu wiadomo ze moj cycek byl by zdrowszy dla malego niz butelka. A i dziekuje za opisanie swojej sytuacji. Xx Moj bartek tez byl dokarmiany w szpitalu ze wzgledu na zoltaczke, potem te kolki a potem maly nie przybieral i pediatra kazala dokarmiac. To moje pierwsze dziecko i tez sie wlasnie bardzo wystraszylam ze dziecko glodze i poszla butla w ****** maly szybko zalapal ze z butli lepiej leci. Nawet go probuje oszukiwac jak go karmie mm to wyjmuje mu butelke z buzki i szybko wkladam piers to od razu skubaniec czuje i od razu jest placz. Xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Malwi hop hop...co u Ciebie i Marynci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Ags, ja juz uparzyłam spacerwke i chyba w przyszłym tygoniu ją kupię:-)mamas&papas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Magda a jaką karmisz butelką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Hej:) Anja jestem!!! ;) Tyle razy juz zasiadalsm żeby cos napisać i zawsze mnie moje dziecko odrywało...:/ X Anja poślij link do tej spacerówki, moja koleżanka ma inglesina trylogy jest super ( gatunkowo materiały i wykonanie wypas) ale cena tez extra:/ X Magda trzymam za Ciebie kciuki!;) X Ja jutro mam księdza, ciekawe co mi o chrzcinach bedzie gadał... X Marycha ma sie całkiem dobrze, z brzuszkiem jest dobrze:) ale boje sie zachwalać bo za każdym razem jak gadam o niej w samych super latywach to np pół nocy nie spie... Hehe:) X Kąpiemy ja codziennie po 18 pozniej cycus i zasypia do godz 20 kilka razy zaplecze a pozniej spi jak zaczarowana, w nocy mamy 1 lub 2 karmienia. Niestety nie spi w lozeczku, tylko ze mną w łóżku a tatuś w drugim pokoju, i przyznam sie bez bicia, ze to tylko moja wygoda... X Andzik, super ze z oczkiem dobrze, u nas niestety nadal oczko ropieje, mimo antybiotyku, i chyba nie obędzie sie bez wizyty u okulisty. Mam nadzieje tylko ze te kanaliki uda mi sie rozmasowac! X Natalia, widziałam Ci na grupie karmienie piersia na fb, byłbym temat o aktywności podczas karmienia, poczytaj bo podobno mleko zmienia smak... Na gorzkie przez wysiłek fizyczny. X Ja tez dołączam do ekipy fit;) chce zrzucić 3 kg, ale tak ostatnio kocham ciasta ciasteczka ze moze byc cieżko! Diety nie mam żadnej, a jesc tez zaczynam juz całkiem normalnie, moze spacery mnie odchudza:) X Marysia extra rosnie, ostatnio kumpel sie pyta "ile juz ma 3 4 miesiące?" Plecy mnie nawalaja mega, a mała w dzien często marudzi z nudów No to ja troszke noszę i jest efekt:/ X Mata nadal jej nie interesuje, za to teledyski jak jej na telefonie pokazuje to bardzo;) ta pozytywke grajaco-swiacaca do lozeczka to jakby juz umiała to by najchętniej rozwalila o ścianę niecierpi jej! Tak naprawdę to mam problem ja zainteresować czym kolwiek... X Aaaa wszystkiego dobrego w nowym roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik, Zimowa zdrowia życzę!!! X Claudina, jak Ulka spi w nocy? Ja Ci powiem, ze u nas dużo zmieniły te kąpiele, ze sa codziennie. Widze, ze Marys zakumala ten schemat. X Anja, Hani brzusio lepiej? Czy nadal wzdęcia ja męczą? X Iza, i co mała ma skaze? Nie pamietam dokładnie jak opisywalas ta sytuacje, ale jestes pewna ze to po jedzeniu a nie np po kosmetykach sa te krostki? Tak było u nas. X To co ja sie teraz napiore i naprasuje to dramat... Mimo ze w szafie mała ma tyle ciuchów to co chwile cos... To sie posika to uleje, a jak uleje to na spiochy, sliniak ( bo jej juz zakładam przez to ulewanie), pieluszke i koc... Ehh i tak wkoło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwi dziekuje na szcescie z moim zdrówkiem coraz lepiej;) xxx ja miałam takie postanowienie ze bede wszystko prasowac po praniu ale mi sie nie chce;) jak wieszał to ladnie naciagam i nie prasuje;) a piore co drugi trzeci dzien;) xxx wczorał Mojego ma chrzesniak ochrzcił nam dywan (nasikał) a dzisiaj Leon ochrzcił nam lózko;) wziełam go na wyrko i zdjelam mu spiochy i pieluche zeby dupka troche odpoczeła a on mi nasikał;)))) xxx Malwi a ile Marys warzy? xxx No u nas antybiotyk od razu pomógł bo juz na drugi dzien było lepiej. w sumie zakraplałam mu to oczko 3 dni. i juz jest ok. xxx my mamy taka spacerówke https://sprzedajemy.pl/spacerowka-quinny-buzz-3-red-flame-reflection,150373 mysle ze na wiosne nia spokojnie wyjedziemy;) xxx w ogóle Leon bardzo główke podnosi. az sie boje ze za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Malwi u nas teraz wyszło że to nie zadne kolki ani wzdecia tylko SKAZA! poszłam z nią w koncu do alergologa i uslyszałma taką diagnoze, kupilam specjalne mleko i kupa jest 4 razy dziennie bez meczarni. Ale co najdziwniejsze w nocy nadal sie pręzy i rzuca na śpiąco! Wczoraj od 2 nie spałam :/ juz zaczynam wariować z bezradności, zastanawiam sie czy ona poprostu nie jest jakas wystraszona. Kuzynka rechabilitantka zasugerowała mi jeszcze wzmożone napiecie mięsniowe, ale ona pieknie trzyma glowe, przekreca sie z brzuszka na plecki i juz sama nie wiem. Mowie Wam ,masakra. Juz lepiej chyba bylo mi zyc z mysla ze to brzuch i po uplywie 3-ego miesiaca minie, ale dupa....za 4 dni konczymy 3 miechy a tu coraz gorzej:-( Aha no i tak jak Malwi u Ciebie Hania nie interesuje sie zadną matą itp. Chwile popatrzy na grzechotke jak jej pod nos podstawie i grzechocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik Ty sie boisz, ze za wczesnie a ja, ze moja wolno wszystko robi, choc wiem ze tak nie jest. Ja ja po prostu za bardzo do Bartka porownuje a on to byl wybitnie szybki do wszystkiego ;). Niunka ladnie glowke trzyma a na brzuszku robi zabke, takie skoki, ze sie troszke do przodu przesuwa ;) xxxx Magda, ja tak sobie jeszcze mysle, zebys sprobowala sie tak nie stresowac, bo to jest tylko jeden z etapow i on szybko minie a zastapi go troska o cos innego. Takie sa uroki macierzynstwa, ze juz zawsze bedziemy sie czyms martwic ;) Ja teraz widze ile stresow zupelnie niepotrzebnych mialam przy Bartku. Ciesz sie swoim maluszkiem bo czas szybko mija a to jak karmisz niech ma mniejsze znaczenie :). xxxx Dziewczyny, szczegolnie Iza i Malwi jak wyglada ulewanie Waszych dzieci? Jak czesto i jak duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
A co do prasowania to u mnie odwrtnie jak u Andzika, mowilam ze nie bede orasowała a prasuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta spacerowka. Ja narazie bede uzywac buzza a pozniej na Maclarena sie przesiadziemy, choc teraz to juz zaluje, ze go kupilam, wolalabym cos bardziej kolorowego ;) A ja juz nie prasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ktkras z was napisala tez o wzmozonym napieciu miesniowy. O tym nie pisalam ale tez jest jedna sprawa ktora sie martwimy bo i bartus sie meczy i my chodzimy nie wyspani. Chodzi o to ze strasznie dlugo usypia bo co chwila sie rozbudza i placze albk po prostu sie budzi potem jest juz wymeczony i jeszce gorzej go ululac. Dziwne jest dla mnie to ze on strasznie macha raczkami przy spaniu i przez to sie budzi bo energicznie macha, przy okazji sie podrapie albo uderzy w buzke, nogami tez macha ale najbardziej rece. A pluszki u rak rozklada przy machaniu tak szeroko od siebie i sa sztywne i napiete.zreszta calaa dlon. Jak go probujemy po kilkadziesiat razy uspac to trzymamy jego raczki. W nocy tez macha przez sen raczkami i dziwni steka . Nie wiem co to jest. U doktorki bedziemy 12 stycznia na szczepieniu to sie zapytam ale moze ktoras z was to z czyms kojarzy. Nie wiem on ma cos z tym napieciem czy stres ode mnie przejmuje. Chociaz nie bo ten problem z raczkami byl juz w szpitalu po porodzie. Chyba musze go wiazac ciasno w becik do spania. O a w nocy jak sie obudzil np dzisiaj o 3 w nocy to zasnal po 2,5 godzinie bo ciagle machal tymi raczkami i cos wierzgal stekal nie wiem kurcze albo to ten brzuszek go tak meczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Magda to ja pisałam. U nas jest dokladnie tak samo i tez tłumaczylam to sobie brzuszkiem! my mamy szczepienie 7 stycznia wiec zapytam pani dr. Ale u Ciebie i u mnie jest machanie raczkami, klopoty ze snem i karmieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja kurcze to musi byc tego jakas przyczyna :( Dopytaj sie dokladnie pojutrze i daj mi znac bo my mamy szczepienie 12. Ide spac maly w koncu spi. Mnie juz codziennie wievzorem o tej godzinie glowa boli ze zmeczenia Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha a butle mam avent natural i dr. Browns ale ta butelka antykolkowa doktora nie daje mleka bo ono nie powinno cieknac same jak sie butle przechyli bo wiadomo ze mleko latwo leci i szybko a w tej z aventu dziecko musi pociagnac zeby cokolwiek polecialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Magda i anja a moze sprobojcie opatulic dziecko takimi otulaczami, albo obejrzyjcie na yt dr karp-on tam pokazuje jak mozna uspac dziecko, jak go otulic-przy starszym pomoglo nam to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejoo :) ja tez pare razy pisałam do was a w trakcie coś wyszło, albo mała zachciała mamusi i duupa blada :D xx Malwi u nas to jednak skaza niestety, ale teraz kapiemy ją w musteli na przemian z krochmalem, sucha skórkę w brwiach tez smaruje wazelina jak chyba Ags noi ograniczyłam na maxa nabiał plus kropelki delicol i różnica jest kosmiczna po prostu :) i u mnie kilogramy pewnie przestały spadać przez to że ja teraz tez pokochałam ciasta, ale o dziwo sama zaczełam piec na potęgę :) jak zazwyczaj piekłam 2 razy w roku, tak teraz czasem 2 razy w tyg, i to same przekładańce kremowe :P mniiiiiam xx oo i ja tez piorę rzeczy małej na potęgę, ale nie prasuje :P xx Ags u nas jest różnie z ulewaniem, są dni że ulewa jej się "na rzadko" po praktycznie każdym posiłku, są dni że ulewa mniej ale nie zaraz po posiłku a jakiś czas później - wtedy jest tak gęściej, często jest tez tak że ulewa jak tylko wezmę ją do odbicia, często ulewa jak jej właśnie sie odbija, no różnie z tym bardzo, ale ulewa codziennie cały czas :( lekarka kazała nie zagęszcząć a poczekać do końca 3 miesiąca bo ponoć całe mnóstwo dzieci ulewa ze względu na niewykształcone jelita, i jeśli przybiera na wadze to sie nie martwić, noi czekać ;/ generalnie nie wiem od czego to zależy ale w nocy nie ulewa praktycznie wcale, pewnie dlatego że karmię na leżąco w łóżku, ale np rano po obudzeniau też ją tak karmię i nie podnosze jej jeszcze żeby np mogło jej się przelać w żołądku a ulewa i tak ;/ i to że jej się odbija wcale nie oznacza że nie ulewa, więc się ciągle przebierami i wymieniamy tetrę, jak mi ostatnio bratowa mówiła że ona ma w domu 5 sztuk pieluch tetrowych to walnełam takim śmiechem że hej, bo u nas są dni że z 5 to zaleje w 1 dzień, bo jak mocno zaleje i pielucha mokra to daje czysta i tak w koło macieju ;/ miejmy nadzieję że to naprawde minie po 3 miesiącu :) xx Andzik u nas juz ochrzczone wszystko ;) łóżko w sypialni, salonie, wóziu, obsrane, obsikanie, obrzygane :) zakupiliśmy odplamiacz i tata pierze :) xx Magda hm ja nie wiem co ci poradzić, ale matka karmiąca mm wcale gorsza nie jest, musisz spuścić trochę psychicznie bo się wykończysz :) mi też ciągle mówiono o dokarmianiu, że mała mało przybiera itd ale ja akurat się zaparłam, kłamałam że wybudzam małą w nocy żeby ja karmić, a nie wybudzałam i Zuzka sama przyspieszyła z wagą, ale ja się tak nie bałam bo wiedziałam że w każdej chwili moge na mm przejśc więc dałam nam trochę czasu i się opłaciło... a pamietaj że na zachowanie Bartka mają wpływ Twoje emocje, jeśłi ty jesteś smutna i rozżalona to on to czuje i też nie jest szczęsliwy :) nie ważne jak go karmisz dla niego i tak jesteś najukochańsza i najważniejsza na świecie i uwierz że nie ma i nie będzie miało dla niego znaczenia jak go karmiłaś :) xx gosiaczek ale sylwester bombowy :) xx Anja my tez wkwietniu, maju będziemy wchodzić w spacerówkę, jeśli rozkłada się na płsko to nie ma chyba problemu :) ja poczekam aż będzie trochę cieplej i niech mała łapie słońce :) xx o i mojego brata synek, urodzony ne wiem czy wam mówiłam 21 listopada tez jest rozdarciuch i oni go właśnei zawijają ale nie w otulacze ale normlanie w rożek i on tak się daje oszukać usypiając na rękach, jak uśpią go bez rożka i odłożą to nawet nie odejda od niego jak on juz zaczyna ryczeć :) my też czasem Zuzkę jak jest niespokojna to tak usypiamy :) xx claudina a u was jak, jest lekka poprawa, śpi Ula troszkę ? :) xx Agagula ty też cos przepadłaś :( xx natalia co do swędzenia to mnie strasznie swędzą plecy i tez mi mówili że to może być po znieczuleniu, kupiłam sobie super szczotę żeby się skrobac pod prysznicem ale to za mało. jadę pumexem bo mam taki fajny z rączką :D :P xx zimowa a wy juz zdrowi ?? xx neska my tez już mamy za sobą nockę u znajomych, Zuzki jakby nie było - anioł nie dziecko :) xx zawiecha co u was ?? xx buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×