Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Safari29
Pochwalić się musze normalnie. Mia przespala 8godzin 1 ciągiem. Od 24 do 8 rano :-D Powtórzyła ten rekord z kiedyś :-) Za to za dnia prawie nie sypia w ogóle. To na brzuszek to na plecki to mata to karmienie. .. uwielbia leżeć na przewijaku patrzeć. A jeśli chodzi o karmienie to ja nigdy nie nastawialam się za to na karmienie i mówiłam co będzie to będzie jak będę karmić miesiąc to trudno i może właśnie dużo dało to podejście w tym ze pokarmu mam dosyć. Nic sobie nie wkrecalam. A miałam też kilka dni ze dokarmilismy ja mm ale.to pojedyncze przypadki. Teraz karmienie mi się podoba akurat i chce karmić i nawet poszłam na dietke :-) codziennie wypijam ok 3 nawet 4 herbatek z babydream na karmienie i tez zauważyłam że dużo dają a jak je ograniczalam to pokarmu było mniej. I jak byłam kilka dni w pracy za koleżankę i miałam stres przed tym ze musze tam pokatnie ściągać mleko to faktycznie Tez mała chyba to bardziej czuła i ona się rzucała i ja miałam mniej pokarmu jakoś. Dużo daje pozytywne lajtowe nastawienie co będzie to będzie. To mówię na swoim przykładzie tylko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wczoraj byłam tez u ginka i wszystko Oki u nas. Czekamy na cytologie. Xxx Wczoraj 1 raz byłam na spacerze sama z Małą. Dobrze z mamy windę a tylko 5 schodów musze pokonać na dole. Xxx Ostatnio też zaczęłam się trochę martwić o kupki Małej bo wcześniej robiła praktycznie przy każdej pieluszce, było może z 1 czy 2 przewijania bez. A ostatnio nie było 2 dni i bardziej się prezyla. Później jak zrobiła po połówce czopka to wodę. Potem znów nie było 2.5 dnia i jak zrobiła to na plecach na ciuchy masakra. Dziwi mnie to dlatego że wcześniej było tyle na dzień a teraz tak rzadko. Xxx A Madzia kobitko musisz coś jeść. Do 15 to ja jem juz 2 razy. Jak mi placze to w koncu dziecko :-) zrób kanapkę i chodź z nią jedz przy małym :-) dziecko też czasem może te 5 minut samo poplakac. A ty tez musisz coś organiznowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wczoraj byłam tez u ginka i wszystko Oki u nas. Czekamy na cytologie. Xxx Wczoraj 1 raz byłam na spacerze sama z Małą. Dobrze z mamy windę a tylko 5 schodów musze pokonać na dole. Xxx Ostatnio też zaczęłam się trochę martwić o kupki Małej bo wcześniej robiła praktycznie przy każdej pieluszce, było może z 1 czy 2 przewijania bez. A ostatnio nie było 2 dni i bardziej się prezyla. Później jak zrobiła po połówce czopka to wodę. Potem znów nie było 2.5 dnia i jak zrobiła to na plecach na ciuchy masakra. Dziwi mnie to dlatego że wcześniej było tyle na dzień a teraz tak rzadko. Xxx A Madzia kobitko musisz coś jeść. Do 15 to ja jem juz 2 razy. Jak mi placze to w koncu dziecko :-) zrób kanapkę i chodź z nią jedz przy małym :-) dziecko też czasem może te 5 minut samo poplakac. A ty tez musisz coś organiznowi dostarczyć jakichś wartości oodżywczych :-) pij zioła koper anyz kminek taka herbatka dostępna nawet w lidlu albo też specjalne na karmienie i karm jak Dasz rade. A jak nie to mm to nic złego. Bez przesady :-) ważne ze kochasz Bartka. I nie możesz być taka zestresowana tym kp. Wyluzuj się a na pewno on to poczuje takie moje zdanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do mam dziewczynynek. Czym i jak myjecie okolice intymne? Położna zabroniła cokolwiek ruszać pomiędzy wargami, mam na myśli ten biały nalot. Ale ile tak? Bo ja co jakiś czas delikatnie oczyszczam tam nie gleboko patyczkiem do uszu. Choć ponoć nie mam ruszać bo to ochrona. W ogóle Położna radziła przemywac tylko woda lub rumiankiem pupke najlepiej a jeśli jest tylko siku to sucha chusteczka. Bardzo mnie ciekawi jak w pl radzą czy Anglii? A może zależy od położnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dziewczyny otulilismy Hanie na noc i było lepiej! zamowie dzis taki specjalny otulacz, moze akurat ona potrzebuje takiego "ścisku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba pojde do lekarza jutro, niby u nas bez goraczki ale ja kaszle sporo i gardlo nadal mnie boli no i dzieci zaczynaja kaszlec. Wiec jezeli beda miejsca jutro to sie przejdziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulinka7
Chyba znowu problem ze strona wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari nam tez kazali nic z tym nie robic, ale ten nalot miedzy wargami robil sie zolty i ja co k ktoras kapiel przemywalam tam mokrym wacikiem bo sie balam ze dostanie jakiegos zapalenia czy cos... A polozna pozwolila przeczyszczac woda i wacikiem ale nie patyczkiem bo jak dziecko sie kreci to mozna krzywde zrobic:) i gratuluje nocki ;) Xx Anja noto supcio ze Hania pospala, niektore dzieci lubia byc owiniete i miec ciasniutko wtedy czuja sie bezpieczniej ;) Xx Zimowa oj nie dobrze, zdrowka dla was :) Xx U nas noc pospana - jak zawsze, ale od rana problem z kupa :( byly 2 i obie w meczarniach :( wczoraj wieczorek jadlam pizze z pieczarkami, kukurydza i papryka i to chyba od tego, chodz kazda z tych rzeczy jadlamnjuz wczesniej i nic.nie bylo eh i mam teraz zagwostke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza twoja niunia ulewa. Powiec mi czy mozliwe jest ze dziecko w ogole nie ulewalo a teraz od tygodnia okolo zaczal ulewac??? Dzis w nocy przez sen mi ulal i to porzadnie. Dobrze ze go klade na.boczku. Xx Dziewczyny jestescie kochane dzieki za opinie wasze i wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda mi Mia w ogóle nie ulewala. Później jakiś chyba ok. 4 czy 5 tydzień ulewala mocno i gesto nawet kilka dni, a teraz znów rzadko i tylko czasem. I chyba po mm mi geściej ulewala wtedy od razu po karmieniu nie zdążyłam jej czasem podniesc. Teraz tak nie mam raczej a jak jest to właśnie po dłuższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Magda ja nagrałam Hanie i wysyłam filmik kolezance ktora zajmuje sie fizjoterapią dziecieca.Zobaczymy co ona na to powie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safarii moj tez wlasnie ulewa i to dosc duzo czasem od razu po jedzeniu a czem nawet po ponad godzinie snu co jest niebezpieczne bo przez sen. Jak sie naje i zaczynaja sie problemy brzuszkowe i cisnie baczki to tez wtedy mu gora wychodzi mleko. Po moim nie ulewa tylko po tym mm. Ale to raczej nie wina mm bo na poczatku dostawal to samo mleko co teraz i nic sie wtedy nie dzialo Xx Anja to super to ja czekam na wiesci. A czy twoja niunia jak macha tymi raczkami to tez tak rozszeza i napina paluszki u rak i tak jej zostaje taka napieta raczka i tak spi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda wiem ze są specjalne mleka mm przeciw wymiotom. Zamówiłam próbki różnych z humana bo miałam kupon właśnie. Raz mi się tak zachlysnela ze poszło buzia i nosem jednocześnie. Ps. A jak ci chce ulac podczas snu po godzinie to nie daje wcześniej objawów takich? Takiego naciągania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko w sumie nawet jakby a człowiek coś in ego przecież robi w innym pomieszczeniu to i tak nie usłyszy. No my często kładziemy spać na brzuch jak się jej nie odbije. A główkę spr. Co jakiś czas czy ma a boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda wydaje mi się że w każdej chwili może dziecko zacząc ulewać, ja mm nie podaje a tez czasem ulewa tak na gęsto. Przez sen nie ulewa - jak już to wpierw się budzi, wyrzuca smoka (no chyba że już go nie ma) i jest taka hm spięta, niespokojna i zaraz jej wylatuje. W dzień to nie problem bo jestem praktycznie ciągle przy niej, a w nocy nigdy nie ulewa. Są dni, a jest ich mnóstwo że ulewa po każdym amciu praktycznie...mimo że ładnie jej się odbije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, u nas dokladnie tak samo z ulewaniem jak opisalas. Juz mnie to do szalu doprowadza. Oby minelo, bo zaczelam juz sobie refluks wkrecac :(. Co ciekawe Bartek nie ulewal nigdy i nigdy go po jedzeniu nie odbijalam a Emilke odbijam zawsze, czesem nawet kilka razy beknie a i tak uleje :( xxxx Chcialam isc na spacer a tu wiate i leje. xxxx Claudina, daj znac czy Ulcia polubila mate. xxxx Anja, ja juz sie wzmozonego napiecia u Emilki tez zaczelam doszukiwac, bo ona mi sie czesto w C uklada w lozeczku, ale widze ze ona sie w taki sposob w poprzek przesuwa ;) Nie lubi spac na klinie , wiec tak sobie zjezdza z niego ;). Daj znac co kolezanka o Hani powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
dziewczyny dzieci ulewaja i to jest normalne :) Jeremi tez ulewa- raz czesciej raz rzadziej i mysle ze to normalne :)czasami nawet wymiotuje- ulewanie "pod cisnieniem " i polozna mowila ze tak moze byc, a 2 tygodniowe dziecko kumpeli caly czas ulewa i nosem i buzia i nic nie mowili jej zeby cos bylo nie tak xxx Jeremi nie chce spac na plecach- caly cza spraktycznie spi na brzuchu - wasze tez tak maja? xxx magda sorry ale nie mozesz zapominac o sobie dlatego ze masz dziecko - jak ty funkcjonujesz - jesz o 15? boisz sie isc do toalety?? pomysl czasem sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat moja w dzień praktycznie tylko na brzuchu śpi a na plecach tylko nocą. Myślę że to jej też fajnie pomaga umocnić kark bo juz tak ładnie trzyma długo o sztywno główkę ;-) nawet na rękach jak wezmę do odbicia to już się rzadko kiedy opiera o ramię heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGS a z tym klinem to mOja tez tak ma wygina się i zsuwa. chyba nie lubi a ma go od niedawna. Heh jak zaczyna marudzić to znaczy ze jest juz na samym dole klina, wystarczy Ja podnieśC i śpi dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej Dziewczyny U mnie ulewanie identycznie jak u Izy u Ags-tez mnie to do szalu doprawadza,bo odbeknie,chodze z nią jeszcze jakiś czas poloze,zeby zmienić pieluchę i sru-struzka mleka:/u nas zazwyczaj świeżym mlekiem,nie tym serkiem to ponoc lepiej,bo zwraca rezerwy a nie z zoladka,tak doradca laktac.mowila. Ags mi wlasnie ta doradca powiedziala,ze to refluks,jak dziecko duzo ulewa,czasem slychac aż takie cofanie po którym w moment czkawki dostaje,czasem aż nosem idzie,to wlasnie refluks. Zazwyczaj dzieci wyrastają jedne kolo3 inne kolo6m.a innym to zostaje rzadko,bo rzadko a jednak sie zdarza:( xxxx z klinem u nas identycznie!:)mala sie zsuwa teraz hehe i taka lekko przegieta spi wtedy w c. xxxx U nas dalej walka z kupami,mimo mojej diety i probiotyku kupy w sumie bez zmian,czasem wodniste mega,czasem pieniste czasem sluzowate z mikro niteczkami krwi!!!oszaleje!!!!:(dzis pobraliśmy mocz na posiew i kal. Wszystkie wyniki wychodza ok,mocz ogolne wyszlo super,a w posiewie e.coli!!!!także teraz kontrolnie zob.czy to nie pomylka labolatorium,jak nie to.mala ma pewnie utajona infekcje ukl.moczowego stad te kupy tez moga byc takie brzydkie!:(no i leczenie wtedy....:(nie ogarniam mowie Wam,za dużo stresów:(najwazniejsze,ze ma apetyt przybiera i crp ujemne,ale jednak bakcyle moga krążyć w organizmie i wywolywac różne dolegliwosci. xxxx Magda nie mozesz nie jesc do 15,masakra!jak sie nie wyrabiasz rob wieczorem gdy maz w domu sobie kanapki,salatke na rano wstawiaj do lodówki i rano zjesz spokojnie! Te objawy co opisujesz moga świadczyć o tym napięciu,a co.pediatra na to????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, moja tez czasami sie zwija w literke C, przeważnie kiedy położę ja na na poduszcze, żeby główkę miała wyżej niz dupke, czyli podobnie jak na klinie. Ja ja w takiej pozycji karmie, jak juz idzie spac, żeby w trakcie sie jej odbiło, nie zawsze sie jednak udaje. X Machanie raczkami i nóżkami tez mamy! Tzn juz coraz mniej i nie podczas spania ale było, to jest raczej normalne, dziecko musi skumać dopiero ze łapki należą do niego i uczy sie koordynować ich ruchy. X Anja, takie otulinie dziecka je mega uspokaja, ja próbowałam Marysię tak otulac od samego początku jak wrocilysmy do domu, nie udawało mi sie, zawsze te łapki wytargala na zewnątrz. napewno pamiętacie jak w szpitalu po każdym szczepieniu czy badaniu położne oddają dziecko zawsze jest mega opatulone w pieluchy i spokojne, to na pewno działa!:) X Andzik, Marys wazy 6 kg, to jest wynik z przed tygodnia:). X Z ulewaniem jest rożnie, ale najcześciej spowodowane jest przezarciem sie Marysi, i wtedy ulewa zaraz po odbiciu czyli mi na ramieniu... I raczej ulewa wtedy dużo. Albo ulewa juz jak lezy i macha nóżkami to wtedy jej wszystko do gardła podchodzi... W nocy je na śpiocha praktycznie, i wtedy ani sie nie odbijamy ani nie ulewa. Przybiera dobrze na wadze wiec sie nie przejmuje. A i ulewa tez na gęsto a tylko kp. X Martwię sie jednak tym jej oczkiem, bo jest straszne, powieka i kącik całe zaczerwienione, lekko spuchniete, a w kiciku co chwile wycieka ropa, wytre i zachwile jest to samo. A jak płacze to juz wogole dramat, ropka jest wszędzie i zakleja jej oczko... Jutro dzwonię do tego okulisty, bo juz minie tydzien jak mamy antybiotyk i jest coraz gorzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ja sie boje z kolei,ze mala na cos uczulona i będą mi kazali odstawić i podawac wlasnie jakiś nutramigen czy cos:(a.mleka mam duzo,ona tak ladnie przybiera kurde tak by mi zal bylo:( masakra ze starsza nic takiego sie nie dzialo do roku ponad w ogóle nie chorowala!a z ta ciągle cos! xxxx ach doradca mi tez mowil,ze dzieci z refluksem czesto wlasnie chrapią,sapią,charcza i pokasływać moga,u nas to wszystko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Ags moja tez mam wrazenie ze sie w C uklada ale tez wlasnie na klinie jak sie zsuwa, kolezanka nie moze oebrac filmiku :/ Umowilam sie z nia jutro osobiscie o i le Hania bedzie miała dobry humor bo jutro szczepienie, ale tak sie boje tez napiecia ze szok. Kolezanka tylko kazała mi poprostu przestac czytac w necie i doszukiwac sie. Powiedziała ze niektore dzieci tak po prostu mają. Mnie martwi tez to ze ona podczas jedzenia sie tak zachwouje. 50 pierwszych ml pije spokojnie a potem sie wygina i kwęka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium u nas tez to charczenie jest. Takie chrumkanie jak u swinki ale zazwyczaj jej nos po tym czyszcze, wychodza mega zasuszone gile i jest spokoj. Kurcze nam nadzieje, ze bedziesz mogla kontynuowac kp. xxxx Malwi, moj bratanek mial kanaliki przepychane. Placz byl ale po tym przynajmniej spokoj. Oby i Marysi szybko przeszlo. xxxxx Dziewczyny moja niunka sie z brzuszka na plecki dzis przewrocila :) Ona na brzuchu lezec nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Repetytorium ja tez refluks brałam pod uwage wlasnie z powodu tego jedzenia niespokojnego i ciaglego pomlaskiwania. tyle ze u nas nie ma ulewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dziewczyny, moje dziecko "ścisniete" spi dzisiaj prawie cały dzien!!!!! nawet na kąpiel o 19 sie nie zbudziła!!!!! juz nic z tego nie rozumiem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a tabelki nam przepadły fajnie byłoby od czasu do czasu przypomnieć ssobie 1 i 2 tabelke. W 1 był nasz wiek które dziecko itd a w drugiej daty i waga dziecka. Fajnie czasem sobie przypomnieć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
hejka Kochane... troszkę mnie nie było - ale Was czytałam :) trudny okres ;) xx Anja - dzieci rodzone przez cc potrzebują więcej "ścisku"... ja mojego Mieszka do tej pory zawijam w kocyk ciasno i dopiero lulam do snu bo on czuje się wtedy spokojniejszy - także polecam! xx co do ulewania - mój nie ulewa - beka jak krowa po liściach :P ale jak pije to też często głową kręci w każdą stronę - tak już ma... xx Izulinka - aż się wzruszyłam jak czytałam Twojego posta gdzie opisujesz jak się sprawdzasz w roli mamy i Twój wybranek w roli taty...to było piękne :) xx Magdalenka - kobieto musisz wyluzować bo zwariujesz! skoro dziecko potrafi Ci płakać non stop a masz je na rękach i to nic nie daje - to tym bardziej mu się nic nie stanie jak przez 5 minut będzie kwiliło pod Twoim okiem gdy będziesz jadła... pamiętaj że jak sobie nawet ciut opłacze i się zmęczy - to szybciej może Ci usnąć - i również polecam Ci zrobić dla Bartka rożek z koca, ciasno go owinąć i dopiero lulać :) trzymaj się i odpuść trochę bo Twój stres przenosi się na dziecko!! xx Miechu zasypia wieczorem koło 19 i śpi do 3-4...hehe potem oczywiście mleczko i znowu spać! w dzień po spaniu bawimy się i szalejemy przez ok.1,5h i znowu spać na 2-3 godzinki...potem spacer - więc na podwórku śpi 2 godziny i kolejne 2 w domu - chyba że spacer jest dłuższy... xx Chorym mamą życzę dużo zdrówka i polecam morsowanie ;) xx Anja ja z zabawek mam jeszcze książeczki "oczami maluszka" jedna biała z czarnymi rysunkami, druga czarna z białymi i trzecia czarno-biała...oglądamy je dwa razy dziennie - opowiadam mu obrazki i jest zadowolony a czasem nawet się do nich śmieje :) xx reszty już nie pamiętam - jak mi się przypomni to wklepię ;) xx Mieszko ma 11tygodni2dni i 6kg - ciuszki rozmiar 68 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium ale dziecko nie moze byc uczulone na twoj pokarm, mam nadzieje ze zaden lekarz nie wpadnie na pomysl zebys odstawila dziecko od piersi. Xxx Refluks to ulewanie "pod cisnieniem", pytalam kolezanki która ma drugiego syna z refluksem. Moj maly ulewa sporo (choc czasem juz jest caly dzien w jednych ciuchach:)) i sie martwilam czy to nie refluks. Ale właśnie mowila ze refluks jest pod cisnieniem, jest chlust. Xxx Anja-widocznie mala lubi byc taka opatulona:) Xxx Nasz ciagle spi na brzuchu, plecy tylko w wozku i foteliku samochodowym:) Xxx No i minely nam prawie brzuszkowe problemy, czasem sie zepnie jeszcze ale juz sie nie meczy. Kupa jest ok raz na tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Agagula!!! Fajnie ze sie odezwałaś, myślałam ze znowu jakies problemy Cie spotkały :/ Twoj Mieszko to prawdziwy śpioszek przy mojej Hani. My nadal nosimy 62 . No to skoro refluks to ulewanie pod cisnieniem to u nas odpada calkowicie. Zimowa, chyba własnie tego Hanka potrzebowała :-) zobaczymy co bedzie dalej. Agagula a dlaczego dzieci po cc bardziej potrzebuja tego otulania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×