Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Olejowanie włosów

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam pewien problem a mianowicie nie mogę zmyć oleju z włosów.. myłam je już 3 szamponami i żaden nie pomaga !! nakładałam taki olejek z ROSSMANA (Isana) i po porstu nwm jak to zmyć...nie nołyżyłam go dużo ale i tak głowe mam cała tłustą, a jeśli myje włosy szamponem to robią się strasznie suche, niesamowicie się plączą masakra jakaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje ci się, że są tłuste. Jak szampon się spieni to znaczy, że zmywa. Mi się zdarza olej kokosowy zmywać samą odżywką i jest OK (aha, właśnie, nawet jeśli myjesz po oleju szamponem, to dobrze jest najpierw zmoczyć, dać sporą porcję prostej w składzie odżywki, rozprowadzić na włosach, spłukać i dopiero myć szamponem). Poza tym po olejowaniu i umyciu nakłada się tak czy siak odżywkę (jakąś lekką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zmywam olej zwyklym szamponem z garniera bez problemu. piana robi sie taka jasnozielonkawa i widze ze zmywam dobrze :) uzywalam oliwy z oliwek ale ostatnio nalozylam olej rycynowy i to dopiero byla masakra :( moze masz wrazenie ze sa tluste... albo nakladasz za duzo oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie nie możesz zmyc oleju bo używasz szamponu z sylikonami lub jedwabiem, keratyną itp. do zmywania olejów najlepsze są zwykłe, tanie ziołowe szampony o prostym składzie i tak jak ktoś napisał, olejów nie nakłada się dużo, lepiej nie nakładać go na skórę głowy bo może wzmóc wypadanie włosów łyżka oleju na długie włosy to aż nadto przed zmywaniem dobrze jest olej zemulgować odrobiną odżywki, wmasować odżywkę, trochę wody i dopiero po chwili zmywać szamponem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmywam szamponem 2 razy i też nie zawsze chce zejść. Dzięki za ten patent z odżywką, nie znałam tego, idę sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a właściwie to po co się wykonuje taki zabieg pielęgnacyjny jak olejowanie włosów? Czy do włosów przetłuszczących się jest to wskazane? jakie są korzyści takiego zabiegu? będę wdzięczna za oświecenie mnie w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomaga utrzymać nawilżenie, odżywia, wygładza... a przetłuszczającą się skórę głowy (bo to nie włosy się przetłuszczają!) też można, a nawet warto olejować: www.anwen.pl/2011/12/pielegnacja-wosow-przetuszczajacych-sie.html "Oleje to kolejna rzecz, której wiele osób o przetłuszczających się włosach boi się, bo myśli, że one mogą jeszcze pogłębić ich problem. Oczywiście nic bardziej mylnego! Wbrew temu, co podpowiada nam logika, mogą one nawet spowolnić nam przetłuszczanie (jeżeli nadmierne wydzielanie sebum było spowodowane przesuszeniem skóry głowy agresywnymi kosmetykami). Jak w takim razie stosować oleje? Możemy spróbować nakładać je na skórę głowy (jeżeli tylko nie powoduje to u nas nadmiernego wypadania jest szansa, że spowolni wydzielanie sebum), możemy nakładać je jedynie na same włosy albo możemy stosować je jedynie na same końcówki (przed myciem i po myciu). Jeżeli dobrze (czyli powoli i dokładnie) zmyjemy je z włosów to na pewno nie będą one mocniej przetłuszczone niż normalnie. Naprawdę nie warto rezygnować z olei, bo olejowanie to wg mnie najlepsze, co możemy dla włosów zrobić! " Tylko oczywiśćie trzeba dobrać odpowiednie oleje, przy takich włosach dobrze powinien się sprawdzić olej konopny, lniany, z pestek winogron, rycynowy (ten raczej mieszany z poprzednimi, bo sam w sobie jest ciężki do nakładania i zmywania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie dziękuję za tak obszerną poradę! Okazuje się, ze do tej pory tkwiłam w błędzie, myśląc, że pogłębię swój problem stosując olejowanie włosów, muszę zatem spróbować, bo skóra głowy mi się strasznie przetłuszcza ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez kiedys uzylam samego oleju rycynowego i bardzo tępo sie naklada i zmywa, doslownie jak klej :( a czy np. olejek rycynowy wplywa na porost wlosow? tzn. wiem ze wplywa na porost brwi i rzęs, ale czy nakladany na wlosy moze je w jakis sposob zagescic i spowodowac powstanie baby hair?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do olejku rycynowego dodaję odrobinę odżywki , lepiej się zmywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://olejek-awokado.pl/ - to mój ulubiony olejek. Zawsze miałam suche włosy, co strasznie mi przeszkadzało, odkąd stosuje ten olejek to mam włosy z blaskiem, widać różnicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zasadzie tylko jeden pomysł przychodzi mi na myśl - http://www.pro-sprzet.pl/blog/?p=1081 Odpowiednia technika + odpowiednie kosmetyki i wszystko docelowo naprawdę będzie łatwe do zrobienia. Ale oczywiście konieczne też doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim zastosowanie odpowiednich kosmetyków no i odpowiednia metoda działania. To wcale nie wymaga specjalnych cudów, tylko zwrócenia uwagi na totalne podstawy. Same zerknijcie - http://www.pro-sprzet.pl/blog/?p=1081

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×